Viešas kreipimasis

Palaikome gerb. kleboną  Saulių Filipavičių – dorą žmogų ir kunigą.

Gaila, kad puolimas prieš jį tebesitęsia, deja tame dalyvauja ir dalis žiniasklaidos.

Dėkojame Dievui už tai, kad pašaukė gerb. Saulių tapti kunigu ir už jo gerus darbus, kuriuos jis padarė parapijai ir atskiriems žmonėms. Esame dėkingi ir už ganytojišką, ir už aktyvią kultūrinę bei visuomeninę veiklą. Jau daug metų tai viena ryškiausių asmenybių Anykščių rajone. Žmonės, atvykę iš kitur į Troškūnus ir pamatę kokie renginiai čia vyksta, kaip čia bendraujama, paklausę kunigo Sauliaus pamokslų, dažnai pasako, kad pavydi mūsų  kraštui tokio kunigo. Todėl didesnei daliai žmonių yra skaudu matyti kaip negražiai puolamas šis gerbiamas žmogus. Informacija  pateikiama tendencingai, siekiama tirštinti spalvas „pučiant burbulą“.

Sakoma, kad medį pažįstam iš vaisių, o žmogų iš jo darbų. Ne visi žino, kad kunigas yra padėjęs daugybei žmonių. Ne visi žino, kad Troškūnų vienuolynas buvo prikeltas naujam gyvenimui ne už ES lėšas, bet žymiai anksčiau klebono Sauliaus vadybinio talento ir ryžto dėka. Tai įkvėpė miesteliui naujos gyvybės. Ne visi žino, kad šis didelis architektūrinis kompleksas išlaikomas  ne valstybės, o klebono rūpesčiu. (Už ES lėšas sutvarkyta tik Senoji mokykla – multifunkcinis centras.) Nedaug kas žino, kad vietos asociacijoms leidžiama naudotis patalpomis neatlygintinai. Iš vargingiau gyvenančių kunigas atsisako imti auką už krikštą ar laidojimą. Visko negalime čia išvardinti. Esame dėkingi kun. Sauliui Filipavičiui už jo nuveiktus darbus mūsų krašte.

Troškūnų Kolpingo šeima, atstovaujama Meilės Giraitienės,

Asociacija Troškūnų bendruomenė, atstovaujama pirm. Jolantos Pupkienės ir seniūnaitės Aurelijos Deveikienės,

Asociacija „Kartų ratas“, atstovaujama pirm. Nerijos Damauskienės,

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos bendruomenė, atstovaujama direktorės Aušros Sapkauskienės,

Troškūnų krašto klubas „Malmaža“, atstovaujamas pirm. Daivos Gašpuitytės,

Troškūnų Romų bendruomenė, atstovaujama Liubos Janovičienės,

Smėlynės bendruomenė, atstovaujama Danguolės Jankauskienės,

„Gelbėkit vaikus“ Raguvėlės dienos centras, atstovaujamas direktorės Reginos Zorgevičienės,

Bendruomenė „Raguvėlės juosta“, atstovaujama pirm. Žanos Kononenko,

Raguvėlės moterų klubas, atstovaujamas Angelės Ažusienienės,

Papilių kaimo bendruomenė, atstovaujama seniūnaičio Liutauro Šimėno,

Surdegio kaimo bendruomenė, atstovaujama pirm. Raimundo Balsio ir seniūnaitės  Janinos Uzdrienės,

Surdegio parapijos bendruomenė, atstovaujama Janinos Dubrienės,

Kiaušagalio kaimo bendruomenė, atstovaujama pirm. Daivos Kruopienės,

Mitošiūnų  kaimo bendruomenės centras, atstovaujamas pirm. Vitalijaus Petronio ir Mitošiūnų seniūnaitės  Birutės Daunoravičienės,

Vašuokėnų kaimo bendruomenė, atstovaujama seniūnaitės Skaidros Grincevičienės,

Vaidlonių seniūnaitis Alvydas Pilipūnas.

 

39 komentarai

 1. palaiko tik mazuma,reikia laukti tyrimo pabaigos ir tada skaiciuoti visciukus

  • Nepridėjai žodelio IR MAŽUMA.Teisingai, net ir čigonai matau palaiko, otai retas atvėjis.
   Teismas nuspręs, teisingai sakote.
   Bet jūs tai gi ne teismas.Raštas, kiek suprantu ne teismui, tai kaip tai gali daryti įtaką.
   Parašyta labai gražiai, su pagarba ir tolerancija.

