Vandentiekį tiesia į ištuštėjusį kraštą

Anykščių rajono savivaldybė praneša, jog Kurklių miestelyje jau kitais metais maždaug 300 gyventojų turės galimybę prisijungti prie naujų vandens tiekimo ir nuotėkų surinkimo tinklų. Tuo tarpu šiandien jau pusšimtyje namų niekas nebegyvena, o Stepono Kairio pagrindinei mokyklai, kaip prognozuojama, liko apie 5-erius – 6-erius metus.
Per 2016-uosius  parengtas investicinis projektas ir atliktos jo įgyvendinimui būtinos pirkimo procedūros. Jau šiais metais bus nutiesti nauji vandens tiekimo tinklai, kurių ilgis – apie 5 km, ir nauji nuotekų surinkimo tinklai, kurių ilgis – daugiau nei 6 km.
Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus yra įsitikinęs, jog investicijos atsipirks, o krašte, net ir nelikus mokyklos, vandentvarkos paslaugomis bus kam naudotis.
„Šiuo metu Kurkliuose per porą metų jau yra nupirkti 5 namai. Atvyksta jaunos šeimos iš pačių Anykščių miesto. Turime ir savotišką rekordą – vienas namas net statomas. Jauna šeima kuriasi ir jau augina kūdikį. Tas vaikas eis į Kurklių mokyklą, jei dar ta mokyklėlė, aišku, išliks. Pačia ugdymo įstaiga galime tik džiaugtis – darbuotojai nuostabūs, patyrę… Bet šiuo metu tėra joje apie 60 vaikų. Perspektyvos aiškios – jei pastatas bus išsaugotas kaip daugiafunkcinis centras, tada dar stovės apie 5-is dešimtmečius.  O jis yra unikalus. Pagal tokią architektūrą tik gal 3 objektai visame Pabaltijyje pastatyti“, – teigė A. Jurkus.
Seniūno teigimu, Kurkliai atsigautų tik tokių atveju, jei atsirastų daugiau darbo. Tuo tarpu vakar Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pasiūlė sekti Lenkijos pavyzdžiu, kur gimstamumo rodikliai gerėja dėl to, jog už kiekvieną vaiką šeimoms kas mėnesį skiriama po 500 zlotų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.