Tyrimas. COVID-19 tarp vaikų neplinta taip, kaip manyta

Rytinėje Prancūzijoje koronavirusu užsikrėtęs 9 metų berniukas lankė tris slidinėjimo mokyklas ir neperdavė ligos kitiems vaikams. Tai praneša „The Times of Israel“.

Tyrimas apie berniuką šį mėnesį buvo paskelbtas JAV žurnale „Klinikinės infekcinės ligos“. Vaikas užsikrėtė per vieną pirmųjų koronaviruso protrūkių šalyje.  Dėl greito sveikatos priežiūros institucijų įsikišimo buvo nustatyta, kad vaikas, kuriam buvo būdingi tik lengvi simptomai, bendravo su 172 žmonėmis. Visi jie buvo laikomi karantine, tačiau nė vienas iš jų nebuvo užkrėstas COVID-19, įskaitant ir du vaiko brolius ir seserį.

Tyrimo autoriai praneša, kad atvejis gali „parodyti, kad vaikai nėra stipresnis šio naujojo viruso perdavimo šaltinis“. „Vienas vaikas, užsikrėtęs virusu, lankė tris mokyklas, tačiau viruso neperdavė“, – teigė Costas Danis, Prancūzijos visuomenės sveikatos epidemiologas ir pagrindinis tyrimo autorius. Manoma, kad vaikai gali greičiau išplatinti ligą tarp vyresnio amžiaus žmonių. Dešimtys šalių uždarė mokyklas ir darželius, bandydamos įveikti COVID-19 pandemiją.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.