Už vežimo paslaugą savivaldybei vis dar tenka mokėti tūkstančius

Nuo sausio 1 dienos Anykščių rajone priemiestiniais maršrutais keleivius pradėjo vežti naujasis vežėjas UAB „Transporto centras“.  Susitikimuose su rajono gyventojais Anykščių rajono vadovai jau pateikė skaičiavimus, kokią ekonominę naudą gauna dėl šio sprendimo.

Anykščių savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka teigė,  jog pradėjus dirbti UAB „Transporto centras“ pasikeitimai yra gana ženklūs, bet maršrutus dar tenka dotuoti. „Nėra net ko lyginti, sakykim, moksleivių pavežėjimas atpigo maždaug 50 procentų, o žmonių su specialiais poreikiais, senjorų ir kitų asmenų, turinčių teisę į lengvatas,  pavežėjimas atpigo dar daugiau. Jei anksčiau sumokėdavome po 12 000 eurų per mėnesį, tai dabar 3000 eurų. Moksleivių pavežėjimas vietoj anksčiau mokėtų 13 000 dabar kainuoja 5000 eurų per mėnesį“, – apie pasikeitimus kalbėjo A. Gališanka.
Nepaisant sutaupomų lėšų, dauguma priemiestinių maršrutų vis tiek yra nuostolingi ir juos tenka dotuoti.  „Kad maršrutas būtų nenuostolingas, reikia, jog autobusu važiuotų 7-8 keleiviai. Dotacijos savivaldybei per mėnesį kainuoja apie 20 000 eurų. Be abejo, keleiviai turi prašyti, kad jiems vairuotojai duotų bilietus“, – sakė A. Gališanka, priminęs, kad reisus tikrinantys kontrolieriai gali bausti ne tik vairuotojus, bet ir keleivius, kurie važiuos neturėdami bilieto.  „Gyventojus skatinčiau skambinti ir pranešti, nes ši paslauga savivaldybei kainuoja nemažus pinigus“, – ragino būti pilietiškais A. Gališanka.
Pagal 2017 vasario 23 dienos Anykščių rajono tarybos sprendimą, „Dėl keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifo nustatymo“ naujajam vežėjui nustatytas tarifas už nuvažiuotą kilometrą – 0,09 euro (su PVM). Su naujuoju vežėju sudaryta 7 metų sutartis.

Linas BITVINSKAS

11 Komentarai

 1. logika, tarifas didesnis, moksleiviu vaziuoja tiek pat( nebent lygina 10 metu senumo duomenis)kadangi moksleiviai vazineja su bilieteliais, tad apskaita nepriklauso nuo vezejo. Tad geriau tegu neskleidzia akivaizdaus melo

 2. Na, bet ekonomija tai stulbinanti

 3. čia pripynė, kažko galai nesueina. Ankščiau mokėdavo tik už moksleivius ir už lengvatinius bilietus, na jų fiziškai kasmet mažėja, tai ir sumažėjo, bet 20000 eurų dotacijų per mėnesį už tai kad išvis važiavo nurodytais maršrutais, tai siaubas, ankščiau iš vis tokio mokesčio nebuvo. nu gerą vežėją “kažkas” nuo Vilniaus atvedė, nu, įdomu, kas…….

 4. Vadovas rajoną bankrotan suvar

  Toks

 5. Viskas brangsta. Bet kad 20 000 per mėnesi savivaldybė išleis daugiau tai ” pereboras ” Su tokiu vadovavimu po metų sėdėsime skolose. Ar tikrai tokios išlaidos daromas tik už gražias akis ?

 6. tikrai ” ATPIGO ” ypac senjorams, iki kurkliu 2 km mokejo 2,80, o dabar kai “ATPIGO” mokam 4,10 super apskaita 😀

 7. Ir turėjo sumažėti, seni išmirė, jauni išvažiavo, pabrangus bilietams važiuoja tarpmiestiniais daugiau. o vasarą keleivių padidės, nes važinės į kapines.

 8. Prisijunkite prie grupes “Anykščiai veza” ir nebetjresite jokiu išlaidų už pervežimus

 9. Gališanka buvo toks gražus vyras. O dabar liko skeletas. Gaila……….

 10. jonass glusas

  tegul tik neseka pasaku

 11. Anksciau iki azuozeriu kainavo 0.50cnt su autovelda, o dabar su nauju pigesniu vezeju 0.60cnt 😀 nesamone

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.