Turizmo centro vadovas Anykščiuose kalbės tik rusiškai?

Šiandien vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje Audronius Gališanka siūlė stabdyti konkursą į Anykščių verslo ir turizmo centro direktoriaus pareigas dėl nelogiško konkurso punkto, kad direktoriui užteks mokėti rusų kalbą.

Tarybos narys Audronius Gališanka atkreipė dėmesį, kad paskelbtame konkurse yra punktas, kuris prieštarauja logikai. „Teko dirbti nemažai personalo srityje ir dabar parašyta apie kalbų mokėjimą, kad reikia mokėti rusų arba vieną iš Europos Sąjungos pagrindinių kalbų. Jei esame Europos Sąjungos valstybė, tai prioritetai, aišku, gimtajai kalbai ir Europos Sąjungos kalbom. Tai yra neteisinga prilyginti rusų kalbą Europos Sąjungos kalbom. Turiu pasiūlymą, mere, stabdykit konkursą ir padarykit tą punktą konkurencingą, kad atitiktų teisės aktus ir sveiką logiką. Į biudžetines įstaigas konkursai vyksta, tai aiškus reikalavimas mokėti kalbą B1 lygiu ir apie jokią rusų kalbą nešneka. Vyksta konkursas į darželio vedėjos vietą, apie jokią rusų kalbą ten niekas nešneka“, – sakė A.Gališanka.

„Pritarčiau. Kaip direktorius galės komunikuoti su Europos Sąjungos piliečiais, turistais, jeigu tik moka rusų kalbą?“ – antrino Kęstutis Tubis.

„Supratau, kažkaip aš neatkreipiau dėmesio, šiaip, aišku, logikos yra“, – atsakė konservatorius meras Sigutis Obelevičius, bet daugiau nieko neišsakė šiuo klausimu.   Žinant konservatorių kovą su Rusijos įtaka, išties būtų keista, jei TVIC vadovas Anykščiuose iš visų užsienio kalbų mokėtų tik rusų.

Priminsime, kad sausio mėnesį iš darbo pasitraukė laikinoji TVIC vadovė, kalbėjusi keliomis užsienio kalbomis, Kristina Beinorytė. Dabar jos vietą užėmė Renata Gudonienė, buvusi tarybos narė nuo „valstiečių“. Ji 2019 m. laimėjo konkursą į TVIC pavaduotojos pareigas, tada opozicija atkreipė dėmesį, kad konkurse į šią vietą taip pat buvo nurodoma, jog pakanka rusų kalbos.  

NYKŠČIAI

42 komentarai

 1. Butinai anglų. Kodel sąlygos tokios sudarytos. Kitiems rikrai būtų anglų kalba. Na turizmo sektorius.

  • Reikia įkalbinti į šias pareigas kandidatuoti p. Juozą R. Jis ir ES darbinę kalbą moka, taip pat moka ir rusų kalbą, kaip keliami konkurso reikalavimai, turi patirties vadovavimo bei organizaciniame darbe. Atitinka kitus konkurso reikalavimus. Manau būtų remiamas ir politinės koalicijos lyderių. Verta išnaudoti sukauptą patirtį ir patikėti šią sritį aktyviam anykštėnui, o dabartinė laikinoji direktorė liktų savo-pavaduotojos pareigose.

 2. Europos Sąjungos turistai atvaziuoja juk. Maziausiai iš Rusijos… Nebent senoliai iš Latvijos. Niekur kitur Lietuvoj nepakliusi į tokias ir dar zemesnias pareigas.

 3. Be kalbos mokėjimo kitas keistas dalyks yra tik bakalauro išsilavinimas. Kultūros įstaigų vadovams yra privalmas magistro išsilavinimas. Kodėl turizmo sektoriaus įstaigai pakanka bakalauro? Ar čia teisingumo ministrės atvejis sukūrė palankias sąlygas išsilavinimo kartelės mažinimui?:)

 4. viskas ten gerai su konkurso sąlygomis. Valstiečių lyderis, kurio atstovė galimai pretenduoja į strateginės veiklos rajone savivaldybės įstaigos direktorės pareigas, tui artimus ryšius su Maskva ir Rusija tiek verslo tiek agroturizmo srityje. Tos šalies atstovai labiau vertina partnerius, kurie laisvai kalbą jų imperijos kalba.

 5. Daug kur buvo teisus Tubis.

 6. chebra eilinį kartą surašė sąlygas tokias, kokias reikia, kad laimėtų partinis kandidatas . Būtina kreiptis dėl korupcijos, ypač jei po perspėjimo nebus pakeistos.

