Vėl skolinsimės. Suplanuota milijoninė paskola

Anykščių rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį balsuos, dėl trumpalaikės paskolos, kuri siekia daugiau kaip milijoną eurų. Biudžetas Anykščiuose nesurenkamas ir vargu ar be paskolos biudžetininkai sulauktų atlyginimų.

Tarybos nariai balsuos, ar imti iš Lietuvos Respublikos finansų ministerijos trumpalaikę iki 1238 tūkst. eurų paskolą pajamų trūkumui padengti. Suplanuota, kad iš šios sumos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui išmokėti būtų 238 tūkst. eurų, o sutartiniams įsipareigojimams vykdyti – 1000 tūkst. eurų.
Aiškinamajame rašte dėstoma, kad atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prognozės duomenimis, Anykščių rajono savivaldybė turės apie 1,2 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio trūkumą metų pabaigoje, laikinam pajamų trūkumui kompensuoti gali tekti skolintis. Tiesa, rašte rašoma, kad jeigu laikinas pajamų trūkumas gale metų nesusidarys, o sąskaitoje bus pakankamai lėšų apmokėti visus įsipareigojimus, paskola iš Finansų ministerijos nebus imama. Bet tai tik optimistinis nuraminimas, nes tame pačiame rašte pažymima, kad paskolos ėmimo sprendimui priimti yra reikalinga Kontrolės ir audito tarnybos išvada, kuri Anykščių rajono savivaldybės tarybai buvo pateikta 2020 m. rugsėjo 21 d. Išvadoje nurodoma, kad „mūsų surinkti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami pagrįsti mūsų besąlyginę nuomonę dėl savivaldybės skolinimosi finansinio pagrįstumo, gaunant trumpalaikę iki 2354 tūkst. eurų paskolą iš valstybės biudžeto dėl ekonominio nuosmukio 2020 metais“.
Taip pat tvirtinama, kad Anykščių rajono savivaldybės 2020 metų pajamų surinkimas pagal atskiras pajamų rūšis yra nevykdomas, todėl tam, kad būtų laiku išmokėtas darbo užmokestis biudžetinių įstaigų darbuotojams bei būtų atsiskaityta pagal sutartinius įsipareigojimus, yra reikalinga trumpalaikė paskola iš Finansų ministerijos.
Linas BITVINSKAS

23 komentarai

 1. Nieko asmeniško - tik įdomu :)

  O paskola už garsiąsias dujines „Šv. Nef-Nefo“ vardo katilines jau grąžinta?

 2. Vaaa taip ...

  Koncervams lengva praskolinti ,bet tauta turi atidavinet ! Bet durneliai nesuoranta ,kad ant to paties greblio užlipo .

 3. Nagi, nagi, Jovaiša. Iš ko rajono biudžetas formuojamas ? Teisingai, ir iš GPM. O iš kur tas GPM ? Iš pramonės, Jovaiša. Iš įmonių, dirbančių ir registruotų savivaldybėje, darbuotojų. Tai kaip ten su tuo turizmu ? Aišku tik, kad su tokia pramone GPMo niekada nebus. Lengviausia yra pasiskolinti. Tik paskui kažkam atiduot skolas reikės.

 4. Dabar aišku, kodėl Skvernelis taip gėdingai pralaimėjo rinkimus.

 5. Tiesiog...liūdna

  Va teip, -kiauro maišo nepripilsi ( toks tas biudžeto planas ), viskas iš Anykščių traukiasi, optimizuojama, globalizuojama, kapitalizuojama…

  • Tarp kabinetų

   neliūdėk, o pažiūrėk skaidriau į savivaldybės biudžetines ir kitas valdomas įstaigas. Taip pat savivaldybės administracijos aparatą. Čia visokių daro vietų atsiranda ir nesvarbu, kad jų išlaikymui neturi įstaigos savo finansinių resursų, svarbu mes turime stiprius politikus rajono valdymo komandoje ir išrinktųjų Taryboje!

 6. šita nevykėlių intrigantų valdžia suvarys rajoną per porą metų, Tubis berods po pašalinimo du milijonus sutaupytus paliko o dabar jau nei jų nėra, skolintis reikia. košmaras

  • Pasakų senelis jau užsnūdo

   Jis sakė, kad autobusas kiekvieną dieną važinės, ir kad yra sąžiningas, ir kad šunų nešaudė, ir kad valgyklą gerai prižiūri ir …

 7. Ir vėl klestės botanikos sodai

  Gyrėtės ir melavote visiems, kad pragyvensite iš savo kvailo turizmo ? Nu kaip sekasi ? Liko dar vienas atsarginis variantas kaip sakė vienas Seimo narys: „Statykime upės žoliapjovę amfibija ant „siauruko“ bėgių muziejuje ir imkime mokestį už pažiūrėjimą..“ 🙂 Tikriausiai teks nuoga subine rodyt ir imti mokestį tuos bėgius apžergus.. ? „Svarbu, kad mieste anei dūmų, anei triukšmo, anei fabrikų“ ? Greitu laiku bus ir „anei turistų…“ ir skolų milijonai ! O kai kas ir toliau Traupio botanikos soduose gėlytes sodins ir krepšinį Seime žais ! 🙂

 8. Jovaiša sake ,kad nereikia kaminu ir dūmu ,gyvensim klestesim iš turismo ! Sierioža ,gal kviesk savo draugelius iš seimo salės ,,,galesit kelt kavinukiu lankomuma.Ūraaa turizmui !

 9. Tai kokios finansų valdymo spragos padarytos, kad nebeišsiverčiama be skolinimosi?
  Ar tikrai lengva ranka išleisti pinigai nekialia atsakomybės vadovams?

  • Biudžeto pinigai iššvaistomi šventėms, festivaliams organizuoti, nusileidimui ant padangos pramogoms

   • Ar rajono tarybos nariai dėl to nesijayčia atsakingi? Jie išrinkti valdyti administracijos sprendimus.
    Kam jie atsiskaito, jei ne rinkėjams?

 10. gudručiams

  toks pavyzdinis rajonas, su besiplečiančia pramone, kaip jums patinka, Jonava, 3 milijonų trumpalaikę paskolą COVIDo pasekmėms dengti jau paėmė rugpjūčio mėn, o Anykščiai dar neėmė ir gal neims greičiausiai, nes vis dar tvarkosi pavyzdingai biudžeto suvaldyme.

 11. Šios kadencijos rajono vadovai labai silpni

 12. Francis 2018m. Lietuvai davė visuotinius atlaidus, todėl galite skolinti, šitie pinigai eina per Vatikano banką ir priklauso Aldobrandini šeimai.

 13. Is ko gi naujoji valdzia atlyginimus kelsis…,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.