Valdžia imasi gabalais dalinti naująjį bibliotekos pastatą

 Liepos 30 dieną vykusiame posėdyje Anykščių rajono tarybos nariai nubalsavo, kad dalį naujosios Anykščių bibliotekos pastato perduoti negirdėtai asociacijai Anykščių jaunimo klubas naudotis neatlygintinai 10 metų, perduodamų negyvenamųjų patalpų likutinė vertė 61 833,34 euro.  Žinoma, savivaldybė, kaip savininkas, gali elgtis su savo turtu kaip tinkama, tačiau šiuo atveju keista yra tai, kad patalpos perduodamos asociacijai, kuri iki šiol nepastebėta, kad vykdytų realią veiklą, o jos nariai nepastebėti kaip ką nors darantys Anykščių viešajame gyvenime.

Rajono taryba nubalsavo, kad Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos patalpas, kuriose dabar įsikūrusi „Katinų svetainė“, kurių plotas apie 50 kv. metrų,  perduoti asociacijai Anykščių jaunimo klubas pagal panaudos sutartį 10 (dešimties) metų laikotarpiui neatlygintinai.

Nurodoma, kad Anykščių jaunimo klubo tikslai– teikti pagalbą, sietiną su užimtumo arba socialinės integracijos per vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ir kultūrinę veiklą skatinimui ir tenkinti gyvenamosios vietovės bendruomenės viešuosius poreikius.

Įdomu, kad naujos patalpos suteiktos pačiame miesto centre naujame pastate dariniui, kuris negirdėtas,  jos narių viešajame Anykščių gyvenime nesimatė, o ir pati asociacija daugiau nei keista – ji registruota Andrioniškio seniūnijos Ramaškonių kaime. Beje, nurodoma, kad asociacijos valdyboje yra trys nariai.

Prezidentas Viktoras Smertjevas net negyvena Anykščiuose. V. Smertjevas registruotas Molėtų rajono Čiulėnų seniūnijoje, kitas valdybos narys Aurimas Lapienė registruotas Anykščių seniūnijos Šlavėnų kaime, o trečia narė Gintarė Malakė nurodo, kad gyvena Anykščiuose.

Apie narius ir jų veiklą nieko negali padėti ir internetas, tik galima rasti, kad G. Malakė dar šių metų kovą buvo Triondelago (Norvegija)  lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė. 

Šio klubo nėra net pačios savivaldybės sudarytame nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų sąraše, o tinklalapyje rekvizitai lt. yra pranešimas iš Registrų centro, kad Anykščių jaunimo klubas yra finansinių ataskaitų už 2018 m. nepateikusi įmonė (informacija atnaujinta 2020-06-01).

Kas gali atsakyti, kodėl tokia sėkmė ištiko šią organizaciją, kai patalpų neturi kai kurios jau seniai Anykščiuose veikiančios visuomeninės organizacijos?

NYKŠČIAI

34 komentarai

 1. Kas su šita organizacija nutiko tai ir girtam aišku. Va kaip nutiko, kad teigiamai įvertintoje bibliotekos direktoriaus veiklos metinėje ataskaitoje nebuvo nurodyta apie nenaudojamas ir nereikalingas veiklai patalpas, kurios gali būti konkuso tvarka išnuomojamos ir už tai gaunama į bibliotekos ir savivaldybės biudžetą papildomų pajamų. Paklauskite turtingųjų * kurmių* kurie sėdi savivaldybės taryboje ir viską “ valdo“!

 2. Šį reikalą reikia perduoti Valstybės kontrolei

 3. cia geras, man patiko, atsakyk mere ir pavaduotojau, kas cia darosi

 4. Manau, kad viskas gerai. Ramaškonyse vykdomos veiklos tikrai įdomios ir originalios. Man labai patinka, kaip gražiai Ramoškonyse sudėta gamta, senų buvusių pastatų vietos ir nauji pastatai. Laikais nuomonės, kad jei naujai statydami namus neužmiršta pakelės apsodinti liepomis- tai žmonės dori ir tikri.

 5. Kai pagalvoji...

  O čia nekyšo ko nors panašaus į Sorošo fondo finansuojamą darinį ausys? Ne?

 6. Ale kam tiek pinigų per rinkimus išmetama, jeigu prisiekę Konstitucija nesivadovauja jos įstatymais. Bet gi aišku- jų neskaito ir nežino. Viskas daroma dėl savų politikos.

