Verslininkui Zenonui Karalkevičiui optimizmo netrūksta – planų ateičiai begalės

Važiuojant per Lietuvą ne retai tenka matyti tuštėjančius miestelius ir kaimus, kuriose gausu apleistų, parduodamų namų, atremontuotų ir uždarytų mokyklų. Nors kaimuose įsisavinant ES lėšas  trinkelėmis grįsti šaligatviai, įrengiami sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės su vienodomis kinų gamybos supynėmis, tačiau nieko nedomina, ar bus kam ant jų suptis. Didžioji dauguma šių naujovių neturi nieko bendro su kaimų ar miestelių istorija. Greičiau primena sovietmetį, kuomet visi namai, gatvės ar net ištisi kvartalai turėjo būti vienodi.

Džiugu, kad yra ir išimčių. Ne itin dažnai pravažiuojančio ar apsilankančio Skiemonyse keleivio dėmesį patraukia nuolat besikeičiantis miestelio centro vaizdas. Apleistus, griūvančius ir kiaurais stogais  pastatus įsigijęs skiemonietis verslininkas Zenonas Karalkevičius jiems įkvėpė gyvybę. Tvarkingas buvęs valsčiaus valdybos pastatas, prie jo iškilęs kryžius, balta tvorelė, nedidelė pavėsinė, atrodo tarsi realybėje atgijusi tarpukario fotografija.  Supranti, kad  Skiemonys buvęs ne šiaip jau koks bažnytkaimis. Anksčiau miesteliai su daugiau kaip 3000 gyventojų galėjo tvarkytis valsčių teisėmis. Buvusiame valsčiaus pastate įkurtas  arkivyskupo Teofilio Matulionio, paskelbto palaimintuoju, muziejus. Nuotraukų gausa, autentiški baldai…  Užėjęs pasijunti,  tarsi prisilietęs prie tarpukario Lietuvos. Gretimai neseniai baigti tvarkyti Šaulių namai. Salėje pradėjo veikti karčema “Šaulių namai“. Duonkepė krosnis, masyvūs mediniai stalai ir senos indaujos sukuria kaimo ramybės atmosferą.

– Kokie architektai Jums padėjo sukurti  tokią jaukią kaimo atmosferą?  – paklausiau karčemos savininko Zenono Karalkevičiaus.

– Jokie, – juokėsi pašnekovas. – Viską dariau, kaip man atrodė, kad bus  gražu. Pasitarėm su vyrais. Iš vis norėjau, kad būtų kaip pas bobutę kaime: įeini  į virtuvę, pirmiausia matai duonkepę. Visas interjeras turi priminti apie tuos laikus. Štai šviestuvas – mano senelio „grėbelkos“ ratas. Dar pats su ja šieną grėbiau. Senas ir nebenaudojamas indaujas tai dvareliuose, tai pas kaimo žmones  kažkada radau.

Plačiau “Šilelyje”

Algimantas Gudelis

27 Komentarai

 1. Jis buvo viename sąraše su Tubiu.

 2. Muziejininkė Rita

  Oi, Zenuk, išdykėli tu 🙂 Buvai ne tik su manim, bet ir su Tūbiu.

 3. KĄ SKANAUS KARČIAMA SIŪLO? KADA IR KAIP DIRBATE?

 4. esame nustebinti Zenono darbais ir siekiais.Tai vienas zmogus,kuris mirstanti Skiemoniu miestely stengiasi prikelti gyventi.Jis padare tai ko-ko niekas nedare desimtmeciais.Subure puiku kolektyva,sumanus ten dirbantys zmones.Isgrazejo miestelio centras.Uz viska esame dekingi Z.Karalkeviciui.Tikime,kad prie jo sekmes prisides kiekvienas .

 5. Šaunuolis Zenonas! Pagarba Jam!

 6. Labai puikus zmogus kuris nusipelnes buti Skiemonių Seniūnu.!..Nes dabartinisSeniūnas Skiemoniu miestelio grožiu nesirupina, ..žole apauge, šiuksliu pilna, aikšteles apleistos , ..kaip atvykusiam aplankyt šio krašto- pasigrozėt nėra kuo,,,Apart gerb Zenono kuriamu grožiu.Aciu bent jam! Skiemoniečiai susiimkit!

  • Tiesa dėkui Zenonui, bet ne tik jis stengiasi kurti grožį, sodybose žmonės pagal išgales tvarkosi, gražinasi, o seniūnas…… jis ne vietinis kam jam tie Skiemonys.

