Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena: policija ragina visus eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai

Rugsėjo paskutinį sekmadienį minima Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, atsakyti sau, ar tinkamai elgiamės kelyje.

                      Šiais metais Anykščių rajone įvyko 17 įskaitinių eismo įvykių, kurių metu buvo sužalotas 21 žmogus. Policijos pareigūnus džiugina tai, kad žuvusiųjų šiais metais eismo įvykiuose nebuvo, tačiau ypač neramina  neatsakingas  paspirtukininkų ir dviratininkų elgesys. 

                      Nuolat įvairias policines ir prevencines, eismo saugumui užtikrinti skirtas priemones vykdantys  pareigūnai primena – rūpintis eismo saugumu privalo kiekvienas eismo dalyvis. Tai yra – prie vairo sėsti privalome tik blaivūs, važiuoti tik saugiu greičiu, segėti saugos diržus, o mažuosius keleivius vežti tik tam skirtose kėdutėse. Pėstieji ir dviratininkai privalo užtikrinti, kad tamsoje būtų aiškiai matomi – naudoti atšvaitus, šviečiančius žibintus, dėvėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Prieš įžengiant į važiuojamąją kelio dalį, privalu įsitikinti, ar eiti yra saugu, dviratininkai privalo nulipti nuo dviračio, riedžio, ar elektrinio paspirtuko ir per perėją jį persivesti. Nepilnamečiai, važiuojantys dviračiais ar elektriniais paspirtukais privalo dėvėti dviratininkų šalmus.

                      Elkimės kelyje atsakingai, būkime vienas kitam geranoriški ir tolerantiški.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.