Valstybinė miškų tarnyba apie miškų kirtimą, medienos išvežimą ir kirtaviečių atkūrimą

Baigėsi šilčiausios žiemos per visą orų stebėjimo laikotarpį kalendorinis sezonas. Ilgėjančios dienos, bundanti gamta, brinkstantys medžių pumpurai, pirmieji žiedai, sugrįžtantys paukščiai tai patvirtina. Neįprastai šilta, žiemos laikotarpiui nebūdinga temperatūra, apsunkimo miško ruošos darbus. Nesant įšalo ir gausiai lyjant iškyla sunkumų vykdant pagamintos medienos traukimo bei išvežimo darbus. Permirkę natūralaus grunto keliai ir žvyrkeliai greitai tampa duobėti, su giliomis provėžomis, sunkiai pravažiuojami. Jiems sutvarkyti teks išleisti nemažai lėšų. Miško kelius prižiūri ir taiso VĮ Valstybinių miškų urėdija (VĮ VMU). Gyventojai, miškų savininkai dėl kelių remonto gali kreiptis į VĮ VMU regioninius padalinius.

Prieš pradedant naujus kirtimus, gabenant jau paruoštą medieną, būtina išsiaiškinti kur yra servitutinis pravažiavimo kelias arba tartis bei gauti sutikimus savininkų ir valdytojų, per kurių valdas planuojama atlikti šiuos darbus. Bet kuriuo atveju, ištraukus ir išvežus medieną, būtina sutvarkyti ištraukimo ir išvežimo kelius.

Primename, 2017 metais plynai mišką iškirtusiems miškų savininkams, kad Miškų įstatyme numatytas terminas per 3 metus atkurti iškirstą mišką, todėl šie metai paskutiniai miško atkūrimui. Valstybinės miškų tarnybos specialistai šiemet tikrins ar 2016 metais plynai iškirstos biržės atkurtos. Neatkūrusiems mišką, taikys Administracinių nusižengimų kodekse numatytas sankcijas. Kaip ir kasmet tikrins ar atkurti miškai prižiūrimi, t.y. ar pasodintų medelių nestelbia žolinė danga, vėliau ar nestelbia nepageidaujamos medžių rūšys.

Reikia nepamiršti, kad žalia spygliuočių mediena nuo balandžio 20 d. (pušies nuo balandžio 1 d.) iki rugsėjo 1 d. per 10 dienų po iškirtimo tūri būti išvežta ne arčiau kaip 3 km nuo medyno. Nesant galimybių išgabenti paruoštos medienos, reikia ruoštis ją nužievinti arba nupurkšti insekticidais. Spygliuočių mediena purškiama siekiant apsaugoti medieną nuo pavojingų liemenų kenkėjų įsigraužimo ir jų plitimo į aplinkinius spygliuočių medynus.

Iškilus klausimams dėl miško kirtimo, atkūrimo ar apsaugos, galite kreiptis į rajonuose esančius Valstybinės miškų tarnybos specialistus.

Valstybinės miškų tarnybos vyriausieji specialistai Justinas Kuprys, Lina Bunikienė ir Valentinas Černiauskas Anykščių rajono savininkus priima antradieniais ir penktadieniais adresu J. Biliūno 28-1, Anykščiuose, tel. 8 663 60 668.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.