Viešintiškės gėlynai vėl pražydo prieš pat karantiną

Lapkričio 4 d., kai lauke lijo ir rudeninis vėjas nuo medžių plėšė paskutinius lapus, L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salė „pražydo“ gėlėmis: viešintiškė menininkė Daiva Abraškevičienė surengė personalinę tapybos darbų parodą.

Tai tik trečioji pradedančios tapytojos paroda, bet gausiai susirinkę lankytojai liudijo, kad ji jau turi savo talento gerbėjų būrį. Daiva tapo nepilnus trejus metus, jeigu jau visai tiksliai – dvejus metus ir devynis mėnesius, o renginio vedančiosios Juditos Skačkauskienės paklausta, iš kur atsirado tas potraukis, sakė, kad tiesiog atsirado ir viskas… Prisipirko tapymo priemonių, pabandė, kažkas gavosi, bet labai greit suprato, kad čia kaip vairuoti automobilį: važiuoti gali, bet reikia mokėti kelio ženklus. Ieškojo mokytojų ir metodikų internete ir dabar kartą per savaitę važiuoja į Vilnių mokytis tapybos paslapčių.

Parodos autorė citavo rytiečių išmintį: jeigu mokinys pasiruošęs, mokytojas visada atsiras.Viešnia pasakojo, kad jos studija namuose, priešpirtyje, tai labai patogu, nes nereikia visko kiekvieną kartą tvarkyti, atėjus įkvėpimui galima atsirakinti duris ir stoti prie molberto. Paklausta, kas jos pirmasis ir svarbiausias kritikas, atsakė, kad vyras, kurio nuomonė jai labai svarbi.Labai smagu, kad gausios Viešintų bendruomenės pajėgos atvyko į savo kraštietės renginį. Daiva dėkojo bendruomenės pirmininkui, kraštotyrininkui Vitui Mykolui Zaikauskui, kad šis paskatino ją rengti parodą Anykščiuose ir pats suderino parodos laiką su bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audrone Berezauskiene.

Parodos autorę sveikino ir Viešintų seniūnas Ramūnas Blazarėnas, bičiuliai, kaimynai ir buvę bendradarbiai anykštėnai.Viskas būtų labai gražu, jei ne vėl skelbiamas karantinas… Tokia jau Daivos karma: pavasarį, kovo 10 d. eksponavo parodą Panevėžyje, ir, kaip žinia, po savaitės buvo paskelbtas karantinas. Dabar situacija kartojasi vėl… Bet paveikslai lieka bibliotekoje, ir kai tik bus galima, visus maloniai kviečiame apsilankyti ir pasivaikščioti po D. Abraškevičienės „gėlynus“.

Judita Skačkauskienė, Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė

5 komentarai

  1. o kaip nuostabu

  2. Viešintiškė

    Šaunuolė. Daug metų kaip ją pažįstu, daug teko bendrauti, bet nei as nei daugybė kitų žmonių nežinojo, kad mūsų tarpe vaikšto talentas.Ir tu pati nelabai žinojai kas tavyje slypi . Sėkmės tau, Daiva. Labai laukiam tavo sukurtų darbų.

  3. Šaunuolė

  4. Kuri cia nuotraukoje yra ?

  5. Tai,gal,kur su raudona suknia,aš kiek supratau.Aš ir nepažįstu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.