Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms. Numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.

Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose.

„Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą – lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti –  tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai   valstybei“,  – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo   elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Pataisose taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas  už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, ir bus – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų  sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

Teisingumo ministerijos informacija  

4 komentarai

  1. Anykštėnė

    Kurie grįžo iš emigracijos,atsivežė pinigú,tai už pažeidimus ,dėti tokias baudas,kad maža nepasirodytu.Dabar duokit geriausias sàlygas,duokit maitinimà ,gydymà ,-vienu žodžiu ,šokinėkit aplink mus.Būtume paprastieji gyvenę ramiai ,be jokiú virusú,o dabar ,nebeužtvenksi upės bėgimo.

  2. Taip,prigrudo laimes ieskotoju,parveze ziauria liga,o tada Veryga pateike plana,kad rusiuoti zmones ir nuo 60 metu nebegydyti,tai ar mes tie kuriems jau per 60 metu esame ne zmones,kad nuosprendis,- negydyti.O dabar tai turime anyksciuose,bendrabuti apgyvendino,ar jau taip pakaks tu 14 dienu ir is ten islis visi sveiki,oi ne.ka sulaukem,-zodziu nebera apsakyti,kada ateis galas vest tuos klajoklius.Lietuvoje jiems buvo blogai,-tai kam dabar jie,-mus i kapus nuvaryti.Ziauriau ir skaudziau dar tikrai nebuvo.

  3. Jei istaigos vadovas nesugeba suorganizuot darbo is namu, tai joks jis vadovas. Tokius is karto po karantino atleist, kurie lieps zmonems eit i darba per karantina.

  4. o ką daryti važiuojantiems į darbą???

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.