Vaitkūniečiai rinkosi į rudens šventę

Spalio 23-ąją Vaitkūnų kultūros namuose vyko sodiečių susiėjimas „Aruodai jau pilni – čia viskas širdimi auginta“.  Besirenkantys į jau tradicija tapusį renginį vestibiulyje pirmiausia išvydo dvi parodas – Dalios  Dagienės rankdarbių ir Vytauto Bagdono fotografijų  parodą „Tolsta vasaros  prisiminimai“.

Na, o  rudeniškos saulės spindulių nutviekstoje salėje puikavosi įspūdingo dydžio įvairios daržų, laukų ir sodų gėrybės, taip pat ir visokiausios gamtos keistenybės, gražios paskutiniųjų ir dar šalnų nepakąstų žalumynų kompozicijos.

Pasveikinusi susirinkusius į bendrą būrį, renginio organizatorė Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus padalinio vadovė Aldona Bagdonienė pabrėžė nuo senų senovės kaimuose vyravusią tradiciją, pasibaigus darbymečiui ir derliui parkeliavus į aruodus, pasikieminėti, susiburti, pailsėti ir drauge pasilinksminti.

„Ruduo visada gražus derliumi, kuris jau sukrautas į aruodus. Vaitkūnų žemės derlingos. Šiandien po rudens darbų susirinkome į būrį pasidžiaugti nuveiktais darbais. Jau dveji metai mes esame suvaržyti pandemijos, bet kaimiški darbai niekada negali sustoti, tad pasidžiaukime galimybe pabendrauti“, – kalbėjo renginio vedėja ir kaip žemdirbiško triūso, sodiečių darbuose išlieto prakaito ir gausaus derliaus simbolį, renginio vedėja visiems pasiūlė neužmiršti paragauti po riekelę šių metų derliaus naminės duonos. 

Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas, kaip visada, nestokojantis humoro, Vaitkūnų bendruomenės nariams dovanojo krepšį su saldumynais, apkabinėtą atšvaitais, sakydamas, kad neseniai buvo minima Atšvaitų diena, tad norintis, kad seniūnijos gyventojai tamsiu paros metu būtų saugūs, ir pasidalino, koks buvo jo, kaip seniūno, šiųmetinis derlius. „Išasfaltavome Beržynėlio gatvę, prasidėjo muziejaus remontas, pradėjome projekto darbus etnografinėje rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto sodyboje, šiek tiek patvarkėme kelią link Kurklelių. Tai toks mano derlius“, – kalbėjo S. Rasalas.   

Renginio vedėja ir Kunigiškių kaimo seniūnaitis Pertas Maišelis seniūnui įteikė  tradicinį duonos kepalą.

Buvo pagerbta ir apdovanota jaunųjų ūkininkų Eglės ir Manto Baronų šeimyna, kuriai per Obuolines  buvo įteikta nominacija „Už jaunatvišką ryžtą sukti mėsinės gyvulininkystės keliu bei ypatingą ryšį su savo didžiaisiais augintiniais“.

O tada prasidėjo tekstai apie rudenį ir  linksmos dainos, kurias atliko  Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus  mišraus vokalinio ansamblio „Širdies melodija“ dainininkai (vad. Rožytė Lapienienė). 

Kad dainos nenusibostų, renginio vedėja A. Bagdonienė atsinešė didžiulį krepšį rudens gėrybių ir prasidėjo linksmoji rudeninės šventės dalis – mįslių, klausimų, užduočių, konkursas. Jų buvo ne tiktai linksmų, įdomių, išradingų, bet ir gana „suktų“, reikalaujančių išmonės, nuovokumo. Ir viskas „sukosi“ apie darbą, derlių, gamtą, sodų, laukų ir daržų gėrybes. Savaime suprantama, visų, teisingai atsakiusiųjų,  laukė atitinkami prizai ir siurprizai, taip pat susiję su rudeniu ir derliumi.  Pralaimėjusių nebuvo, tądien kultūros namų salėje nugalėjo visi…

Lyg ir atrodė, kad šventė arėjo į pabaigą, kai staiga į salė triukšmingai įlėkė bobulė, tikindama, kad atvyko iš Netikšių kaimo pasižiūrėti, kas čia vyksta. Jai besisukiojant po salę, pro duris tyliai įslinko kita moteriškė, prisistačiusi Apolonijos vardu ir teigianti, kad ką tik grįžo iš Amerikos.  Ir ką čia bepapasakosi, apie ką jos kalbėjo. Jei trumpai, tai liaudis išmintis sako: „Kur dvi bobos, ten turgus“. Tąkart liaudies išmintis pasitvirtino visu šimtu procentų…

Kai bobulės šiek tiek nurimo, pavargusios viena kitai pasakoti savo bėdas ir džiaugsmus, vėl užgrojo ir uždainavo svėdasiškiai, pakviesdami visus į ratelį. Pasišokę, kartu padainavę, šventės dalyviai susirinko kieme vaišintis troškiniu, kurį dovanojo seniūnaitis  P. Maišelis. Skanus tas troškinys iš avinuko buvo, skanūs saldumynai, skanūs pyragai, skanus duonos tortas.   

Vaitkūniečių rudens šventė buvo nuotaikinga ir išradinga. Moka gi kaimiečiai linksmintis, oi moka.  Jeigu gera nuotaika, jeigu geri organizatoriai, nesutrukdys jokia pandemija žmonėms susiburti.  

Dalina RUPINSKIENĖ

4 komentarai

  1. Matosi, kad šventė buvo nuotaikinga.

  2. Seniūnas von von ožys

  3. Ačiū gerbiamam seniūnui, kad dalyvavo renginyje, kad nepasididžiavo pabendrauti su sodiečiais. Šventė buvo tikrai nuostabi, Ačiū organizatoriams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.