 2. palaiko tai dauguma , o tu tik neapsitriesk belaukiant tos pabaigos…

 3. Palaikyti atvažiuos pusę Anykščių 🤗,mes jo pakrikštyti ,apženyti ,mes jį palaikysim ,pagarba jums kunige👍👍👍

  • Na čia dabar!

   O jei teks Pravieniškėse lankyti – kaip tada?

  • Mes taip pat tarp tų pusės Anykščių.Krikštijom, tuokėmės, jis mūsų šeimos dvasios vadovas.Kai būna sunku, važiuojam į Troškūnus nors pabūti bažnyčioj ir nuoširdaus žodžio paklausyt.Palaikom ir viliames, kad krikštys ir mūsų anūkus.

 4. Toks tekstas gali būti traktuojams kaip daromas spaudimas teismui. O tai jau BK sritis… Ne mitingai nustatinėja kas kaltas, kas ne. Tipo Maidanas Troškūnuose?

 5. nebūtų jokių straipsnių, jeigu parapijos klebonas ir ūkio valdytojas būtų prisipažinęs padaręs klaidų, sumokėjęs skirtą baudą, kaip ir visi eiliniai piliečiai, suklydę prieš įstatymą moka nustatytas baudas, o suklydę prieš Dievą, atlieka atgailą. Dabar teismai, skandalai…peticijos. Labai daug tam „reklamos“ visi skiria.

 6. Dauguma palaiko, o mažumos savo pyktyje pasismaugs.

 7. nepazistu ir asmeniskai neteko bendraut ,bet ka mokesciu dvasininkijai reikia ir kasos aparatu ,tai seniai aisku,mokescius privalom moketi visi o pykti nera ko,geraikad paraso nors zinom

  • Tai ar kas pyksta. Žmonės nusivylę apkalbom ir pletkais.Pasakojo , kaip kelinta diena laksto po Troškūnus žurnalistai ir pjudo žmones, uždavinėdami jiems apie jų gerbiamą žmogų žeminančius klausimus.Čia visi pyktų.Šaunuoliai troškniečiai, verti tokio puikaus kunigo.Ovisa kita spręs teismas.

 8. Teko susidurti su teisėsauga…labai nusivyliau…teko patirti kad teisėsauga ir teisingumas du skirtingi dalykai…su kunigu teko bendrauti ne kartą..paliko labai gero zmogaus įspūdį…

 9. Nebėra kuom užsiimti žurnalistams ir teisėjams…Klaidų visi padarome,tik klausymas,ar nėra baisesnių nuodėmių,už kun. Sauliaus. Neesu sutikusi nuoširdesnio žmogaus,visam pasauly. Vienintelis kunigas,kurio gera klausytis ir kurio žodžiai priverčia susimastyti. Skaičiuodami žmogaus pinigus,dažnai nepastebim kiek tas žmogus padaręs kitų gerovei,iš tų pačių savo pinigų,nepaėmęs nieko mainais.

 10. apglušinti žmoneliai,bet juk dvidešimt pirmas amžius///be reikalo tokie dalykai nevyksta…

 11. Labai geras zmogus ir nuosirdus tokiu kunigu reta.jis musu dukryte krikstyjio

 12. Arnas Simėnas

  Kas darosi? Į skandalus veliami žmonės, asmenybės, reikšmingos tautos istorijai, kultūrai, švietimui. Būtent tos, kurios kėlė ir kelia tautos, aplink juos gyvenačiųjų dvasią, pasitikėjimą savimi. Pastarasis laikas kupinas totalaus, tarsi kažkieno suplanuoto įrodinėjimo, jog lietuviai – niekadėjai, žydų šaudytojai, sukčiai, vagys… Kas tie, kurie nori tautai įkalti nepilnavertiškumo jausmą, kam tai naudinga? Tarp atsiliepimų vis kyšteli to paslaptingojo kvyktelėjimas, kuriam pritaria ir vienas kitas plebėjas, įsijautęs į teisuolio rolę, nors pats pagatavas iš džiaugsmo strikinėti, matydamas kaimyno šeimoje nelaimę. Pasirašykite, ,,narsuoliai“, savais vardais, kad durnumą galėtų matyti visi. Aš pažįstu kunigą Saulių 30 metų, nuo Sąjūdžio Seimo laikų, kaip nepaprastą žmogų, gebantį užjausti, aukotis bendruomenei, skirti jos švietimui, ugdymui visą savo intelektą ir laiką. Todėl, nuoširdžiai pritardamas tekstui, nedvejodamas pasirašau.

