Vaikystės dieną pramogaujame su knyga

Tarptautinę vaikų gynimo dieną bibliotekoje lankėsi A. Baranausko pagrindinės mokyklos 5 A klasės mokiniai kartu su auklėtoja Daiva Tručinskiene. Jie susipažino su Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus veikla, apžiūrėjo bibliotekos rūsyje esančią XVI a. krosnį, aplankė muziejų, kuriame eksponuojamos XX a. antroje pusėje bibliotekininkų naudotos darbo priemonės, domėjosi saviraiškos ir realizacijos erdvės „Idėjų labas“ teikiamomis paslaugomis.

Vaikams buvo pasiūlyta dalyvauti edukaciniame užsiėmime – sukurti istoriją pagal pateiktą jiems nežinomą, į skrybėlę panašią detalę, kurios negalima liesti. Istorijų kūrėjams kilo daugybė klausimų: iš ko ji pagaminta, kiek sveria, ar valgoma, kaip atsirado bibliotekoje ir pan. Vaikų fantazijos dėka gimė patys netikėčiausi pasakojimai apie kosmosą, NSO, žvaigždžių karus. Galiausiai keistojo objekto paslaptis buvo atskleista – bibliotekos Informacinių technologijų specialistas Justas paaiškino, kad ši detalė yra garso kolonėlės magnetas.
Pažintinė kelionė tęsėsi bibliotekos lauko terasoje. Smagiai nusiteikusių vaikų apsuptyje  kūrėsi vasaros lauko skaitykla, raidžių kubai, šachmatų erdvė,  tad mažieji knygų bičiuliai turėjo progą pirmieji susipažinti su knygų lentyna ir čia pat skaityti patikusias knygas, dėlioti iš kubų žodžius, žaisti šachmatais. Vaikai rinkosi netradicinį skaitymo būdą – su knyga sūpuoklėse, hamake, jaukiai susėdę ant sėdmaišių.
Turiningai praleidę pusdienį bibliotekoje, mažieji mūsų draugai patikino, kad ir vasaros atostogų metu skaitys knygas, aktyviai dalyvaus bibliotekoje vykstančiose edukacinėse veiklose…

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienės

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.