Turkiškų amfibijų vargai Lietuvoje tęsiasi

Anykštėnams dar pasisekė, nors nupirkta amfibija ir sulūžo, Šventoji miesto centre nušienauta, o štai panevėžiečiai, pirkę tokią pat amfibiją, dar nesulaukia švaresnio Nevėžio. TV3 rodytame reportaže paaiškėjo ir dar viena detalė – amfibijos gamintos Turkijoje.
Panevėžys dar pavasarį už Europos Sąjungos lėšas nusipirko specialią techniką Nevėžio upės žolėms šienauti, bet ši amfibija be darbo tebestovi garaže. Paaiškėjo, kad dirbti su vandens šienpjove nėra kam, nes reikia laivavedžio teisių. Be to, amfibija lygiai tokia pati, kokią nusipirko ir Anykščiai. Anykštėnų pirkinys upėje taip ir nepadirbo nė dienos nesulūžęs.

Dar neseniai  iš Europos Sąjungos pinigų už vandens šienapjovę 75 tūkstančius eurų pakloję anykštėnai kelis kartus mėgino pradėti upės šienavimo darbus. Turkiška vikšrinė technika ėmė byrėti jau po pirmo bandymo. Savivaldybei teko samdyti privačius pjovėjus iš Kauno, kurie už vagos išvalymą užsiprašė apie 1500 eurų.
Dabar jau abejojama, ar toks pirkinys savivaldybėms iš viso reikalingas. Anykštėnai paskaičiavo, kad už amfibijos kainą savivaldybė galėtų 20 metų šienauti Šventąją. Tiesa, jau už savo, o ne Europos Sąjungos pinigus. O panevėžiečiai vis dar tikisi, kad amfibiją pasiseks panaudoti, nors bandymai Nevėžyje irgi nebuvo labai sėkmingi.
NYKŠČIAI

6 komentarai

  1. gera proga biurokratamas dėl naujų projektų rašymo ir ES paramos lėšų įsisavinimo, skirto mokymams- laivavedžių operatorių profesinio parengimo.

  2. profke galetu ruosti

  3. Durnius visur muša!

  4. pinigu plovimaso kur ir kas atsakingas ,mere

  5. tai gal 5 aukstieji reikia baigti kalamaskai vairuoti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.