V. Dičiūnaitė: Raguvėlės pradinė laikosi sėkmingai

Švietimo skyriaus vedėja duodama interviu radijo stočiai „Nykščiai“ apžvelgė Mokyklų tinklo 5-erių metų pertvarkos planą. Liūdniausias scenarijus jame nupieštas Traupio pagrindinei. Tuo tarpu vienintelėje rajone likusioje pradinėje mokykloje, anot valdininkės, viskas gerai, nors ploto ten vienam mokinukui tenka tiek, kiek užima net penkios klasės.
Į Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Raguvėlės pradinio ugdymo skyrių šiais metais turėtų ateiti  3 pirmokiukai, tačiau nebus nė vieno antroko. Po penkerių metų duris pravers taip pat tik 3 pirmokai. 2016 – 2017 m. čia mokinsis iš visos 11, o 2020 – 2021 m. 13 pradinukų. Šis stabilumas ir nedidelis augimas vedėjos vertinamas labai gerai, nors kiekvienam čia besimokančiam žiemą šildomų patalpų tenka apie pusantro šimto kvadratinių metrų.
“5-erių metų pertvarkos plane nėra numatyta, jog bus uždaromų mokyklų. Pati mažiausia – Raguvėlės pradinio ugdymo skyrius  –  laikosi sėkmingai. O liūdniausia situacija Traupio pagrindinėje, kurioje iki 2020 m. nuo 50 moksleivių turėtų sumažėti iki 31-o”, – turimais duomenimis ir planais pasidalino Vida Dičiūnaitė.
Tuo tarpu Traupio pagrindinės mokyklos direktorė Janina Palikevičienė patikslino vedėjos duomenis ir teigė, jog šiais metais šią ugdymo įstaigą turėtų lankyti 52 moksleiviai ir dar 10 ikimokyklinukų. Iš jų kitais metais 6 taps pirmokais.
„Liūdniausia šiais mokslo metais bus dėl to, jog nebelieka pavaduotojo ir bibliotekininko etatų. O mažėjame kartu su  visais. Nieko čia nepakeisi. Situacija panaši kaip ir kitose Anykščių rajono kaimiškose mokyklose. Apie 78 proc. moksleivių gaus nemokamus pietus. Iš kitų gal skiriamės tuo, jog pas mus privalomas priešmokyklinis ugdymas nebus jokia naujiena. Tokias klases formuojame jau 18 metų. Be to, mažesnėse mokyklose gerokai lengvesnis darbas su vaikais, atvykstančiais iš socialinės rizikos šeimų. Rajono Vaiko gerovės komisijos svarstymui iki šiol nesame perdavę nė vieno auklėtinio“, – informacija apie mokyklos situaciją ir privalumus dalinosi J. Palikevičienė.
Planuojama, jog šiais metais Anykščių rajone iš viso mokslus krims apie 2300 moksleivių ir apie 140 priešmokyklinukų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.