Vis daugiau dėmesio karo grėsmei

Pastarąjį mėnesį Anykščių rajone surengtos net dvejos kariškių pratybos, vienose dalyvavo ir sąjungininkų kariai. Vyriausiasis specialistas mobilizacijai ir civilinei saugai Gintaras Vaičiūnas sako, jog pavojus iš Rytų tikrai nemažėja, o mokymai, kaip elgtis ypatingai ekstremaliomis sąlygomis, vis intensyvesni.
Be savanorių pratybų prieš savaitę savivaldybėje surengti teoriniai apmokymai, kaip elgtis, kai nutraukiamas centralizuotas šilumos tiekimas gyventojams, esant itin žemai oro temperatūrai. Visa tai signalizuoja, jog didėja dėmesys ir civilinei saugai.
Ar bus karas, niekas negali pasakyti. Bet kariškiai, jei pastebėjote, dažniau treniruojasi. Ruošiamasi atremti priešą. Be abejonės – grėsmė yra – juk turime šiuo metu visiškai neprognozuojamą kaimyną. Tačiau kol kas ji tokia, jog Anykščių rajone jokios atsargos gyventojams nėra kaupiamos. Jos sandėliuojamos kažkur kitur, Lietuvoje, tačiau kur – nežinome. Tai laikoma paslaptyje. Valstybės rezervas tikrai egzistuoja, ir ypatingų ekstremalių situacijų atvejų dėl pagalbos būtų kreipiamasi į Vyriausybę“, – teigė G. Vaičiūnas.
 
Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybė turi sutartį su UAB „Autovelda“ dėl transporto pasitelkimo būtinai gyventojų evakuacijai. Tačiau pagal galiojančius teisės aktus, tokios pagalbos, be jokio išankstinio susitarimo ar procedūrų, gali būti pareikalauta iš bet kurio ūkio subjekto su garantija, jog vėliau su juo bus atsiskaityta.  
Gyventojams pagal dabartines rekomendacijas patariama turėti būtiniausių maisto produktų mažiausiai 5-ioms dienoms. Be to, derėtų pasirūpinti korinio ryšio programėlėmis, kurios leistų gauti informaciją apie ekstremalią situaciją į mobilųjį telefoną.
Operacijų centras, kilus pavojui, didžiausią dėmesį privalėtų skirti neįgaliesiems, vaikams iki šešerių metų ir jų motinoms bei senyvo amžiaus vienišiems gyventojams.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.