Visą pusdienį skambėjo anykštietiški balsai

Šiandien popietę net penkias valandas mobilioje LRT radijo studijoje, įsikūrusioje Vyskupo skvere, šalia bibliotekos terasos, buvo šnekinamos krašto įžymybės – nuo verslininkų ir mecenatų iki menininkų bei kūrėjų. Bene didžiausia naujiena, kurią išgirdo klausytojai – Anykščiuose žiemą sirps braškės.
Þurnalistams iš sostinės buvo įdomu viskas: apverstas namas, kukurūzų labirintas, maitinimas bei apgyvendinimas, siaurukas, rogutės, kartingai, etnokultūrinės erdvės,  žemdirbių problemos ir kitkas, ko patys vietos gyventojai jau seniai nebepastebi.
Bene įdomiausia transliacijos dalis – pokalbis su krašte žinomais sodininkais ir šiltnamių ūkio savininku Valdemaru Juška. Pastarojo gebėjimus sukurti tokį verslą ir įsteigti beveik du šimtus darbo vietų Vilniaus žurnalistai gyrė net aikčiodami.
A. Juška papasakojo klausytojams, jog jo brolis Audrius šiuo metu Olandijoje semiasi patirties ir ieško būdų, kaip šiltnamius šalia Anykščių paversti dar labiau konkurencingais ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Verslininkas taip pat užsiminė, jog šiuo metu atnaujino auginamų daržovių daigus bei pasodino braškių plantaciją.
„Šį lapkritį, kai į Lietuvą vežamos uogos iš Egipto ar Graikijos, turėsime lietuviškų braškių“, – žurnalistams pažadėjo V. Juška, pasak kurio, kitas raudonskruosčių derlius planuojamas kovą.
Sunkia padėtimi po euro įvedimo klausytojams guodėsi krašto sodininkai. Nebegalėdami konkuruoti su įvežama produkcija iš Lenkijos kraštiečiai pasidalino savo įžvalgomis, kur link judės jų ūkiai. Anykštėnų teigimu, jau artimiausiu metu teks auginti senovinių lietuviškų veislių – tokių kaip Antaninis, Bogatyr ir Auksis – obuolius, kuriuos vartotojai iš naujo atranda ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Anykščius klausytojams pristatė trys vedėjų poros: Gabija Narušytė ir Saulius Liauksminas, Vita Ličytė ir Juta Liutkevičiūtė bei Raminta Naujanytė-Bjelle ir Bernardas Šaknys.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.