 7. gerai kai rašydamas gali išlikti anonimu,gali tau nepatinkančius žmones peikti,pasirašinėdamas ar tai “palanga”,ar “kretinga” o ką seniūnas miestelį išpuoš savais pinigais? Reikia kartais pagalvoti ir apie realybę.

  • Kažkaip keistai būna su tomis kalbom apie seniūną. Blogus darbus visi mini, o gerų kažkaip nėra. Tai gal neverta piktintis ant tų žmonių kurie kritikuoja? Ir kalba ne apie seniūno pinigus, o apie jo darbus.

 8. Būtų Zenonas geru žodžiu minimas, bet kad susidėjo su Tubiu.

 9. Už bendravimą su tubiu net kryžius statyti atgailai pradėjo. Nu dar šventoriuje per sumą reikėtų kryžium pagulėti, gal ir apsivalys dūšią prieš Dievą ir žmones, nu kažkiek…

  • Teisingai.
   Brazauskas atsiprašė žydų kada? Ar jau atleido? Vienas kryžius ir viena suma praleista gulint kryžiumi, nepadės.

 10. Šaunuolis Zenonas taip ir toliau!!!O paviduoliai tegu ir toliau žaibais svaidosi …Mes matome jusų pastangas ,ir dar kiek darbo vietų žmonės gavo.Ačių kad esate

 11. tam ir yra verslininkai ,kad kurtų darbo vietas, o seniūnai darbo vietų nekuria.Puiku, kad žmogui sekasi,vien kavinėj dirbančių kaip mieste,gerai kad yra paklausa,matomai skaniai maitina,juk kituose miesteliuose maitinimo įstaigos išsilaiko sunkiai,užsidaro,tad reikia žmogui linkėti tik sėkmės.

 12. rašinėti anoniminius komentarus oi kokie visi drąsūs,bet pasakyti žmogui į akis Jūs to nedrįstate.Taigi ateikit pas seniūną į kabinetą ir pasakykit kas negerai,kur netvarka,spręskite miestelio problemas kartu, tam yra miestelio bendruomenė, kurkite grožį kartu.Sėkmės

 13. To ToSkiemonys

  Tai, kad žmonės eina ir ne vienas, ir į akis pasako, ir kas iš to? Nebent jei sugebi rėkti garsiai, arba tiesiai skambina į savivaldybę, tokių seniūnijoje bijo. O šiaip jei ginate tai parašykite, ką gero seniūnas padarė per 10 metų. Oi tiesa išsiasfaltavo gatvę į seniūniją, kad mašinos nelaužytų. Miestelis sutvarkytas Skiemonių bendruomenės ir Zenono dėka. Seniūnas galėtų pasirūpinti bent jau griūvančiais, apleistais namais, kurie jau seniai jokių šeimininkų neturi.

 14. Galėtų seniūnas pastatyti skiemoniečių rašytojų namus. Būtų kur susirinkti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi.

 15. ko jau ko, bet pykčio iš vietinių neatimsi. Kas čia toks “teisėjas”, kad vis nurodinėja su kuo ir kaip?

 16. Kad apsileides skiemonys visi matome.. O zenonui reikia dekoti kad ir tiek nors pagrazino.

 17. Tegu seniunija patvarko kapus juk artimuju atvaziuoja aplankyt kone is visos Lietuvos. Vaizdas klaikus.

 18. Cia seniunjai

 19. Graži ir jauki jūsų karčiama.Malonus ir kultūringas aptarnavimas.Jūsų karčiamą pamėgo mano šeima,dabar turėsime kur susirinkti vakarienei.Rekomenduosime apsilankyti savo draugams,bei pažįstamiems.

 20. Vaiksciojo apsymizes ir prasigeres be Kodo gyventi negali dabar planuotojas dydis! I idomu dar kokiom ten salygom gamina ten maista savo landineje!!!!

 21. Seniunui pagarba!!! Tai zmogus is didziosios
  raides!!!!

 22. Pats namuose irgi daug planų turiu. Jau žmonai seniai prisižadėjas kad pakeisių grindų dangą nusitrynusią. Ji po ilgų kalbų jau beveik tai užmiršo, bet dangą jau nusipirkau ir jai išvykus į komandiruotę pradėsiu jį ardyti ir keisti. Tikiuosi viskas pavyks ir spėsiu darbus baigti iki kol ji grįš. Gerai, kad radau kur nusipirkti laminato dangą už gerą kainą ir dar ant nuolaidos papuoliau, gal būčiau dar nukėlęs šį darbą keliems mėnesiams https://www.unideco.lt/patarimai/grindu-danga/laminatas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.