Vaikai nesupranta nurodymų „iš aukščiau“

Iš ryto į redakciją užsukusi trijų lopšelį-darželį lankančių vaikučių mama, neslėpdama pasipiktinimo, prakalbo apie vaikų maitinimą. „Kaip man valdžia gali nurodyti, ką mano vaikai privalo valgyti. Kas geriau, jei ne aš, gali žinoti, ko nevalgo mano vaikas. Du mano ketverių metų sūnūs valgo tik trintą sriubą, dukra nevalgo jokių pieniškų patiekalų. Vienas sūnus, kurį su vyru vadiname „mamyčiuku“, geria vakare daug pieno, kitas mūsų sūnelis „vilkiukų giminės“, nes jam tris kartus dienoje reikia mėsytės.  Tai kaip man juos dabar „perorientuoti“  kitaip valgyti? Anksčiau, kai nebuvo nurodymų „iš aukščiau“, vaikus iš darželio parsivesdavau sočius ir patenkintus. Dabar, tik grįžę namo, jie reikalauja valgyti, nes parsivedu alkanus.  Mačiau, kaip nemaža dalis vaikų, sėdėdami už pietų stalo, knebinėja raudonus kotletukus, kapstosi po beskonę košę ar suka šaukštus bedruskėje sriuboje“, – pasipiktinusi kalbėjo mama.

Pasak jaunos mamos, iš mokyklos parėjusi jos pradinukė vakar pareiškė, kad valgyklos virėjos nebemoka gaminti valgyti, nes pernai buvo skanu, o šiais metais, pasak dukrelės, „nebėra skanių apkeptų bulvyčių ir bulvių kugeliuko“.

„Mokykla tikrai neišmokys vaikų sveikai maitintis, jei prie to neprisidės tėvai. Dar girdėjau, kad nebus galima į mokyklą atsinešti savo maisto. Tai jau tikras absurdas. Maistas mokyklose brangsta, gal ne visi tėvai turės pinigų susimokėti, gal kitiems bus pigiau maistą iš namų sudėti. Nesuprantu dabartinės valdžios draudimų, įsakinėjimų, ir suvaržymų užmačių. Ar nebus kaip toje patarlėje – kuo trumpiau šunelį  riši, tuo jis nutrūkęs toliau bėgs. Gali atsitikti taip, kad vyresnieji vaikai nebevalgys mokyklose, o bėgs į artimiausi prekybos centrą pirkti „negero“  maisto“, – samprotavo mama.

Kviečiame portalo NYKŠČIAI skaitytojus padiskutuoti šia tema, pasidalinti iš mokyklų ar darželių „parneštomis“ vaikučių nuomonėmis apie maisto skonį.

Dalina RUPINSKIENĖ

13 komentarų

 1. Gandragalviai geriau žino !

  Širinskienė su Veryga yra visų galų specialistai . O kur dar apaštalas Kepenis. Jiems geriau neprieštaraukim ,nes vis viena jie į kompromisus neina ir klystantys niekados neprisisipažins. Jiems visur vaidenasi konservatorių šmėklos ir kenkimas jų idėjų planams. Geriau elkimės ,kaip toje patarlėje ,duokim idijotams kelę…

 2. Dabar sakoma-duok durniui kelia-jis ir i seima nueis…

 3. Didžiulis AČIŲŲŲŲŲ

  o tai mūsų apaštalėlis antanėlis, tai gi iš tų pačių padermės, gali gi nors ką paskyti, ar jo stuburas tokios konsistensijos, kad primeną rudą….

 4. Supermamytei

  Tai pusryčiams pašerk savo vaikus čipsais, kola, nutella ir bus jie sotūs iki vakaro. Prisidėk prie sveiko savo vaikų maitinimo – įdėk kebabą, kad mokyklon nusineštų.