 13. Nieko blogo,klebonas verslininkas,bet kiek jis Troskunams padare,nemanau,kad ji reiktu teisti. Jo deka Troskunai pradejo klesteti. Nemanau,kad noredamas sau naudos pakele Troskunus i aukstumas, juk jie pasaulyje zinomi.

 14. Palaikymas 100% esam dekingi uz jo svietejiska kunigyste.

 15. Šalin rankas nuo Filipavičiaus.

 16. PALAIKAU SAULIŲ

  Šviesuolis , jautrus Źmogus , gera girdėti , kad daugybė žmonių Jį palaiko…

 17. Tai vienas autoritetingiausių dvasininkų Aukštaitijoje. 100% palaikau kunigą.

 18. Stibrybės Jums gerbiamas klebone Sauliau, Jūsų žodis gydo sielą!

 19. Didelė pagarba, dėkingumas kun. Sauliui. Stiprybės ir sveikatos Jums.

 20. Vienas iš geriausių dvasininkų Lietuvoje,
  Pagarba ir palaikymas Sauliui.

 21. Lietuvos valdzia puola silpniausius! Slykstu ka valdzia daro su zmonemis kurie turi gera sirdi ir yra dori pilieciai! Teiskite tuos kurie valdzioje o ne paprastus piliecius. Todel ir teko emigruoti ieskoti geresnio gyvenimo, tiesiog sirdis plysta kas vyksta tevyneje…

 22. Puikus kunigas, lai puolantys apsivalo valdančiųjų ir savo kieme

 23. Anas tikras siu dienu Robinas Hoodas

 24. Henytę irgi kaimynai labai palaikė

 25. Veiklus zmogus

  matosi veiklus zmogus tik klausimas pinigus skolinimas uz procentus ir tiek veiklos ..tai netapati schema kaip ir puse pasaulio nesvariu pinigu plovimo schemu.Kunigui aisku levgviau prisidengiant dievu bet nereikia sutapatinti saves su Dievu,Pirma is kur pas ji tiek pinigu gynejai pagalvokite ar ne is jusu auku.PLius kodel jus mokescius mokate o jis ne ir dar tuos pinigus didinasi sikilus nelaimei ir zmogui ilindus i skolas.Faina sventos aveles:DDd

 26. Palaikau Kunigą Saulių 100%,stiprybės jam

 27. Ei, troškūniečiai – kodėl Egidijumi Laužiku nesirūpinate – juk jis irgi troškūnietis … a.a. tėvas irgi rūpinsi K.Štaro kolūkiečiais …

 28. tarp nuoširdžių žmonių matosi iš komentarų,kad yra ir pagiežingų. tikriausiai vieną galvoja,o kitą rašo. Kam negeras Troškūnų kunigas važiuokite į Šimonys ten nukėlė iš Andrioniškio,galėsite džiaugtis. Troškūnai aukštumoje gyvuoja galima pavydėti.

 29. palikit kunigą ramybėj

 30. Nuostabus sis kunigas, raskit toki pas kuri gali ateiti kaip tiesiog pas drauga, issikalbet, paverkt pagalbos paprasyt, niekada neatsakys!! O jai ir skolino pinigus uz proc. Ir ka? Juk ir jis zmogus, kaip mes visi!! Dziaugtis reik kad toks mazas kaimelis sitoki zmogu turi, kuris rupinasi visais, tiek ubagais tiek turtingais visi jam lygus! As tik uz Sauliu F.

 31. Niekada nepamirsiu, buvau dar vaikas kai Kunigas atejo šventinti namu. Gyvenom gan sunkiai, bet mociute dave kunigeliui uz sventinima 20litu,jis paziurejo i mus pagloste galveles, ir tare. Turekite jums siu pinigu reikia labiau! Gerbiu ir palaikau!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.