Vintažinis šokas Menų inkubatoriuje (video)

 

Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje rugsėjo 6-7 dienomis vyksta kūrybinių industrijų festivalis, skirtas tekstilei. Jo metu vyko kūrybinės dirbtuvės, atidaryta originali tekstilės paroda, o penktadienio vakarą vyko įspūdingas grupės „The Schwings Band“ koncertas.

Festivalio šūkis šiemet – „Išleisk kandis iš spintos!“. Penktadienio vakaro koncertas ne tik kandis išleido, bet netgi užsilikusias iškratė. Vintažinio džiazo, svingo ansamblio „The Schwings Band“ koncertas anykštėnus nukėlė į trečiojo dešimtmečio Ameriką, bet neskambėjo kaip archyviniai įrašai.

Ansamblio vadovas Remigijus Rančys koncertą pradėjo neįprastai. Jis kalbėjo, kad koncertuose dėkojama muzikantams, o šį kartą muzikantai nori padėkoti patys. „Norime paploti Anykščiams, už tai, kad jie tokie yra“, – kalbėjo R. Rančys, o muzikantai plojo salėje sėdintiems žiūrovams. Žinoma, vėliau ir žiūrovai neliko skolingi. Tuo labiau, kad scenoje muzikantams talkinę šokėjai Ana ir Tadas surengė ir šokių pamoką, kurioje čarlstoną mokėsi šokti praktiškai visi salėje buvę žiūrovai.
Toks koncerto gyvumas daugeliui buvo malonus netikėtumas, po koncerto kai kurie žiūrovai sakė, kad patyrė lengvą šoką, nes nesitikėjo tokios gyvos muzikos ir tai geriausias kada nors jų matytas koncertas. Su ansambliu pasirodžiusi džiazo dainininkė Laura Budreckytė „Nykščiams“ sakė, kad muzika turi labai didelę jėgą. „Studijuoju muzikos terapiją, yra daug dalykų, kuriuos muzika gali pakeisti. Koncerte jautėmės laisvai, nes publika buvo nuostabi“, – kalbėjo L. Budreckytė.
Beje, festivalis dar nesibaigė – šiandien 14 valandą Anykščių menų inkubatoriuje savo kūrybą pristatys menininkė, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Lina Jonikė, o 19 valandą bus rodomas filmas „Magical Mystery arba Karlo Šmidto sugrįžimas“. Šis filmas – tai smagiai nuteikiantis, techno muzikos prisotintas filmas apie kelionę, kurioje, kaip dažnai būna, kelionės tikslas yra pati kelionė.
Linas BITVINSKAS

2 komentarai

  1. Ir man – pats geriausias. Daugelis muzikantų atvažiuoja pas mus kaip į provinciją, o šitie – aukščiausias lygis. Nepakartojamas koncertas buvo.

  2. Anyksciams,pasiseke jog turejo galimybe isgirsti labai auksto lygio muzikantus ,ir pamatyti sokejus..,buvo visuma…,net keista jog tokio lygio muzikantai nepasididziavo ir atliko programa is sirdies,kaip grodami pries tukstantine publika…, gaila jog klausytoju buvo mazoka.,organizatoriams didelis respect.,muzikantams aciu…..👍

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.