„Valstiečių“ kandidatų anketos atima žadą – į rajono tarybą be pajamų ir sumokėjus… nulį eurų mokesčių

Vyriausios rinkimų komisijos puslapyje galima pasižiūrėti kandidatų sąrašus. Kandidatai pateikia savo anketas ir turto deklaracijas, kiek turi turto, kiek pajamų gavo per 2017 metus ir kiek sumokėjo mokesčių.  Turiu pasakyti, kad kiekvienam rinkėjui  reikėtų jas atsiversti, nes turto deklaracijos stulbina. Kol kas peržiūrėjau tik vienos partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašą ir likau be žado – dalis šios partijos kandidatų deklaruoja gyvenantys be pajamų ir, savaime aišku, sumokantys…  nulį mokesčių.

Daugiausiai pajamų per 2017 metus gavo „valstietis“, rajono tarybos narys Raimondas Balsys. Deklaruota jo pajamų suma 374 482 eurai, mokėtina pajamų suma 3841 euras. Galbūt buvo galima tikėtis, kad vienu iš stambiausių Anykščiuose laikomu verslininko Vygando Šližio turtas bus didesnis, bet V. Šližys deklaruoja, kad gyvena gana kukliai – neturi deklaruotino turto, o per metus gavo 10 430 eurų pajamų, nuo kurių sumokėjo 1 308 eurus mokesčių.
Dalis „valstiečių“ kandidatų deklaruoja gana nemažas pajamas, bet labai mažus mokesčius. Sakykim, Mindaugas Kavoliūnas nurodo 46 384 eurus pajamų ir sumokėtus… 122 eurus mokesčių.
Rimantas Sereičikas – 9939 pajamų ir 284 eurai mokesčių, Aurelija Chmelevskienė 5 739 pajamų  ir 211 eurų mokesčių. Giedrius Acus 2104 pajamų ir 12 eurų sumokėtų mokesčių.
Dar viena „valstiečių“ kandidatų dalis pajamų gavo, bet su mokesčiais reikalų neturėjo. Kandidatas Egidijus Ažubalis deklaruoja gavęs 7 912 eurų pajamų, bet mokesčių sumokėjęs 0…  Inga Žiukienė – 35 549 eurai pajamų ir 0 sumokėtų mokesčių. Gintautas Tamošiūnas gavo 4 676 eurus ir taip pat sumokėjo 0 eurų mokesčių.
Kai kurie iš „valstiečių“ kandidatų išvis deklaruoja, kad yra labai labai nepasiturintys. Sakykim, kandidatas Arvydas Apeikis deklaruoja per 2017 metus gavęs 88 eurus pajamų, mokėtina mokesčių suma – 4 eurai.
O trys „valstiečių“ kandidatai, siekiantys valdyti rajoną, iš viso yra fenomenalūs žmonės. Jie sugeba išgyventi be pajamų. Kandidatė Marytė Baltakienė deklaravo, kad per 2017 metus gavo …0 eurų pajamų, sumokėjo, aišku, irgi 0 eurų mokesčių. Kandidatas Justinas Monkūnas – 0 pajamų ir 0 mokesčių, kandidatė Birutė Lukoševičienė – 0 pajamų ir 0 mokesčių.
Peržvelgsime ir kitų rinkimuose dalyvaujančių politinių jėgų sąrašus ir deklaracijas.

Linas BITVINSKAS

31 Komentarai

 1. o kiek Greta mokesčių sumokėjo ? o gal jai mokėjo ? ar tikrai mokėjo ?

  • Prašymas ministrui Verygai

   Gal išsiųsk Veryga
   Vaiginą į Rygą
   Tiks ten jo “fainumas”
   Ir didis naglumas

   Ligoninėj senis
   Sočiai sau gyveno
   Dabar jis be posto:
   Duokit mero sostą!

   Visus juokas ima
   Jo valdžion lindimas.
   Pasiųski Veryga
   Vaiginą į Rygą!

 2. 2 Gintaras Girniukaitis Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai Anykščių rajono 180,608.60 EUR 0.00 EUR 0.00 %
  3 Paulius Leščinskas Lietuvos socialdemokratų partija Anykščių rajono 100,307.14 EUR 516.00 EUR 0.51 %
  8 Tadas Taurelė Visuomeninis rinkimų komitetas “Kęstučio Tubio sąrašas “Anykščių krašto labui” Anykščių rajono 50,766.79 EUR 89.00 EUR 0.18 %
  9 Vytautas Senvaitis Visuomeninis rinkimų komitetas “Kęstučio Tubio sąrašas “Anykščių krašto labui” Anykščių rajono 48,921.57 EUR 18.00 EUR 0.04 %

 3. baikit juokus, as tikrai nebalsuosiu uz juos

 4. Ką gali padaryti gyvenantys “be pajamų” rajonui – valstybei, jei net savo gyvenimo negali susitvarkyti. Šaunuoliai dirbantys!! Jaunuoliai! Pirmyn!

