Uždirba mažiausiai, bet nesiskundžia

Seb banko užsakymu atlikta apklausa parodė, jog Utenos apskrityje, o tuo pačiu ir Anykščių rajone, kur vyrauja minimalus darbo užmokestis, gyventojų lūkesčiai – mažiausi. Tuo tarpu kituose regionuose uždarbiai didesni, tačiau norinčių – dar daugiau – netrūksta.
Anykščių krašte savo finansine padėtimi nepatenkinti apie pusę gyventojų. Tuo tarpu aplink Vilnių, kur vidutinis darbo užmokestis gerokai didesnis, – vos keliais procentais tokių žmonių mažiau. Tikinčių, jog jų pajamos augs vilniečių – 13 proc. o anykštėnų – perpus mažiau.
„Skirtingas įvairių regionų vertinimas leidžia daryti išvadą, kad svarbu ne tik tai, kaip pats gyveni, bet ir tai, kaip gyvena aplinkiniai. Tuose regionuose, kur gyventojai geriau vertina savo finansinę padėtį, jų pajamos yra vienodesnės, o regionuose, kur gyventojai savo finansinę padėti vertina prasčiau, egzistuoja didesni pajamų skirtumai“, – sako banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.
Tyrimas parodė, jog  daugiau nepatenkintų yra tarp pensininkų, bedarbių, mažiau – tarp studentų, vadovų ar verslo savininkų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.