Vietoje eurocentų, prašo plastikinių butelių

Tiksliau, dar lengviau galės prasimanyti pinigų alkoholiui, jei į užstato sistemą bus įtraukta daugiau įvairių gėrimų pakuočių. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys ir jos nenorintys turėti anykštėnai jau nebeprašinėja pinigų, o jų prasimano su taromatų pagalba.
Prieš kelias dienas naujoji šalies valdžia prakalbo apie tai, jog į užstato sistemą gali būti įtraukti ne tik nestandartiniai stikliniai ir plastikiniai buteliai, bet ir taip vadinamieji „tetrapakai“. Tačiau Europoje tokios praktikos kol kas nėra. Todėl naujovė tikrai kainuos labai brangiai, o užstatas už pakuotę gali siekti eurą ir dar daugiau. Tai reiškia, jog Anykščių rajone taros surinkėjai tik klestės.
Apie tai, kas šiuo metu vyksta taros supirktuvėse geriausiai iliustruoja vienam iš didžiųjų prekybos centru šią žiemą besiglaudžiantis benamis Arūnas. Vyras, pačiame jėgų žydėjime, alkoholiui pinigų prasimano pagelbėdamas tarą priduoti atnešusiems gyventojams ir iš jų iškaulindmas vieną kitą gėrimo pakuotę. Nuo parduotuvės darbo pradžios iki pat jos uždarymo benamis laiką leidžia šalia taromato. Tetrūkstą krėslo…
“Jam buvo pasiūlyta gyvenamoji vieta prieglaudoje Troškūnuose. Tačiau netiko dėl to, jog ten neleido vartoti alkoholinių gėrimų. Parūpinome ir žiemai pritaikytos aprangos, avalynės, tačiau jis tebetrina tuos pačiu kedus”, – pasakojo socialine rūpyba užsiimantis parapijos namų darbuotojas.
Visą rudenį Anykščių alkoholio megėjai rinko ne obuolius, o tuščius bambalius. Akivaizdu, jog tai buvo geresnis uždarbis, nes turistai taros į taromatus beveik nenešdavo ir eilėse nesistumdydavo.
Skelbiama, jog patvirtinus „tetrapakų“ projektą, papildomai atsirastų apie 250-300 mln. vienetų sistemoje dalyvaujančiųjų pakuočių ir būtų išspręstas apie 50-60 tūkst. tonų atliekų surinkimo ir sutvarkymo klausimas.
Dabar per metus šalies taromatuose surenkama apie 500 mln. tuščių butelių ir skardinių.
Anykštėnai tame tarpe priduoda per pusantro milijono taros vienetų.
Po pertvarkos taromatų apyvarta turėtų padvigubėti.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.