 7. O kas ta organizacija,pirmą kartą girdžiu,kodėl neatlygtinai,ką savivaldybė turtinga, tai visiems tegul nuomuoja neatlygtinai ,kur lygybė😭

 8. „Mes neatstovaujam rajonui – tik išklausom ir rankas kilnojam. Nei paklausi normaliai, nei atsakymo išgirsi. Tai nėra atstovavimas gyventojų interesams“, – spėjo K.Tubis,

 9. Trūksta aiškumo pateiktame straipsnyje. Kokios organizacijos prašė iš savivaldybės suteikti patalpas, bet negavo ir kodėl negavo. Ar čia tik anykštietiškas pavydas?

 10. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Nezinau ar cia sutapimas ar cia ne, paminejus kad ivairiausio plauko kaimo bendruomenes, tai tik pavadinimas o realybeje yra asociacijos, pradedama aciu dievui vis dazniau vartoti ne vien pavadinimas, o savoka asociacija. Pvz nera Lietuvoje tokio teisinio statuso tokia ir tokia kaimo bendruomene. Tai tik pavadinimas. Ir vietoj jo pilnai gali buti sventu mergeliu daugija, ar kitas.
  Bet ponai jei jus pereisite per didziuma Anyksciu rajono asociaciju atrasite apskritai idomu desninguma. Visos jos ikurtos vieno fizinio asmens. Neturi juridinio statuso. Net privalomi skelbti asociacijos istatai viesai skelbiami labai idomia forma. Ne tiesiogiai word dokumentas, o atspausdinto word dokumento teksto „scanas“ patalpintas atgal i wordini dokumenta. Grubiai kalbant dokumentai viesinami ne ju teksto forma o fotografine… Na galima butu teigti tikslu kad parasas matytusi. Lyg neegzistuoja elektroninis parasas.

  Toliau asociacijos ypac per garsuji pavadinima BENDRUOMENE, neaiskiu budu paveldi savivaldybei priklausoma nekilnojama turta arba jo dali ir tam tikra teritorija. Ir realiai vykdo savivaldybes ar seniunijos deleguota finansine ukine veikla ir svarbiausia dalis realizuoja ES finansuojamus viena ar kelis projektus.
  _______________________________________________________________________________________________________________
  tai ka mes turime. Turime asociacijas kuriu yra gana ribota atsakomybe. Turime ju steigejus ne savivaldybe, ne kazkokia visuomenine organizacija o FIZINIUS ASMENYS, kame pacios asociacijos neturi net juridinio statuso. Tai yra teisiskai tai tiesiog fiziniu asmenu savanoriska veikla… Ir jeigu ka ivykus kokiems teisiniams kaltinamiesiems finansiniams procesams, po viksrais galima kisti ne visa rajono finansine struktura, o tik asociacijos steigeja ir jos pirmininka. Kaip taisykle tai vienas ir tas pats asmuo. Bet paprastai prisikabibti prie asociaciju finansines veiklos neimanoma, jas konsultuoja ir ju veikla koordinuoja tame gana patyre specialistai.

  Kadangi mano galva Lietuvoje su nepriklausomybe nesugebeta atsikratyti seno sovietinio uzkrato, mano galva asociacijos sudaro labai panasu is TSRS laiku mentalini testinuma, kas rusiskai vadinosi „SELSOVIETI“. O ir sias asociacijas kontroliuojancios damos, dazniausiai ivaldziusios „politini barakudizma“ po kulturine ir tu aukstojo kurybinio zmogaus vystymo priedanga.

  Bet asociacijos is ties vykdo kazkokia ukine veikla, pagaliau uz tas pacias ES lesas kazka irengia…. Bet man kartais gaila tu zmoniu kurie daznai naiviai patiki asociaciju vykdoma kulturine veikla. Nesupranta kad dalyvauja tiesiog „pakazuchineje“ veikloje. Nuosirdziai skaito tokiuose renginiuose savo poeizija ir atveria sirdi jau minetom ne kam kitam, o „politinem barakudom“.
  _______________________________________________________________________________________
  Bet ta dalyka reiktu suprasti, kad dauguma asociaciju nera nei valdzios nei administracinis organas, kad jos nera net visuomenine organizacija ir neturi jokio juridinio statuso. Ju steigejas daznai fizinis asmuo ir jis asociacijos remuose ir teisiskai savo veikla vykdo tik kaip savanoriskas fizinis asmuo. Ir nereiktu painiotis su asociciju skambiais pavadinimais ypac kuriuose yra vietovardziai, tarsi jos atstovautu kazkokia organizacija ar skelbiama visa vietove……..