  • Ponia protinguole kepta mesa ar koks keptas blynas ar kokia rukyta mesa jums yra tas pats kaip cipsai ar kola tai serk savo palikuonistaremu maistu kuriuo seria dabar mokykloja nes maitinimu tai nepavadinsi ir paziuresim ar tik patys tamstos palikuonys neiseis pasieskot normalaus gero skanaus maisto.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kur jus matete kad negalima i mokyklas atsinesti mokiniams savo maisto?
  As tik maciau istatyma apie tai kad bus grieztinami SUBALANSUOTOS mitybos reikalavimai mokyklinese ir ikimokyklinese istaigose.
  Ir tuo paciu kontrole. As nemaciau jokios net diskusijos kistis i seimu vidini gyvenimo buda ar ji kaip reguliuoti.
  Maciau tik pilna interneta nuseta estrogeniskos kulturos puoseletoju rasyneliu , prozos ir eilerasciu. Net tapybos darbu… KAIP VERYGA JIEMS IS NASRU NORI ISPLESTI DUMUOSE APSVILINTOS KIAULES LAVONIENA…. Ir aisku tie rasytojai labai dideli fiziologijos ekspertai…

  O vaikams skanu neskanu tik tai, kokius yprocius tevai suformavo. Suformuotu kad skanestas yra ant tvoros dziovinti ir raugti sunys, po to svilinti lauze su visu kailiu…. Tai ir ju vaikams butu skaniausias dalykas pasauli.

 6. Vaikai į mokyklą kaip kontrobandą nešasi cukrų ir druską,tai ką visi sako kad raugintas kopūstas ,agurkas gerai o dabar nebegalima ,juk su druska ,nu jiems galvas persišviest reikia,seime tegu taip valgo

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jei kalbeti apie Anykscius ir kaip cia suvokiami ir interpretuojami istatymai, ypac kaip juos interpretuoja Anyksciu kulturingosios ponios, apie tai galima butu romanu romanus rasyti.

  Tai jei yra reikalavimas sugrieztinti mokyklinese istaigose reikalavimus SUBALANSUOTAI mitybai, tai reikia kad tose istaigose tai kontroliuotu zmogus ne sventu mergeliu ar bulvarines literaturos rastu prisiskaicius. Su tuo alegoriniu sveika nesveika.
  Subalansuota mityba tai visu pirma subalansuotas mityboje kiekis siu elementu:

  Baltymu
  Angliavandeniu
  Riebalu (nesociuju riebaliniu rugsciu, tuo paciu omega3 omega 5)
  Vitaminu
  Mikroelementu
  Lastelienos

  Ir tame druska kaip mikroelementas yra netgi butinas maiste. Kad nevartoti druskos sugalvojo mita sventosios mergeles dar labai senais laikais. Neva druska kemsa kraujagisles ir skatina arteroskleroze. Perteklius bet kookio maisto skatina kraujagisliu ir sirdies sistemos patologijas. Bet is ties sventosios mergeles gaudavo nenumaldoma rezultata ant svarstykliu atsisakiusius druskos . Kuris budavo taip aktualus pries plazini sezona. Kuriam budavo ruosiamasi labai uoliai. Gal si sezona ten kazkur prie juros butent tas princas tokiu nepakartojamu Anyksteniu iesko, kurios net menesi pusbadziu del to gyveno. Bet tai ne tai to princo balta kumele ir pusbadziu laikoma kojas uzverte ir princas iki musu sventuju mergeliu pescias ejo, ne tai kas. Bet tos sventosios mergeles grizusios nosi nukabinusios is pajurio sukure mita. Ne tai druska del visko kalta, kuri net kumelems kojas pakrato ir per tai ju niekaip kulturingieji princai nei su ziburiu nei atranda nei supranta….

