„Vienuoliečiai“ surengė gražią šventę sau ir Anykščiams

Prieš 135 metus balandžio 7 d . gimė lietuvių literatūros klasikas  Antanas Vienuolis-Þukauskas.
Balandžio mėnesį Antano Vienuolio progimnazija mini 95-ąsias įkūrimo metines.
Prieš 35 metus mokyklai suteiktas garbingas rašytojo vardas.
Jau savaitės pradžioje mokyklos bendruomenė pradėjo švęsti sukakties paminėjimą, pradėdama renginių ciklą fotografijų parodos „Pabelskit į istorijos duris…“, skirtos Knygnešio dienai ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti atidarymu. Mokykloje veikė ir Vienuolio aptieka, mokiniai sužinojo įvairių paslapčių besimokydami po keistais gaubtais, mokytojų kambaryje buvo surengta mokinių kūrybinių darbų paroda, sporto salėje vyko krepšinio turnyras „95:95“, buvo apdovanoti mokyklinių konkursų bei olimpiadų laimėtojai, taip pat vyko ir daug kitų veiklų.
O vakar Anykščių kultūros centre Anykščių Antano Vienuolio progimnazija paminėjo 95 metų sukaktį bei Rašytojo Antano Þukausko – Vienuolio 135 metų jubiliejų. Į gimtadienio šventę susirinko pilnutėlė salė svečių.
Þiūrovai stebėjo ir grožėjosi režisierės Jolantos Pupkienės ir „vienuoliečių“ teatralizuotu renginiu „Laiko laiškai“, kuriame į Antano vienuolio kūrinių herojus persikūnijo mokiniai ir mokytojai.
Renginyje netrūko gražių akimirkų – dainų ir šokių, muzikos ir poezijos. Buvę mokyklos absolventai dalijosi prisiminimais, skyrė palinkėjimus, dainavo savo gimtajam miestui ir mylimai mokyklai, o Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis dovanojo voką su 5000 Eur.
Lyginant su ankstesniais jubiliejiniais renginiais, nebuvo per daug ilgų kalbų ir sveikinimų, tačiau netrūko smagių pašmaikštavimų bei linksmų netikslumų, kaip apsakymo „Laimės žiburys“ supainiota autoryste.
{flv}a_vienuolio_95_minejimas{/flv}
{gallery}galerijos/a_vienuolio_95_minejimas{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.