 11. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Beje kas liecia asociacijas labai idomus kulturinis faktas Troskunu klebonas. Tai is tiesu zmogus kuris realiai savanoriskai vykde kulturine veikla kuri zinoma placiai Lietuvoje. Ir dabar sulyginkite kaip pasielge sventa zeme lyginant klebono savanoriska veikla, ir „sventu mergeliu“ asociacijas……

  • KVAZIMODAI, Zdaug žinai, kad nežinai.Mielasis, Kvazimodai, visi klubai, bendruomenės, bendrijos turi Asociacijų statusą.Jos visos yra visuomeninės organizacijos, kurios kasmet teikia visus reikiamus dokumentus ir ataskaitas ,deklaracijas Registrų centrams, VMI ir t.t. Jeigu ko nors nepateikia joms yra atimamas rėmėjo gavėjo statusas.Visa dokumentacija visoms adociacijoms yra visiškai ta pati, kaip ir visiems juridiniams asmenims.Asociacija yra juridinis asmuo. Esate pletkininkas pasirodo ir neturėdamas žinių , pasinaudodamas savo kva, kva bandote įpiršti skaitytojams neteisingą neaišku iš kur ištrauktą nuomonę.

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Aciu kad paporinote kokia asociaciju biurokratine veikla ir koks Kvazimodas. Ypac patiko kva kva ir stiliukas koks yra visiskas silpnaprotis Kvazimodas labai jau visomis kuno lastelemis patirtas………..

    Kas kur rase kad kazkas negerai su asociac ijos kurejo vedama biurokratine dokumentacija?

    • Biurokratijos yra visur, Kvazimodai. Bet šį kartą šiek tiek susimovei, nes atsisakai savo teiginių (kad jos nera net visuomenine organizacija ir neturi jokio juridinio statuso).
     Norėdamas pademonstruoti savo protą, šioje srityje pasirodo – neturi žinių, tik VBS – viena boba sakė (yra tokia organizacija).

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Galima pagalvoti kad as i suns dienas isdejau asociaciju pirmininkus, kaip ir buvo uzuomina apie tai kodel asociacijos patogios sistemai ir ju steigejus laikau labiau sistemos aukomis nei kazkokiais blogieciais. As is viso neskirstau zmoniu i juodus ir baltus, tai mane nuo mazens ismoke, nors daznai pats susiduria kad sistema butent taip elgiasi. O juo labiau negaleciau rasyti zmogui kad tu kva kva kva……….

    Pabandykime isivaizduoti tam tikra asmenybe. Tarkim jos nelepino gyvenimas ir ji neturejo ne tik materialiu galimybiu, ka turejo dazna prie komunistines strukturos patogiai isitaisiusi dazna TSRS laiku seima, bet nesulauke net elementarios emocines silumos ir demesio….. Todel sioje asmenybeje pradejo vystytis savitas emocinis pasaulis, kazkuom panasus i Egziuperi mazojo princo buveine…. Jame buvo veikejai ir veikejos. Svarbiausia jame buvo meile, stebuklai ir saugumo jausmas. Ir sis pasaulis augo ir vystesi kartu su asmenybe ir jos jau niekada nepaliko….. Ir dabar siai asmenybei atsiranda galimybe vystyti darbine veikla didziuliame laisvame nuo sovietmecio likusiame pastate…… Ji net pati nepajaucia kaip jame pradeda nejucia kurti jau mineta savita „mazojo princo“ pasauli… Kad suprasti si pasauli po ji reikia pasivaiksioti vienam ir visiskoje tyloje. Jis skamba tarsi muzika, kievienas kampas, kiekviena kertele turi savo prasme ir ismone. Galima net pajausti kaip si buveine suskirstyta i pacios asmenybes skirtingus tipus…. Ir jei asmenybe su jumis kazkuom nesutinka, jus net pats nepajausite kaip savaime busite nuvedamas i tam tikra sios pasakiskos buveines dali. Tame tarpe pokalbiams su mirusiu pasauliu skirta dali, pagal ka susidaro vaizdas kad pati asmenybe jame daznai lankosi, pokalbiams paciam su savimi. Apskritai jei kalbeti apie pokalbius su nabasnikais, as visa laika maniau kad iki ju priaugus tik viena Anyksciu kulturos veikeja is sakralinio centro. Pasirodo, kad klydau… Sis reiskinys daznas sio svento krasto damu arsenale. Ir jei dama nusprendzia supazindinti jus su savuo tikruoju as, kazkodel dazniausiai pazintis pradedama butent nuo sio pasaulio..