 5. gi tam ir eina prie lovio kad prasigyvent

 6. Pajamos – tai nera pelnas, kuri uzdirbi, dirbdamas darbą už algą. Tai ir mokesčiai skaiciuojami atitinkamai. Bet eiti į tarybas be pajamų ir be turto… Valstiečių era baigėsi.

 7. Na už valstiečius nekiltų ranka balsuoti, vargšeliai dirbantys žemę, gaunantys pajamas, o mokesčių mokėt nereikia,baikit kvailint liaudį, paprasčiausia valytoja nuo savo algos valstybei moka mokesčius.

  • Ar ta valytoja kuri iš biudžeto atlyginimą gauna? Tai taip ir sakykite, kad biudžetininkams ne tik atlyginimus privatininkai uždirba bet ir už juos mokesčius sumoka. Na man jau geriau ūkininkai. Jie nors patys save išlaiko ir pašalpų neprašo, ir kitiems už juos mokesčių nereikia mokėti.

 8. na jeigu tokie bieduliai, vos ne pašalpiniai, tai ką jūs galit rajonui gero padaryt.O kad taryboj pasėdėsit ir rankas pakilosit, tai to maža,leiskit dirbti profesionalams.

 9. K.Šapoka pačiame viduryje. Labaiausiai anykštėnų “mylimas” . Vien dėl to negalima balsuoti už valstiečius.

 10. Anykščių Antis

  Tubio propaganda ir propagandos nešėjas. Liūdnoka, bet ką jau ten. Suptantam, kad pragyventi reikia ir Jums. Trindami komentarą nepamirškite, kad mes žinome.

 11. Nereikia ant Šapokos varyt. Kai jis KIKUI vadovavo, tai bent tvarka buvo. Dabar kažkoks bardakas. Net vadovo normalaus nėra, visi kol kas laikini. Taigi va kokia situacija be Šapokos.

 12. anykštėnas

  įdomu ką taryboje veiks pav. Birutė,Marytė ,Sigutė ir t.t. Jokių šansų pakliūti.

  • Birutė, Marytė, Sigutė

   Papildomų pajamų nebuvimas netrukdo kovoti už teisybę, už tai kad neimtų kiti pakišų.
   Juk ne pinigai, o sąžinė yra esmė.
   Pinigais ir valdžia yra išbandomi žmonės.
   Kai būsit pensininkai, pamatysim ką deklaruosit…?

 13. perskaitęs turto deklaracijas ir paprastas žmogelis supras, va kur mokesčių nemokėjimas.Dirbantis žmogus ,sumokantis tiek mokesčių valstybei jeigu dar balsuotų už valstiečius,tai be komentarų…

 14. Dirbantis dirbančiam nelygus. Ir ūkininko pajamos nelygios kitur dirbančio pajamoms. Dirbantis kitur gauna algą, kurią visą gali panaudoti savo nuožiūra. Ūkininkas deklaruoja visas pajamas, iš kurių susimoka privalomąjį sveikatos mokestį Ligonių kasoms, mokestį Sodrai, PVM, jei yra PVM mokėtojas ir kitus valstybės leidžiamus atskaitymus. Gali būti, kad ir likusi po to suma, kuri jam atlieka kaip alga net nesiekia neapmokestintų pajamų ribos. Tokiu atveju nėra nuo ko ir mokėti pajamų mokesčio. O žurnalistas rašo, kad ūkininkai nemoka jokių mokesčiu, nors pajamų deklaracija teparodo sumokėtą pajamų mokestį.

 15. sapoka kaip kikui vadovavo tai nors tvarka buvo o dabar kas darosi visi baigia isbekti vien tik per savicka ir macioniene besmegeniai ten tik vadovauja saliarka vagia ir kikas link bankroto jau eina

 16. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kartoju eilini ir eilini karta. Lietuvoje praktiskai nera dirbanciu.. Nei vieno… Lietuvoje is vis nera kuriamojo proceso… Yra tik eikvojimo. Ir kuo tu daugiau kaip jus sakote dirbate, tuo daugiau prisidedate prie Lietuvos degradacijos proceso… Negali sakyt kad visai simta procentu nera. Yra ten optines fizikos eksporto realus produktas. Dar keleta. Gal kai kurias zemes ukio produkta eksportui, galima laikyti kuriamuoju. Bet tai toks mizeris . Lietuva apskritai manipuliuoja tokioms pseudo savokomis, kad net tai kad zeme plokscia ir laikosi ant triju banginiu, atrodo daug didesne realybe.

