Vienkiemyje saugiau

Vis drąsiau karo ekspertai įvardija protu sunkiai suvokiamus skaičius apie Rusijos Kaliningrado srityje dislokuotas karines pajėgas. Iš televizijų ekranų nebesivaržoma ištarti – „ketvirtis milijono karių“. Įprastai Lietuvos kaimynystėje būdavo apie 30 000 – 35 000 šauktinių. Jog regione vis garsiau žvanginama ginklais sutinka ir šalia Andrioniškio įsikūręs buvęs vilnietis karys savanoris – Vykintas.
Prieš keletą metų vyras į Anykščių kraštą persikėlė su visa šeima. Sodybą jis įsigijo iš kito vilniečio, beje, plačiajai visuomenei žinomo būtent dėl savo įžvalgų ir pasisakymų apie įvairius karinius konfliktus. Gyvenamosios vietos keitimas tik sutapo su Rusijos ir NATO galimo konflikto eskalavimu.
„Šiuolaikinio karinio konflikto atveju pati nesaugiausia vieta – miestas. Tikriausiai, visi tai supranta. Juk pagrindiniai veiksmai vyks ten, kur administracijos įstaigos. Be to, miestuose žmonės labiau priklausomi nuo įvairių išteklių ir paslaugų. O kur beveik niekas negyvena tikrai karo nebus. Dėl savęs tai seniai nusprendžiau. Jei reikės, kartu su daugeliu bendraminčių kovosime už nepriklausomybę“, – pasakojo Vykintas.
Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 505-osios lengvosios pėstininkų kuopoje, kuriai ir priklauso Paandrioniškio gyventojas, šiuo metu šimtas vyrų. Jų skaičius kasmet vis auga. Daugėja ir įvairiausių apmokymų.
facebook.com nuotrauka
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.