Vairuotojams bus sudėtinga

Kalbėdamas apie artėjančią Anykščių autobusų stoties rekonstrukciją UAB „Autovelda“ direktorius Vladislavas Preidys bene daugiausiai dėmesio skyrė atnaujinamai A. Vienuolio gatvei, kuria vežėjai ir vyksta pas keleivius. Įmonės vadovo teigimu, didieji autobusai į teritoriją galės patekti tik išvažiavę į priešpriešinio eismo juostą, o situacijos pataisyti jau niekaip nebeįmanoma.
Siauros gatvės paplitusios daugumoje nedidelių Vakarų Europos miestelių. Profesionalūs autobusų vairuotojai daug kur priversti pasitelkti išmonę, kad įveiktų vieną ar kitą posūkį. Tačiau sudėtingiausios eismo sąlygos būna tada, kai su nameliais ant ratų po kurortines teritorijas pradeda blaškytis garbaus amžiaus poilsiautojai. Jiems tokios gatvės, ypač tvyrant aukštai oro temperatūrai, – iš viso yra neįveikiamos.   
„Mums, vairuotojams, tai tikrai per siaura gatvė suprojektuota. Judėjimas ja yra didelis. Tranzitinis transportas važiavo ir galbūt dar ilgai važiuos. Apkrauta ji bus ir – tik po vieną judėjimo juostą priešingomis kryptimis. Į dešinę posūkio nepadarysim ir į kairę čia bus sunku pravažiuoti pagal rodykles. Dideli autobusai į dešinę, į stotį, galės pasukti tik išvažiavę į priešpriešinio eismo juostą. Šitoje pusėje jau tikrai galėjo siauresnį šalygatviuką daryti. Tačiau dabar jau pataisyti ką nors – nebeįmanoma. Reikėjo derinimo stadijoje. Dabar kaip yra, taip yra. Jau nieko nebepakeisi. Griauti ir naujai daryti – taip pat netikslinga. Èia kaip visada  – iš bet kur, bet kas, bet ką suplanuoja… Paimkime ir prie kapų tą žiedinę sankryžėlę. Didysis transportas ir ten važiuoja šaligatviais. Projektuotojams atrodo, kad užteks, bet juk ne vien lengvieji automobiliai važiuoja. Labai gal taupom tas lėšas, bet kartais taupydami ir prarandame kitoje vietoje“, – sakė V. Preidys.
Didiesiems autobusams Anykščiuose įsitekti nebuvo paprasta ir iki A. Vienuolio gatvės rekonstrukcijos. Po medžių lajų tako atidarymo įvairių nutikimų mieste patyrė tiek šalies, tiek užsienio vežėjai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.