Vėjas sukėlė miško gaisrą (papildyta)

Gegužės 30 dieną smarkus vėjas sukėlė gaisrą Debeikių seniūnijos miške.

Pučiant stipriam vėjui, įvyko trumpas sujungimas elektros linijose. Vietiniai gyventojai sako, kad dingo elektra, o maždaug kilometras nuo kelio Anykščiai – Svėdasai, važiuojant Mačionių link, plykstelėjo miško gaisras. Vietinių gyventojų teigimu, gaisras kilo visai netoli sodybos, anksčiau priklausiusios kalviui. Gyventojai iškvietė gaisrininkus, atvyko ir miškininkai. Gaisras buvo užgesintas, didelių nuostolių nepridarė.
Vietiniai gyventojai turi priekaištų oro linijas prižiūrintiems elektrikams, pasak jų, gedimai gana dažni, nes nepakankamai tvarkomos oro linijų zonos, todėl medžiai sukelia trumpuosius sujungimus. Pasak jų, ir gedimų, ir gaisrų būtų galima išvengti, jeigu vietoj oro linijų būtų paklotas kabelis, kuris užtikrintų stabilų elektros tiekimą.

Kaip praneša ugniagesiai, gegužės 30-ąją, apie 13 valandą gautas pranešimas, kad Debeikių sen., Pūstinkos kaime gaisras kilo atviroje teritorijoje. Atvykus ugniagesiams, degė kirtavietė. Gaisro metu išdegė apie 50 arų kirtavietės ir apie 20 arų miško. Į įvykio vietą buvo atvykę 2 miškininkai.

Įvykis tiriamas.

NYKŠČIAI

3 komentarai

  1. Pakaruokliu miškelis užsidegė tarp nykščio namų ir pušyno

  2. Viskas pagal planą

    Ten yra Šimonių girios biosferos poliginas. Poligono nuostatuose parašyta, kad reikia deginti mišką, nes tik taip išsaugosime paukščiukus.

  3. Jei nesunku, paaiškinkit, kokia čia vieta. Anykščiai –Svėdasai link Mačionių?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.