Užsienio „kariai“ ieško kelio į širdis ir pinigines

Interneto sukčiai taiko vis naujas strategijas. Ant jų kabliuko vis dažniau užkimba vienišos moterys, kurios pažinčių ieško internetiniuose tinklalapiuose. Pranešama, kad nemažos sumos neteko patikli anykštėnė, susižavėjusi užsienio „kariu“.

Lietuvoje jau buvo keletas atvejų, kai moterys, užmezgusios romantiškus santykius, gana stipriai nukenčia finansiškai. Viena Šiaulių gyventoja neteko keliasdešimties tūkstančių eurų, nukentėjo ir klaipėdietės, vilnietės.
Beje, socialiniuose tinkluose atakuojami ir vyrai, kuriuos bando sugundyti esą Prancūzijos užsieniečių legione tarnaujančios moterys arba amerikietės „pilotės“.
Paprastai sukčiai prisistato esantys kažkurios šalies kariškiais, kurie tarnauja kuriame nors iš „karštųjų taškų“ – Irake, Sirijoje, Malyje, Libijoje.  Žinoma, ten atsiranda galimybių staigiai praturtėti, nes milijonai ten guli smėlyje, tačiau kariai ir karės negali jų siųsti namo, todėl siūlo savo susirašinėjimo draugei bendrą „biznį“ – jis atsiųs kažkokias milijonus kainuojančias vertybes, grįš iš karo, jas parduos, o paskui pora ilgai ir laimingai gyvens.
Tokia schema suveikė ir Anykščiuose, kur keturiasdešimtmetė anykštėnė „amerikiečiui kariui“ pervedė daugiau kaip tris tūkstančius eurų. Susipažinusi su esą Turkijoje tarnaujančiu kariu ji patikėjo, kad naujasis draugas jai pasiųs siuntą ten sukauptų pinigų. Jai tereikėjo sumokėti už pervedimą.  Moteris, pasak pranešimų, taip ir padarė. Tačiau, kaip būna sukčiavimo atvejais, sukčiai, supratę, kad auka jau išleido kažkiek pinigų, sugalvoja kokias nors kliūtis, kurias galėtų pašalinti tik naujos sumos iš aukos sąskaitos.  Tuoj po to, kai atliko pervedimą, moteris sulaukė dar vieno žinios, kai „kareivis“ pranešė apie sunkumus, nes reikėjo sumokėti dar 10 tūkstančių eurų. Matyt, tokia suma prablaivė, tad moteris kreipėsi į policiją.

„Karišką“ sukčiavimo būdą paprastai naudoja nusikaltėliai, kurie dažniausiai bazuojasi Afrikos valstybėse – Nigerijoje, Ganoje. Savaime aišku, susekti ir tuo labiau pagauti tokius sukčius maža tikimybė.
Ne kartą rašėme apie sukčių pinkles, į kurias Anykščių rajone dažniausiai patenka vyresnio amžiaus žmonės. Štai pernai viena raguvėlietė taip pat neteko solidžios sumos – sukčiams ji atidavė ne tik pinigus, bet ir medalių bei sukauptų monetų kolekciją.
Kaip tvirtina policijos pareigūnai, jei sukčiaujama „iš Lietuvos“, tokių nusikaltimų išaiškinamumas siekia apie 50 procentų.
NYKŠČIAI

3 komentarai

  1. blogai kai smegenu neturi, o tarpukojis svyla

  2. Na va pries mane panasiai parase negi vietiniai kasikelin neydeda.ar lengvos kapeikos uzsimanet…????? Nera jos nieks lengvu pinigu nebarsto, net gi ,,amerikos reindzeriai,,. Tuscios galvos. Na ka padarysi bus pamoka.

  3. na bendzinuvka dega..gamta negailestinga….užuojauta

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.