Vieni bijo, kitiems – nė motais

Anykščių rajone, Leliūnuose, paukščių ūkį valdantis Vladislovas Tamošiūnas labai nuliūdo, kai išgirdo, jog itin pavojingas virusas H5N8 buvo užfiksuotas ir kelioms Lietuvoje nugaišusioms gulbėms. Jei šia liga susirgtų bent vienas jo sparnuotis, tektų ilgiems metams uždaryti paukštides, o tai septyniasdešimtmečiui reikštų veiklos pabaigą.
V. Tamošiūnas jau kuris laikas su baimę stebėjo paukščių maro paplitimo žemėlapį. Labai greitai jis atsirado Lenkijoje, o po kelių dienų ir Lietuvoje. Ûkininkui net baisu pagalvoti, kas bus, kai pradės masiškai grįžti svetur žiemoti išskridusieji.
„Labai sudėtinga situacija. Nežinau kaip baigsis. Apribojimai, kad naminiai paukščiai nekontaktuotų su esančiais laisvėje labai geras dalykas, tačiau kiek pavėluotas. O Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba mus kontroliuoja taip, jog net iš mašinos kalakuto iškelti neleidžia, o tie, kurie neregistruoja jokio ūkio, tik prekiauja šalia turguose, net neaišku, iš kur ir ką atsiveža. Dabar prekybininkai po kaimus vežioja pašarus, kiaušinius ir paukščius neaišku iš kur, greičiausiai iš Lenkijos ir niekas jų nekontroliuoja, juk per juos labai lengvai liga gali persiduoti ir mūsų paukščiams. Šita betvarkė prives prie to, jog užkratas išplis ir į stambiuosius paukščių ūkius ir ūkininkams bus uždrausta auginti ir pardavinėti“, – pasipiktinimo neslėpė V. Tamošiūnas.
Aiškėja, jog kaimo gyventojams draudimas neleisti į lauką sparnuočių, jei jie gali turėti bent kokį kontaktą su laisvėje gyvenančiais, nepadarė jokio įspūdžio. Vištų niekas nė nesiruošia uždaryti ir laiko jas taip kaip buvo įpratę.
VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigalioja tam tikri draudimai, t. y., nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.