Ūkininkai susirinko tartis – kryžius pakeis traktorių kolonos

Taikios ir tylios visuotinės protesto akcijos „Žalieji kryžiai“ tikslas – protestuoti prieš žemdirbio vardo menkinimą ir jo amato žlugdymą. Ši akcija – pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, kad beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas. Anykštėnai ūkininkai žada prisijungti ir prie antrosios akcijos dalies.

Tiesa, ūkininkai žalių kryžių statymu, kurių šalyje jau iškilo per 5000,  žada neapsiriboti. Pirmadienį ryte susirinkę Anykščių ūkininkai tariasi dėl tolimesnių veiksmų. Antrajame akcijos etape numatoma, kad lapkričio 26 dieną visoje Lietuvoje vyks antra protesto akcijos dalis – važiavimas su žemės ūkio technika. Ši akcija vyks visuose rajonų centruose, o jos pradžia lygiai 11 valanda.  Anykščių ūkininkų sąjungos vadovas Žilvinas Augustinavičius sakė, kad anykštėnai ūkininkai dalyvaus  antrajame etape, o ką nutars konkrečiai – informuos visuomenę.

Linas BITVINSKAS

31 komentaras

 1. reiks kalasnikova isimest keliui prasivalyt , jeigu kausai trugdys pravaziuot …

  • Vyriausybės dėmesiui

   Jei tie traktoriai degins dažytąjį žemdirbiams skirtą dyzeliną, kurį Vyriausybė jiems duoda pigiau, nuolaidas tokiam ūkininkui reikia nedelsiant panaikinti! Tegu moka už kurą kaip visi. Išnaglėjo veikėjai.

   • jie ir taip per daug jo turi… kiek passatu ir golfu ir tripernu mikroautobusu laksto su zalia salerka prisipirke is ju…. pakels kainas-naudos pagal paskirti…

   • to Vyriausybės dėmesiui

    Šiaip jau tai galėtumėte ir pasidomėti pirma kaip iš tikro bus.
    Reikalavimuose dėl kolonų aiškiai nurodyta, kad važiuojant deginti ne žalią dyzelį

  • as us,policija turetu visus uzpremijuot

 2. zemina gi matai ponu varda…manau jiems ne vardas rupi, o stradalina kad milijonus apkarpis

 3. Mes maitinam miestiečius, sunaikins kaimą ir bus holodomoras kaip Ukrainoje.

  • Išnaglėjusiam "maitintojui"

   Tai sakai, kad tu mane maitini? Braškes aš pirkau lenkiškas, nes taviškės buvo dvigubai brangesnės. Bulves ankstyvąsias gražiame maiše aš pirkau atvežtas iš Kipro. Skanios, be juodulių. Kiaulieną perku iš Ispanijos arba irgi lenkišką, nes tai bekonų mėsa, ne senų kuilių ar kiaulių. Pieno produktus – taip, perku lietuviškus. Vaisius – visokius. Obuoliai geri ir lietuviški. Pomidorai su agurkais irgi iš visur. Ne vien tik iš lietuvos ūkininkų. Už lietuviškos kalakutienos kilogramą (šlaunelės) kaip mokėjau 6,5 litais, taip dabar tiek pat moku eurais. Tai perku pigesnę – lenkišką. Galiu toliau vardinti.
   O tau ar dar nepraėjo noras man tvirtinti, kad tu mane maitini, a?
   Papildau:
   TSRS laikais aviena buvo pigiausia mėsa. Dabar tik jautiena brangesnė. O ir tos avienos nėra. Tai po velnių, kodėl mes smerkiame vilkus?! Tegu drasko! Vis vien išveš arabams.

  • ka tu maitini,uz dyka duodi ,neaugink atves is kitur ,karves melsk ,o ne grudines augynk ,iki pavasario dabar bamba trinsi.

