Virmantas Velikonis: „Vilkai kol kas avelių neskriaudžia, grūdinių kultūrų augintojai derliumi nesiskundžia“

Internetiniuose portaluose pasirodžius informacijai, kad šiemet vilkai ir vėl nesnaudžia, „Nykščiai“ klausė Žemės ūkio skyriaus vedėjo Virmanto Velikonio, ar pilkiai  dar neįsisuko  į anykštėnų avių bandas, nes kaimyninio Panevėžio rajono ūkininkams vilkai jau dabar kelia nemažų problemų.

„Šiais metais mūsų rajone vilkai kol kas ganėtinai ramūs, sudraskė tiki tris aveles Skiemonių seniūnijos Mačionių kaime. Pas vieną ūkininką dvi, kitas neteko vienos“, – sakė vedėjas.

Paklaustas, kaip sekasi rajono ūkininkams nuimti grūdinių kultūrų derlių, V. Velikonis  kalbėjo  taip pat gana optimistiškai: „Nors pavasarį ūkininkai apie būsimą derlių kalbėjo su didžiuliu susirūpinimu, nes tuomet alino didžiulė sausra, visgi derlius neblogas.  Praėjusios savaitės dienos žemdirbiams leido padirbėti.  Grūdinių kultūrų derlingumas rajone šiais metais geresnis, negu pernai.  Gal todėl, kad laiku palijo ir viskas susitvarkė. Per šią savaitę, manau, bus baigtas nuimti visas grūdinių kultūrų derlius. Liks tik grikiai ir kukurūzai. Žodžiu, ūkininkai derliumi nesiskundžia,  juos neramina tik žemokos supirkimo kainos“.

Dalina RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. O kas girdėt apie palaidus šunis?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.