  Taip ir gimsta mitai ir api druska ir apie saldzius pyragelius ir apie tai kad po 18 apie saldytuva ne mur mur vaikscioti negalima.
  Kodel po 18… Kodel pvz ne po 18:30 tai tik as veliau supratau…. Pasirodo kad 18 valanda ne siaip sau pasirinkta. Tai labai kilnus ir mistinis laikas. Kai sventi varpai gaudzia, o princai pajuriuose pradeda savo medziokles. Tik jie ne visai tinkami sventajai musu kulturinei rasei. Nes tai tik tie, kurie varles buciuoja……..
  _________________________________________

  Isivaziuosiu as cia apie tas sventas mergeles …. Tai griztant prie mitybos….. Gal vis del to esme ne istatyme, o kaip tos sventosios mergeles sveika nesveika supranta, burazodziu prisiskaiciusios…. 🙂

  • Kažkodėl nesistebiu...

   Va blyn , Kvazimodas jau ir daktaras !

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    O as nuosirdziai stebiuosi…… Na dar autoritarinis mastymas giminiu klaneliuose kur apacioms ju autoritetai tiksliai niurodo kur ku daryt, kur koki pinigeli padet ir kam pakist…. Na dar suprantamas….

    Bet neturet nei issilavinimo nei savo nuomones elementarioje fiziologijoje ir laukt kur ka koks gimines „daktaras“ pasakys ar nurodys, cia kietai atrodo…. Na nenuostabu kad sventuju mergeliu autoritetai net raugintus agurkelius uzdraude. Nes ju autoritetas labai ryskus sventosios pakranteje. Taip israiskingai isreikstas kuno linijomis ir galvu linksejimais, kad net Dzeuso Temide pavydetu..

    Tai laikykites chebryte toliau savo autoritetu… Liuobkite ant kvazimodo kaip teko gyvai matyti savo damoms realia tiesa ir busite isganyti.

    TAIP ISRAISKINGAI PAAISKINT KAS YRA KAS SIAME KRASTE… Ko gero niekur kitur ant svieto nera.

    Ypac man patinka tas chuuuuu chuuuuuuuuuuu chaaaaaaaaaaaa choooooooooooo tas toks ir anoks. Nu nors paaiskintu kad ten du kart du tiek ir tiek. Bet matyt dievams kur is anksto suredyta kas yra kas ir su kokiu stampu, tai labai zemas lygis.

    Chuuuuuuuuuuuuuuu chuuuuuuuuuuu choooooooooo chooooooooo Daktaru patapo choooooooooo choooooo 🙂
    Mmmmmmmmmmmmmmmmmm Kaip dieviska ir sventaja kvepia……..

 8. seima tokiu maistu maitinti

 9. Labai puikūs pokyčiai – gera proga ir šeimoje keisti mitybą, jeigu iki tol ji buvo netaisyklinga. Labai šaunu, kad darželyje kasdien vaikai turi gauti vaisių, daržovių ar uogų, iki tol to nebuvo. Apkeptos bulvytės tikdavo mūsų protėviams, deja, mūsų vaikučiams tai yra lėtas nuodas… Labai džiaugiuosi, kad negalima į darželius neštis „vaišių“. Iki draudimo kai kurios mamos įdėdavo užkandžių, kuriais vaikučiai dėl etikos normų pasidalindavo su kitais, pvz.: „barankyčių“, guminukų, „bambonkyčių“, esu mačiusi ir „čipsų“ atsinešusi vaiką (šiais vaišintis, visa laimė, draudė auklėtojos). Mano vaikas apie dalį nesveikų saldumynų sužinojo ir pirmą kartą paragavo darželyje, tad pasikartosiu – džiūgauju, kad darželyje nebeliko „vaišių“. O sveikų užkandžių įdėti galima, darželio puslapyje yra rekomendacijos.
  Reikia suprasti, kad bet koks valgiaraštis pilnai neįtiks visiems vaikams, vienas nemėgsta to, kitas ano, tačiau labai svarbu mokyti vaikus taisyklingos mitybos, jeigu šeimoje nesugebėjome, tai džiaukimės proga pradėti dabar 🙂

 10. Mano du vaikai patenkinti maistu Vienuolio progimnazijoje,tik sriuba prėska be druskos ,visa kita tinka.Man patinka pokyčiai,mažiau valgyklos bufete nesveikų pagundų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.