Vaikų skyriaus nuostolį dengs

Vasario 26 dieną LRT radijo laidoje „10-12”, kurią vedė žurnalistas Edvardas Kubilius, buvo kalbama apie tai, kad Anykščių gyventojai piktinasi rajono ligonine, kurios Vaikų skyriuje išvydo nukritusias plyteles ir naktipuodį su skyle. Laidoje kalbėjo Anykščių meras S. Obelevičius, kuris užsiminė, kad dėl ligoninės reikalų buvo susitikęs su laikinai einančiu direktoriaus pareigas Daliu Vaiginu.

Jau po laidos paskambinus S.Obelevičiui, jis kalbėjo, kad buvo susitikęs su D. Vaiginu ir kad yra parengta ligoninės strategija. „Aptarėm. Šią strategiją tvirtinsime kovo mėnesio taryboje. Ten kalba eina ne tik apie Vaikų skyrių. Esmė ta, kad beveik visi ligoninės skyriai, išskyrus Slaugos, neša ligoninei nuostolį. Bandom prisiderinti su ministerija, jei rajoninių ligoninių nenurašo, kaip norėjo Veryga, jei jos reikalingos, tegu padeda“, – sakė S. Obelevičius.

Jo teigimu, šiuo metu ligoninės Vaikų skyriuje vaikų nėra ir dėl karantino. „Kadangi visi vaikai namuose, niekur nevaikšto, sėdi namuose sveiki, tai ir neužsikrečia, todėl praktiškai ligonių šiame skyriuje nėra, vienas kitas“, – aiškino S.Obelevičius.

O paklaustas, ar iš gyventojų reakcijos suprato, kad Anykščiams Vaikų skyrius ligoninėje būtinas, S. Obelevičius teigė, kad  ligoninėje dirbant Audriui Vasiliauskui buvo sudėliota strategija, kuris numatė atsisakyti nuostolingų skyrių. „Jis, kaip Vilniaus žmogus, tada paskaičiavo, kad galime panaikinti Vaikų skyrių, Chirurginį skyrių, bet mes tos strategijos nepatvirtinome“, – sakė S.Obelevičius.

Pasak mero, nepaisant kokie būtų ligoninės vadovų norai, apie ligoninės struktūrą sprendžia ir ją nustato rajono taryba. Nors skyrius ir nuostolingas, bet, kaip sakė meras : “Nuostolį dengsime, kaip ir iki šiol dengėme“.   

Linas BITVINSKAS

35 komentarai

 1. gal galma bent viena palata paskirt suaugusiem ir vaikam butu linksmiau kad va ir dedes ir tetos guli netik jie .

 2. mano nuomone šitoje vietoje kažkaip daugiau vietinės reikšmės politikos nei sveikatos paslaugų sistemos uždavinių sprendimo.
  Keistai atrodo gerb. mero pasisakymas apie ligoninės strategiją, kuri aptariama su laikinuoju įstaigos vadovu, neturinčiu net tam suteiktų įgaliojimų pagal veiklos nuostatus. Arba mums čia visiems migla į akis pučiama, kaip ir daugelį metų, kai gerbiamas gydytojas buvo ligoninės vyr. gydytojas ir jos direktorius. Biudžeto lėšos buvo dalinamos maišais ligoninei, o ligoninės veikla vis prastėjo ir prastėjo… bet už tai partiniai interesai visų buvo tenkinami.

  • GEROKAI SUKLYDOTE

   nei meras, nei laikinasis vadovas nėra anykštėnų gerbiami, ką manau, ir parodys sekantys rinkimai.

   • Kaip čia dabar?

    Jau parodė praėję rinkimai – laikinas (amžinas)ligoninės vadovas valstiečių sąraše savivaldos rinkimuose buvo pirmas. Ačiū Ramūnai K.

    • Faktai bado akis !

     Argi jau pamiršote, kad buvo toks rinkiminis projektas „Dalį Vaiginą – į merus! “ Projektas ne šiaip sau, o „baurakarbauskinis – šmigelskinis“ . „Anykšta“ net apsiputojusi, lyg Sizifas akmenį į kalną, Vaiginą į merus prastūminėjo. Bet „šmigelskinis – švogerinis“ laikraščiukas eilinį kartą pasirodė nesąs visagalis. Vaigino prastumti į merus neišdegė. Liko antras nuo galo. Anykščių rajono rinkėjai nesileido durninami ir balsavo protingai. Tik ne iki galo – mat išsirinko merą komunistą. Darytina išvada, kad patys atidavė rajoną „penktąjai kolonai“ toliau žlugdyti… Tai ir kenčia dabar!

  • Reta tokių

   Kuris čia toks buvo „gerbiamas gydytojas buvo ligoninės vyr. gydytojas ir jos direktorius“

   • Užuojauta Anykščiams

    Nebuvo tokio ! Vienas toks S. Nefo statytinis jau 20 metų buką diktatoriaus charakterį demonstruoja ir ligoninę dugnan gramzdina. Dabartinis meras – komunistas svaičioja, kad gali valstybės pinigus švaistyti nuostolingiems padaliniams ramstyti. Taip ir smunka Anykščių rajonas…

 3. Svastyklės

  Pagal pateikiamą informaciją galima daryti prielaidą, kad Anykščių ligoninėje patogiau laikyti nuostolingas veiklas, suvalgant lėšas iš kitų skyrių, kuriuose yra paklausa gydymuisi, bet panaudojant jų veiklos pinigus skylėms dengti kiaurame rėtyje taip ir mosuojama prie ligoninės vairo su kiaurasamčiu sutartą valdžios kadencijos laiką.
  Ar politikai neturėtų imtis iniciatyvos ir ieškoti kartu su savivaldybės administracijos tarpininkavimu dėl ligoninės bendradarbiavimo su artimiausių apskričių centrų ligoninėmis, organizuojant savo pacientų logistikos paslaugas iš Anykščių priėmimo skyriaus ar iš PSPC į tų ligoninių specializuotus skyrius.

