Verslumas amžiui ne kliūtis

Daugiau nei 20 metų sėkmingai gyvuojanti Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Anykščių bendrija, vienijanti 70 narių, ir šįmet vykdo Anykščių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Verslumui amžius ne kliūtis“. Startavome su naujomis idėjomis, kaip iš jau naudotų megztų drabužių, medžiagų atraižų, siūlų likučių padaryti rankdarbius bei suvenyrus, kuriuos pardavę galėtume užsidirbti lėšų ekskursijoms ir kelionėms į kitas LPS „Bočiai“ bendrijas, kur, atstovaudami ir reprezentuodami  savo rajoną,  su bendraminčiais ir bendraamžiais aptartume įvairias veiklas.

Projektas yra originalus, nes rajone iš vadinamųjų „atliekų“ niekas kitas nieko negamina. Mes, senjorai, to griebiamės iš biednystės ( atsiprašau, tas žodis dėl ekspresijos), nes pirkti naujas medžiagas – ne mūsų kišenei. Mes ne tik kad mažiname atliekų kiekį, prikeliame daiktus naujam gyvenimui, bet iš to dar bandome gauti trigubą naudą: skatiname senjorų bendrystę ir užimtumą bei verslumą. Bendrija jau 20 metų savo veikla stengiasi didinti pagyvenusių žmonių užimtumą. Ir pernai mezgėme, siuvome… Savo rankdarbius dovanojome  kitų rajonų „Bočių“ bendrijoms, pardavinėjome rajone vykstančiose mugėse. Už dalį gautų pinigėlių nusipirkome padėvėtą siuvimo mašiną, kita pinigų dalis buvo išleista pažintinei  kelionei.

Iš projekto partnerio – Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro – gavę naudojimui nebetinkamų drabužių ir medžiagų atraižų, juos paverčiame  maišeliais pirkiniams, prijuostėmis, kilimėliais, puodkėlėmis. Iš išardytų megztinių ir siūlų likučių mezgame  ir neriame pirštines, šalikus, kojines, šlepetes, žaislus, skirtukus knygoms.

Projektas prisideda prie daugiau nei 40 senjorų anykštėnų užimtumo didinimo, jų iššūkio, kad verslumui amžius ne kliūtis, pasiekimo.

Jorūnė Ragaišienė

Vienas komentaras

  1. Straipsnis turėtų vadintis Amžius verslumui ne kliūtis. Ar ne?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.