Ugniagesiai ir policininkai keičia darbo tvarką

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl koronaviruso, LR Vyriausybė 2020 m. kovo 14 d. nutarimu visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. kovo 30 d. (imtinai) paskelbė karantiną. Keičiasi ir pareigūnų darbo tvarka.

Ugniagesius pasiekti galima telefonu

Siekdami užtikrinti saugias ir sveikas pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo sąlygas, informuojame, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba neorganizuoja gyventojų priėmimo Anykščių PGT patalpose. Bendravimui su asmenimis naudojamas telefono ryšys numeriu 8 381 69846 ar elektroniniu paštu anyksciai.pgt@vpgt.lt

Pasirūpinkime namų saugumu

Šalyje įvedus karantiną, daugelis gyventojų dirba iš namų nuotoliniu būdu, prižiūri vaikus ar po darbo likusį laiką praleidžia namuose. Ką naudingesnio galime nuveikti besirūpindami savo namų saugumu?

Šiemet Panevėžio apskrityje jau kilo 135 gaisrai, jų metu žuvo 2 žmonės. Pernai per tą patį laikotarpį gaisrų skaičius buvo didesnis – 182, gaisre žuvo vienas žmogus. Ugniagesiai pataria, kad gyventojai, leisdami laiką namuose ir norėdami gyventi saugiai, turėtų atkreipti dėmesį į elemenatarius gaisrinės saugos reikalavimus: patraukti degias medžiagas nuo krosnies, kurą laikyti nuo krosnies pakuros saugiu 1 metro atstumu, patikrinti, ar veikia dūmų detektorius, gal jam reikia pakeisti maitinimo elementus. Įsirengti dūmų detektorių, kuris jau įsigytas, bet vis dar nepritvirtinas prie lubų. Šildymo sezonas dar nesibaigė, tad reikia pažiūrėti ar tvarkinga krosnis, ar išvalytas ir sandarus dūmtraukis, moko ugniagesiai.

Būnant ilgesnį laiką visiems šeimos nariams namuose, naudojama ir į elektros tinklą jungiama daug daugiau prietaisų. Reiktų pasižiūrėti, ar tvarkingi elektros laidai, ar išjungti nenaudojami elektros prietaisai, nepalikti ilgam laikui įjungtų į tinklą mobiliųjų telefonų kroviklių, telefoną geriau krauti padėjus ant tvirto ir nedegaus pagrindo.

Buvimas namuose kartu su vaikais – puiki proga priminti mažiesiems saugaus elgesio taisykles, aptarti šeimos narių veiksmus kilus gaisrui, pamokyti vaikus kviesti pagalbą.

Policija ragina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis

Atsižvelgiant į situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad:

– gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus;

– licencijavimo paslaugos elektroninėje erdvėje bus teikiamos įprasta tvarka. Asmenys, nesinaudojantys elektroninėmis paslaugomis, nebus aptarnaujami. Ginklų atšaudymai nebus vykdomi. Asmenys informuojami, kad atsakomybė už laiku nepratęstus leidimus ginklams laikyti nebus taikoma;

– gyventojai raginami pateikti pranešimus policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija, kreiptis dėl konsultacijos el. paštu info@policija.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ Lietuvos policijos paskyroje;

– policija ir toliau skirs ypatingą dėmesį bei užtikrins, kad į A ir B (pavojingiausius ir grėsmę visuomenės saugumui bei asmens gyvybei ir sveikatai keliančius) kategorijos įvykius būtų reaguojama įprasta tvarka.

Policija yra pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą. Policijos įstaigos yra aprūpintos būtinomis priemonėmis, pareigūnai priemones vykdys laikantis rekomenduojamų apsaugos ir asmeninės higienos reikalavimų. Policijoje sukurta sistema dėl nuolatinio situacijos stebėjimo, galimų grėsmių vertinimo ir reagavimo, galimų darbo organizavimo pakeitimų bei būtinų priemonių policijos pareigūnams poreikio vertinimo.

Policijos vadovybė taip pat priėmė sprendimą nuo 2020 m. kovo 13 d. (iki atskiro pavedimo atšaukimo) skirti priemokas faktiškai reagavimą į pranešimus vykdantiems pareigūnams bei policijos pajėgas valdantiems pareigūnams.

Policija ragina visus žmones būti budriais ir sąmoningais bei laikytis visų saugumo reikalavimų.

Parengta pagal PAGD prie VRM Panevėžio PGV Anykščių PGT ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato informaciją

 

Vienas komentaras

  1. aha bobutės tik ir pasinaudos kompu kai kurios nežina kas ti per daiktas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.