 4. Kad ligoninei vadovaus pastovus (ne laikinas) vadovas? Tik tada bus galima kalbėti apie perspektyvą

  • Ne juozas

   matomai rajono valdžia tokių, elementarių dalykų nebefiksuoja ir jiems atrodo, kad kiti nepastebi “nuogo“ karaliaus

 5. uždarė akušerinį ir niekas neatsitiko. Kaip galima mokėti atlyginimus už neveikianti skyrių (vaikų) nes jame nėra ką gydyti. Nebesuprantama. Kažką reikia daryti,perdaryti ,keisti gal koki reabilitacinį skyrių daryti vaikams ,galvoti.

  • Ligoninės įstatų
   „48 punktas: Įstaigos direktoriaus kompetencija ir atsakomybė:
   48.5. informuoja visuotinį dalininkų susirinkimą apie neefektyviai dirbančius įstaigos
   padalinius, kreipiasi dėl neefektyviai dirbančių įstaigos padalinių reorganizavimo ar likvidavimo,
   teikia visuotiniam dalininkų susirinkimui įstaigos reorganizavimo projektus.“
   Ar laikinasis direktorius informuoja?

 6. o kas gydis,nebera specialistu,numirt tik vaziuot.

  • Kitam laikrašty yra kvietimas pirkt daktarų vardo reklamų po 10 eurų. Tai va, kai išleisi pinigus už reklamų ir būsi sveikesnis.
   Rašą kad ir poliklinika prie šito daktarų populiarumo turgaus prisideda. Kažną ar poliklinikos kasoj priima pinigus už balsavimų?

 7. Aš palaikiau ir palaikau Audrių Vasiliauską – uždaryti vaikų skyrių reikia.

  • Slaugytoja

   „– O jauni specialistai, manau, visada pasirodys ten, kur geros darbo sąlygos, geras požiūris į juos,“ – sakė A. Vasiliauskas.

  • Vaikus reikia vežti gydyti į Vilnių. Teisingai buvęs direktorius dėlioji strategiją. Anykščiams jokios ligoninės nereikia.

 8. Vieną dieną uždarys skyrių, kitą dieną nuostolį dengs…

  • Svedasu Jadze

   nesvarbu. Dabar esmė, kad koalicijos partneriai ir jos politiniai nariai patenkinti. Galima dar ir naują tvorelę aplink vardinį ąžuoliuką pastatyti ir keturkojų šlapimo tyrimo aparatą nupirkti dėl statistinių apsilankymo duomenų surinkimo 🙂

 9. Raikia,kad ir šituos stt pakratytu,daug čia neaiškumu ir pinigo nuplaukę…

  • Pritariu

  • on 2018 26 liepos

   Kam STT jei dirbo aukščiausio lygio profesionalai
   „D. Vaičiūnas perskaitė bene 10 lapų komisijos išvadų apie tai, ką nustatė ligoninėje pagal gydytojų kreipimąsi. Komisija, pasirodo, ne tik tyrė dokumentus, bet ir telefonu bandė užsiregistruoti pas D. Vaiginą kaip pacientai. Jiems tai nepavyko, nes registratūra atsakė, jog „pas šį gydytoją neregistruoja“.
   Po D. Vaičiūno pasisakymo L. Pakeltis stebėjosi, kad rajono tarybos nariai negavo šio dokumento. Į tai D. Vaičiūnas atsakė, kad iš esmės jis skirtas merui, kuris ir nuspręs „dėl tolimesnės eigos“. Meras tvirtino, kad raštas perduotas savivaldybės kontrolieriui, kuris pateiks rekomendacijas, ką toliau daryti. „Aš nesuprantu, ar buvo jis aklas, kad nematė?“ – stebėjosi L. Pakeltis, jog kontrolierius anksčiau neužfiksavo blogybių ligoninėje. „Tikiu, kad kontrolierius neaklas, nes vairuoja mašiną“, – atkirto K. Tubis

   • Kodėl pažeidimai ligoninėje „užgesinti“? Koks skirtumas, kuris meras dabar dirba…

    • Superherojų komisijos rezultatas apgailėtinas-Panevėžio apygardos prokuratūros 2-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Anykščių rajono ligoninės direktoriaus Dalio Vaigino veiklos. Pranešama, jog tyrimas nutrauktas, „nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

     • Baudžiamojo pobūdžio nusikaltimų nėra, o administracinių, pareigų blogo vykdymo ar savanaudiško pobūdžio nusižengimų?

 10. Pritariu

 11. Neaišku
  2021 4 kovo at 09:27
  Baudžiamojo pobūdžio nusikaltimų nėra, o administracinių, pareigų blogo vykdymo ar savanaudiško pobūdžio nusižengimų?
  Jei būtų, tai būtų nubaudę. Pripažinkite, kad Tubio tikslas susidoroti su nebuvusiu komunistų partijoje Vaiginu nepavyko. Kiek pingvinas neperėtų akmens, bet pingviniukų nebus.

 12. Bet laikinasis nori kad jam būtų pakelta alga už nosies krapštima…kada skelbs konkursą… šitas nuvarys išvis ligonine

 13. vaiku skyriu reikia uzdaryti vien del šitu viskuo nepatenkintu , ale dideliu ponų,lai pavazineja Į Panevezį ar įVilnių ,ten si jais nesicackins , ,labai laimingi kitus šokdindami,idomu kaip jie ten savuose darbuose idealiai dirba

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.