Vaižganto premija – muziejininkui

 

Rugsėjo 14 dieną Vaižganto gimtajame Malaišių kaime bus įteikta kasmetinė Vaižganto premija. Šiemet ji paskirtas muziejininkui, poetui, žurnalistui, Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puoselėtojui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui. Beje, siūlyta ir anykštėno rašytojo Valdo Papievio kandidatūra.

Šiais metais Vaižganto apdovanojimui buvo pasiūlyta trylika asmenų: Audronė Girdzijauskaitė už publikacijas „Krantuose“ ir „Šiaurės Atėnuose“, Henrikas Gudavičius už knygą „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus: Laiškai iš kaimo“ (2018), Jonas Laurinavičius už knygą „Skristi reikalingi sparnai“ (2019), Vitalija Morkūnienė už knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ (2018), Mindaugas Nastaravičius ir Irmantas Gelūnas už projektą „100Lietuvų“, Rūta Oginskaitė už knygą „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ (2017), Alfas Pakėnas už publicistinius straipsnius, ekspedicijas, ekskursijas, edukacines programas, skirtas Vaižganto kūrybiniam palikimui, Valdas Papievis už knygą „Brydė“ (2018), Leonas Peleckis-Kaktavičius už knygas „Arti, kaip išsipildymas“ (2017), „Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys“ (2017), „Aš – lyderis“ (2018), „Šuns plaukai“ (2019), Dainius Ručinskas už knygą „Gyvenimo takais – su žurnalistika“ (2018), Romas Sadauskas už knygas „Katino dienos“ (2018) ir „Sudzievuliu“ (2019), Dalia Staponkutė už publicistinių straipsnių seriją žurnale „Pasaulio lietuvis“ (2017/19), Giedrė Šmitienė už publikacijas apie A. Nyką-Niliūną „Šiaurės Atėnuose“ ir „Bernardinuose“.
Į vertinimo komisiją Rašytojų sąjunga buvo skyrusi Marių Buroką, Antaną A. Jonyną ir Danielių Mušinską, Žurnalistų sąjunga – Aureliją Arlauskienę, Povilą Sigitą Krivicką bei Audronę Nugaraitę.
Alfas Pakėnas – XXVII knygos mėgėjų draugijos narys, daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvai pagražinti draugijos Kauno skyriui. Literatas, muziejininkas, žurnalistas, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vadovas. Jį apdovanojimui pasiūlė XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija.
Jo rūpesčiu surinkta istorinė, archyvinė medžiaga, prisiminimai, menantys kanauninką, rašytoją Juozą Tumą-Vaižgantą. 2017 m. surengtas Moksleivių dviračių žygis į renginį „Neužmirštamas Vaižgantas“ Ustronėje. Išspausdinta daugybė reikšmingų straipsnių, bylojančių apie Vaižganto metus, rengiamos ekspedicijos, ekskursijos, švietėjiški renginiai, skirti Vaižganto kūrybiniam palikimui.
(Mildos Kiaušaitės nuotr.)

Vienas komentaras

  1. Tikrai nusipelnęs žmogus. Tarsi gyvena ta dvasia, svetingas ir mokantis džiaugtis, sužinota kiekviena smulkmena apie mūsų kraštietį.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.