Valgome radiacija užterštas miško gėrybes?

Oficialiai skelbiama, jog prieš tris dešimtmečius sprogus Èernobylio atominei, radioaktyvios medžiagos užteršė net 17 pietvakarių Lietuvos rajonų. Anykščiai – sąlyginai švarūs, tačiau iš Vokietijos parvykę emigrantai stebisi, kad neturime „Grybų žemėlapio“.
Pavojingas debesis per Varėną, Þemaitijos dalį ir Palangą nukeliavo į Švediją, kuri pirmoji ir pranešė apie branduolinę avariją. Į aplinką pasklido beveik visa „Mendelejevo lentelė“. Neabejotinai teršalų kažkoks kiekis nusėdo ir Anykščių krašte, tačiau iki šiol niekas jokių matavimų čia nėra atlikęs. Tačiau iš Vokietijos sugrįžę kraštiečiai stebisi, jog neturime jokios informacijos, kur pavojinga lankytis gamtoje, o juo labiau rinkti gėrybes.
„Pas mus Vokietijoje apie jokį sprogimą niekas net ir nekalba. Tačiau visi žino apie „Grybų žemėlapį“, kuriame pateikiama visa informacija apie vietovėje pasklidusią radiaciją ir kitokį užterštumą. Pramogautojas aiškiai žino, kuo rizikuoja ir ar jį tai tenkina“, – pasakojo iš Vokietijos trumpam sugrįžusi anykštėnė.
Šiuo metu daugiausiai radioaktyvių medžiagų, ypač cezio, aptinkama grybuose. Jo pėdsakų galima rasti ir po 100 metų. Tikėtina, jog tokius valgome surinktus ir Anykščių rajone.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.