Vaižganto kūrybos skaitymai vaikams

Šiemet minimos kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės. Šia proga ankstyvą birželio 4-osios rytą Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje vyko Vaižganto kūrybos skaitymai vaikams, skirti rašytojo asmenybei ir kūrybai pažinti.
Skyriaus bibliotekininkės pakvietė į biblioteką atvykusius vaikus sudalyvauti viktorinoje, supažindinusioje apie rašytojo asmenybę, biografijos faktus ir jo vaikystę. Bibliotekininkės vaikams papasakojo apie Juozuko ir jo vaikystės draugų pamėgtą vietą – Popšutės kalnelį, apie jų linksmus ir kai kuriuos visai nelinksmus nutikimus, taip pat papasakojo kodėl malaišiečiai juos vadino mekanikais ir pateikė dar daug kitų reikšmingų rašytojo gyvenimo momentų.
Po įdomios viktorinos mokyklinukai skaitė pasakojimus iš žinomiausios J. Tumo-Vaižganto knygelės vaikams „Mikutis gamtininkas“, pasakojančios apie gamtos pasaulį: gyvulėlius, gyvūnėlius, vandenų gyventojus, vabzdžius, paukščius, gamtos reiškinius ir dėsnius. Klausydami pasakojimo „Linas“, vaikai sužinojo apie vieną iš nuolatinių ir būtinų senovės lietuvių palydovų – augalą liną – ir jo kelią nuo sėjos iki išaustos drobės. Atidžiai išklausę apsakymą vaikai, pasiskirstę komandomis, sudėjo nuoseklų lino kelią iš atskirose kortelėse nupasakotų etapų: nuo sėjos iki išaustos drobės.
Tikimės, kad šio gražaus literatūrinio rytmečio metu vaikai tapo dar artimesni ne tik su Vaižganto kūryba, bet ir su tauria rašytojo asmenybe. Mylėkime ir skaitykime Vaižgantą.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotrauka Indrės Rukšaitės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.