 4. Žiauru skaityti tokius komentarus. Gerai sakot geriau apleiskim laukus krūmais baikim sunaikint Lietuvos kaimus ir eikim visi i darbo biržą pašalpų prašyt, gal tada tautiečiai bus patenkinti…

 5. Daugelis žmonių nesupranta, kad ūkininkavimas susijęs su daugeliu kitų sektorių, kur irgi dirba žmonės (bankai, trąšos, technika, sertifikavimo, kontrolės įmonės, buhalteriai, apskaitininkai ir tt.), be to, ūkininkas moka žmonėms žemės nuomą, ir nuo tos nuomos sumoka mokesčius valstybei, dargi- 99 proc. pinigų palieka Lietuvoj. Tad jeigu ūkininkai netektų ūkių, tai suvokit, kad neteks darbo ir kitų. su žemės ūkiu susijusių įstaigų darbuotojai .Ūkininkai myli savo šalį ir pasiliks Lietuvoj, nes šiaip jie yra protingi žmonės, taigi, sėstų į šitų neprotingų komentatorių darbo vietas. Kaip galvojat, ar padidėtų emigracija dėl to?

 6. to Išnaglėjusiam "maitintojui"

  Tai lietuviškos produkcijos kainos ir yra didesnės, nes pusę to gauto pelno ūkininkas atiduoda valstybei…

  • as puse savo algos atiduodu valstybei,dar darbdavys tiek pat,bet as is jos negaunu nieko,o jus gaunat ir dar nepatenkinti

   • Kodėl darote prielaidą, kad aš- ūkininkas?
    Manote, kad šį protestą tik ūkininkai palaiko?
    Aš valstybinėj įstaigoj dirbu ir valstybei 60 proc savo uždarbio gaunu, bet SMULKIUOSIUS ūkininkus palaikau.

 7. valdžiai patinka tylintys, o ypač gera, kai kitaip mąstantį kaimyną kaimynas pjauna. Mums iki prancūzų geltonųjų liemenių kaip iki Mėnulio

 8. Atimti iš ūkininkų žemę, ir įkurti valstybinių ūkius. Tada ir valstybė gaus pelną, o tie ūkininkai gaunantys tik lengvatas, mokesčių nemokantys, keliantys maisto produktų kainas nebebujos ir nebereiks čia trydalkoti.

 9. tegul jie ka nori ta ten veikia,bet nereikia siautet visoj lietuvoj,patys pries save nuteikia tauta.

 10. Skaitau komentarus ir ne kazka. nemastom mes. kaimynei piena superka po 20cnt uz litra o parduotuvej 1.20eu. kur dingsta euras? jai vargsei tenka 20cnt uz litra pieno. paskaiciuokit zmones kas daugiausia uzdirba??? vagys lietuvoj:(

  • Iš superkamo litro pieno ne tik 0,5 l pieno pagamina, bet dar juk nugriebia ir iš grietinėlės dar produktų prigamina.
   Juk parduotuvėje pienas daug liesesnis nei superkamas…
   Tai ne euras, o daugiau kažkur dingsta

 11. Greičiau bankrutuokit !!!eisim ,tada kastuvais padirbėti kuriuos kelius ismylejot savo agregatais

 12. isnaglejusiam komentatoriui ………………,pats …..ai.

 13. Tai ukininkams mazai ir mazai pinigu dzipais vazinejas ir dar maza

 14. isnaglejo buozes

  nieko jiems neduot nagliecam , tegul dirba , o ne praso… , paremti galima tik mazus ukelius turincius ir tikrai dirbancius

 15. Ziuriu ir negaliu patyket tikri lietuviai …. ir tegu varo su taiai traktoriais gal kaska pasieks . O jus cia bele ant kito palot mars i budas su savo kalasnikovais ir sedekit . Smirda sksityt tokius komentarus….

 16. to Djgerbemas

  pradziai apsiuostyk savo burna , matyt kai skaitai ir smirda panosej… , neziopciok ir skaityk tyliai uzdaryta burna

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.