  Isivaizduokit Lietuvos pajamas kaip dubeneli. Jame is vis nera jokio kuriamojo procesa. Tik eikvojimas.
  ES lesos, mediena, ir uzsienio kapitalo apmokestinimas is naftos produktu, alkoholio ir tabako gaminiu verslo. ALELIUJA….

  Toliau ar jus dirbate ar nedirbate pacio dubenelio nei pamazinate nei padidinate. Jus nesukuriate jokios materialines vertes. Ta materialines vertes iliuzija sukuria dazniausiai psichine prasme nelabai adekvacios asmenybes. Ir dubenelio aptarnavimo paslaugu sritis nera jokia kuriamoji, jei pats dubenelis tik eikvojamojo pobudzio. Tik pajamos is dubenelio nevienodos, vieni pasalpiniai kiti milioniniai.

  Ir uz ta dubeneli Lietuvos laukia labai sudnos dienos pries Azija. Todel kad susiformavusi tautos atrankos sistema , kas tie milijoniniai, kas tie pasalpiniai, niekaip neatsilaikys pries Azija, kur atrankos sistema siai dienai viena pazangiausiu pasauli.

 17. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ir tie kurie manosi, kad pasisleps uz Rusisko kapitalo nugaros, pries degraduojancia tariamai ES, kame siai dienai kur nespjausi Youtube, pilna politiniu analitiku… Dar tokiais rimtais veidukais kad cepsi kad cepsi… ir oi kaip klysta sie visi zmones. . Cia tie kurie dar supranta, kad ne tas Ponas, kas ponu isstatytas ant podiumo.

  O kas tikrasis ponas labai nesunku suprasti. Pagal tai, kaip konkurencines politines kovos vyksta. Ne tiek daug Marijos zemeje koncentruoto kapitalo ir kiekvienas turi gana savotiska ir lengvai atpazistama braiza.
  _____________________________________________________

  Tai griztant prie Rusijos visai ne tas varijantas bus kaip daugelis tikisi Marijos zemeje, tradicines svytuokles. Rytai vakarai, o mes prisiplakelei i siaure dumsim.. Deja niekur pasislept nepavyks. Azija jau dabar Rusija savo meile globoti pradeda is nugaros puses. Is Sibiro.

  Dar suprantu kai pries 10 metu rasiau apie Azijos Rusijos Vakaru europos transformacijas ateiti ir Rokiskiu man smegenis sviete. Bet siai dienai kai realybe daugiau nei akivaizdi, toliau isivaizduot kad situacija kontroliuojama . Kurti ta iliuzini kaip cia mums visiems geriau gyventi… Komunizmo saule ir ta realiau sviete… Beje Azijoje jei ka taip pat Komunistine saule 🙂

 18. bože bože…komedija ir kaip nesarmata,juk ne Amerikoje gyvena,čia miestelis mažas…

 19. Petrai,kas blogai su Mačioniene ir kas vagia saliarka.

 20. Tai jau sunkus kriminaliniai nusikaltimai ir atrodo fntt tures darbo.

 21. valstieciu era tik prasideda sekmes valstieciams kokie visi grazus valstieciai visagaliai

 22. pinigai neapmokistinami

  • Ūkininkų pajamose europiniai pinigai ir nedeklaruojami kaip pajamos,taip kad pasižiūrėjus į “valstiečių sąrašą” būtų juokinga,jei nebūtų liūdna kas veržiasi į valdžią…

 23. Jei būtum tikras ūkininkas ir deklaruotum pajamas, tai tokių kvailų komentarų nerašytum.

 24. Nesuprantu, ko čia visi krykštauja žiūrėdami į senas deklaracijas. Nes 2018 m pajamos dar nedeklaruotos.

 25. kokie faini valstieciai sekmes jiems o ypac busimam merui tvirtybes istvermes

 26. L. Bitvinskas tai gi nesupranta, kad verslininkai gauna ir dividendus, ir tantjemas, turi pajamas už parduotas akcijas ir panašiai. Valstiečių ir kituose sąrašuose yra žmonių, kurie manyčiau gerbiamas Linai sumokėjo tiek mokesčių, kad tamsta su visa savo giminę ir per 100 metų neįstengtum sumokėti.

 27. Pasidomek ka renki.
  Kandidatustatistika.lt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.