    Galima butu dar daug rasyti apie sia tarsi mistine buveine, kuri tapusi jau ne tik asmenybes dalimi, o jos gyvenimu… Kame net kiekviena sluota turi savo melodija. Ir atimti is sios asmenybes sia buveine, tai atimti jos gyvenima, kame i nudienos kasdienybe dazniausiai ji grizta tik permiegoti………….

    Ir dabar isivaizduokim atvaro i si pasauli tarsi buldozeriai veikejai su valstybiniais portfeliukais. Arba kuri savo vardu asociacija ir vykdai veikla ka mes nurodysime, arba nesdiniesi is sios buveines ir mes randame tam reikalui patogu asmeni. Ir asmenybe eina i kompromisus ne del numatomo patogaus sau Merkantilizmo, o vien todel kad ji nenori prarasti susikurto sau mielo pasaulio. Ir ji pati ne kazkokia ten mano minima „politine barakuda“, nes tam reikalui visada atsiranda kaip apie gardu kasni besisukiojanciu gudriu „kulturiniu lapiu“, o tiesiog savojo pasaulio princese…..
    _____________________________________________________________________________
    Ir dabar man jus paaiskinkite kaip siame kontekste galima zmogu suskirstyti i juoda ir balta. KAIP???? Jei as issakau savo nuomone, tai issakau apie musu dienu biurokratine sistema. Ir ji manes asmeniskai nedziugina…. Bet sioje vietoje koks tu Kvazimode kva kva, kad nesupranti kaip viskas ciki su asociaciju atsiskaitomaja dokumentacija, man kietai nuskambejo…

    • Kvazimodai, paanalizuok save, išsakyk savo nuomonę apie Kvazimodą, apie visas kitas temas jau šimtą kartų skaitėm, viskas tas pats per tą patį,

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      Visu pirma pasikartosiu, jus is manes nesulaukete niekad, kad konkreciai toks ir anoks zmogus sioks ir anoks, kaip daznai ypratus jusu paciu vertybiu sistema…. Kuriai is ties tinka termina kva kva kva..

      Antra zmogus savianalizei nepasiduoda, todel pereiti i diskusija su komentatorium, kuriam Kvazimodas tik kva kva kva, beprasmiska. Jis toks yra pagal nika, daug kuom Kvazimodiskas protu taip pat. Tikiuosi kva kva kva kulturos veikejams atsakymas pilnai tenkina 🙂

      Nebloga ekranizacija apie savianalize, kaip psichoterapiautai ir pacientai pereina i vienas kito role. Bet aukstosios kva kva kulturos veikejams, gal neverta sau kvarsinti galva. Jei jau vartojate ta garsuji MES daugiskaita…

      https://filmux.net/8505-pavojingas-metodas-a-dangerous-method-2011.html

 12. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ir tesiu tema i apacia. Taip dauguma rajono asociaciju neturi juridinio statuso. Ju steigejas dazniausiai fizinis asmuo, pirmininkas tas pats asmuo. Ir veikia jos fizinio asmens sukurusio asociacija remuose, kuriai nesuteiktas juridinis statusas. Nei VSI nei visuomenines organizacijos. Kad ir butu suteiktas, tai mazai keicia esme. Gal as ir kvailas, bet ne iki tiek, kad nesugebeciau tai patikrinti.

  Gal pats pone Anonime teiksites per jas pavaiksioti ir gal pats sau netiketai atrasite kazka naujo, ka laikote savaime suprantamu reiskiniu.
  https://www.aikos.smm.lt/Puslapiai/Pradinis.aspx

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Cia gal ne taip parasiau, teisinio statuso neturi asociacijos. Tai yra jeigu ka, pagal kokios organizacijos teise ir atsakomybe, asociacijos steigeja mes ginsime. Pats kaip fizinis asmuo sukure asociacija, pats is rajono „menininku“ pripirko ir prikalinejo baiboku, pats prikure ES finansuojamu projektu, pats asmeniskai renge jiems realizuoti trumpalaikius konkursus ir i viska viska rajono savivalda nusiplauna rankas………. Ji cia ne prie ko, tai asociacijos savanoriskas reikalas.

