Vaikų ir jaunimo kūrybinis ugdymas Troškūnuose

Manau, kad šiuo sunkiu visiems metu bene labiausiai kultūriškai nukentėjusios bendruomenių narių grupės visoje  Lietuvoje yra vaikai ir jaunimas. Visi žinome, kad dėl susidariusios Covid-19 pandemijos ir šalyje paskelbto karantino vaikai ir jaunimas neturi galimybės lankyti neformalaus ugdymo veiklos, nevyksta užsiėmimai, būreliai. Didžioji dalis Anykščių rajono vaikų ir jaunimo gyvena atokiose rajono vietovėse. Dėl nutolusios gyvenamosios vietos ir socialinių sąlygų gan dažnai seniūnijų vaikai ir jaunimas nesilanko jiems skirtuose renginiuose arba teigia, kad vykdomos veiklos yra jiems neįdomios arba nusibodusios.

Anykščių rajono Troškūnų bendruomenės nariai džiaugiasi, kad 2020 metais Anykščių rajono savivaldybės dėka (skirtas projektinis finansavimas), turėjo galimybę vykdyti net du kūrybinius projektus, skirtus vaikams ir jaunimui.

Troškūnų Bernardinų vienuolyne vyko vaikų kūrybinė dienos stovykla „Kuriantis aš“. Projekto tikslas buvo per kūrybinius teatro, šokio, dailės, judesio žanrus vystyti vaikų kūrybiškumą ugdyti laisvą, gebančią analizuoti, vertinti – asmenybę. Stovykloje dalyvavo 24 dalyviai.

Kūrybinėje stovykloje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė profesionalūs Lietuvos menininkai.

Rugpjūčio – spalio mėn. taip pat buvo organizuojamas kūrybinis projektas jaunimui „Kita forma“.

Projekto tikslas – per inovatyvias, netradicines meno formas sudominti jaunimą kurti, improvizuoti, vystyti meninius gebėjimus ir įgytas žinias pritaikyti kasdieniniame gyvenime. Projekto metu vyko kūrybinės laboratorijos, muzikos grupių koncertinės programos, susitikimai su jaunimo lyderiais. Projekto veiklose dalyvavo 40 jaunuolių ir merginų.

Ne pelno siekiančių vaikų ir jaunimo projektų remėjas: Anykščių r. savivaldybė.

Jolanta PUPKIENĖ

7 komentarai

  1. Pupkienės lakstymas su svetimais vaikais po troškunus jau nusibodo.Sava neturi, su svetimais šluoja gatves ..

  2. Puiku, kad vyksta tokie projektai.

  3. Šaunuolė Jolanta

  4. kodėl vaikai su kroksais, juk nesveika

  5. Tai nusibodusiai

    O ką Jūs esate gero nuveikęs (-usi) bendruomenės labui? Pakritikuoti nėra sunku, o „palakstyti su vaikais“ ne kiekvienas sugeba ir nori…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.