 14. Nu jo Kvazi, šį kart nepaėjo tau korta, matau yr ir be tavęs protingų.

 15. įdomiai gaunasi

  ot gerai gyvenam vaistines nuo mokesčių atleidžia,dar kažkokią organizaciją atleisti ir iš viso tai mokėkite kirpėjoms,siuvėjoms,kepėjoms už nuomojamas patalpas tada bus lygesni. Manau,kad turėtų taip buti.

 16. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  O kas cia ruosesi konkuruoti su kulturiniais veikejais teisineje biurokratineje sriti? Kaip ir rasiau kad sioje sriti jie nepralenkiami ir kad kulturines damos pamaciusios ju kunigelsika veido israiska tirpsta is laimes vien nuo ju zvilgsnio. Va jie joms patys paciausi ir intelektualiausi. O Kvazimodas visada joms buvo kaip socialine siuksle ir kalba su juo kaip su silpnaprociu… Ir tame jos visiskai teisios.
  Kame cia dar kokios intelektualines varzybos? Kulturiniu veikeju niekas nesiruosia niekur nuringti, turi jie savo nepralenkiama statusa damu sirdi.

  Tik visa esme ne vien tame asociacijos iregistruotos kaip privatus juridinis asmuo, kuriam vieninteliam tenka atsakomybe uz organizacijos veikla, ar viesas, kame mano galva tik pastarasis gali vykdyti svietejiska kulturine veikla. Visa esme kaip fiziskai rajono infrastruktura veikia per sias asociacijas ir kokios to reikalo galimos pasekmes ateiti……

  O cia tos intelektualines varzytuves kas yra kas kulturiniu damu sirdi…. Tai Kvazimodas visada buvo joms silpnaprotis, jos bendrauja su juo kaip su silpnaprociu net kvepuoja lyga salia butu psichiskai neadekvati asmenybe. Ir tame jos visiskai teisios. Nes joms intelektualus tik tokie kunigelisko ivaizdzio portfeliukus nesiojantis veikejai vazinejantis limuzinais ir jos tirpsta is laimes vien nuo ju zvilgsnio…. Va jie is ties kuo puikiausiai gaudosi biurokratiniuose teisiniuose niuansuose. Na ir ka? Kas cia su jais konkuruoti ketina ar intelektu galinetis…

  Netgi rasiau, kad Troskunu klebonas sioje sriti gaunasi nusikaltelis, o va kulturos veikejai su savo damomis vien tik sventa aura spindi ir tiesiog jauste jauciasi kaip jie virs savo galvu nesioja nematoma nimba. Toks intelektas, sioks intelektas. Velniop man pries tokia pakyleta visuomene intelekta. Nes si visuomene dulkinasi(nenoriu valkioti zodzio meile) su pareigomis, su socialiniu statusu, su patogiu uznugario portfeliuku, pagaliau su piniginemis ir automobiliais, bet gink dieve ne zmogus su zmogumi. Tai kokio velnio man tokioje visuomeneje intelektas reikalingas. Pasilikite ji sau, kuriems jau taip labai svarbus tas intelektualinis ivaizdis.

 17. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ffffffffffff net tam tikra minti sudvejinau…… Matyt kaip giliai ji istrigus mano sirdi kaip saukia, taip atsiliepiu…….
  Tiek to velniop tuos asociaciju kaip fiziniu asmenu steigeju suteikus joms tik kaip privataus juridinio statuso niuansus ir kurios teisiskai neatstovauja jokios viesaji juridini statusa turincios organizacijos………

  Gal kas turi sekanciu minciu… Dauguma asociaciju skelbia savo istatuose svietejiska veikla… Orientuota i zmogu kaip kureja is diziosios raides, o savituma, veiksmus ir galimybes. skatinant buti savo gyvenimo seimininku, propoguojant asmens saviraiskai reikalingas kulturines, dvasines, ekonomines ir socialines savybes.

  Tai yra is zinomu senu geru laiku, to ZMOGAUS is didziosios raides ugdymas ir vystymas. Gal kas turite minciu kaip tai vyksta realiai fiziskai? Arba jei as jau kva kva, o jus kometaruose isstenite tik tai kas yra kas ir koks, galiu kvakinti is cia jei diskusija nesigauna.
  Teks kazkaip istverti sau tokia psichologine trauma, kad jusu kulturiniu ponu damu sirdyse Kvazimodas kva kva. Negi pirmas kartas….

 18. sekanti mintis

  TU TEISĖJAS AR NUSIKALTĖLIS, KVAZIMODAI

 19. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Transformuotas siuolaikines kulturos produktas, kaip informacine klaida.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.