 7. Ką reiškia „Išmanyti Anykščių rajono savivaldybės padėtį turizmo ir verslo srityse“? Aiškiai pritaikytas reikalavimas dabar dirbančiam žmogui.

 8. Kaip čia dabar?

  jei konkurse į pavaduotojo vietą užteko rusų kalbos, tai ar ne analogiškos konkurso sąlygos ir direktoriui? Ir kas galėtų paneigti, kad konkursą laimės būtent tas pats asmuo, kuris turi „Išmanyti Anykščių rajono savivaldybės padėtį turizmo ir verslo srityse“ ir dar moka rusų kalbą?

 9. Kodėl reikalinga viešojo administravimo patirtis? VTIC įstaiga nėra viešojo administravimo subjektas.

  • Infoanyksciai

   ypatingai „supratingiems“ komentatoriams 🙂
   citata iš LR Viešojo administravimo įstatymo
   „4 straipsnis. Viešojo administravimo subjektų sistema
   1. Viešojo administravimo subjektų sistemą sudaro valstybinio administravimo subjektai, regioninio administravimo subjektai ir savivaldybių administravimo subjektai.
   2. Valstybinio administravimo subjektai yra kolegialios ar vienasmenės valstybės institucijos, biudžetinės įstaigos, išlaikomos iš valstybės biudžeto asignavimų ir kitų valstybės pinigų fondų lėšų, Lietuvos bankas, Lietuvos kariuomenė, įstatymų nustatytą specialų statusą turintys fiziniai asmenys, asociacijos, valstybės įmonės, viešosios įstaigos, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė, šio įstatymo nustatyta tvarka įgalioti atlikti viešąjį administravimą.
   3. Valstybinio administravimo subjektai yra:
   1) centriniai – valstybinio administravimo subjektai, kurių veiklos teritorija yra visa valstybės teritorija;
   2) teritoriniai – valstybinio administravimo subjektai, kurių veiklos teritorija yra nustatyta valstybės teritorijos dalis.
   4. Regioninio administravimo subjektai – regionų plėtros tarybos.5. Savivaldybių administravimo subjektai yra kolegialios ar vienasmenės savivaldybių institucijos, biudžetinės įstaigos, išlaikomos iš savivaldybės biudžeto asignavimų, valstybės politikai, savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos, kurių savininkė ar dalininkė yra savivaldybė, įgalioti atlikti viešąjį administravimą.“

   • Ypatingai protingiems

    Abejoju. VTIC neatlieka viešojo administravimo funkcijų. Ji įgaliota atlikti paslaugas bei komercinę veiklą. Pasikonsultuokite su aukštesniomis institucijomis. Ir svarbiausia nesinervuokite.

    • Vertėtų žinoti, kad turizmo informacinių centrų veikla yra reguliuojama pagal viešo administravimo įstatymo nuostatas. Nebent anykštietiška politika su savo įstatymų interpretavimu veikia kitaip 🙂 Ar jūs irgi?

     • Žinau, kad Viešojo administravimo įstaiga turi atlikti administracines funkcijas ( ne paslaugų, komercines ar pan. ) O administracinės funkcijas prasideda žodžiais: kontroliuoti, spręsti, tikrinti…

    • Ne juozas :)

     Reikėtų Tamstai paruošti namų darbus, prieš pateikiant savo supratimu įsivaizduojamas viešojo administravimo funkcijas.
     Labai liūdna, kad dauguma provincijos viešo administravimo institucijų, įstaigų ar viešo administravimo kategoriją atitinkančių įmonių tarnautojų ima save įsivaizduoti valdytojais, kurie tik kontroliuoja, tikrina ir nurodinėja.
     Verta žinoti, kad savivaldybės ar valstybės įsteigtos įstaigos ar įmonės yra viešo administravimo subjektai ir jų tarnautojai pirmiausia yra tarnaujantis dėl viešo intereso poreikių tenkinimo.
     Gero vakaro ir prasmingo rytdienos darbo .
     🙂

     • Pasidomėkite, Tamsta, kuo skiriasi Viešoji įstaiga nuo Viešojo administravimo įstaigos. Maišote!

     • atsakymas oho traškučiui

      anykštietiškoje valdžioje viskas kitaip nei LR įstatymuose parašyta.
      Kiekvienas, atsisėdęs į valdišką kėdę, gaudamas algą iš mokesčių mokėtojų, pradeda išvedžioti įstatymų sampratas sau ir saviems patogia formuluote.
      Taigi, Tamasta, atkreipkite dėmesį įstatymo raidę o ne į norimą girdėti ir pagal girdimumo lygį įsivaizduojamą įstatymo reikšmę.
      Ar Tamsta nesuvokiate, kuo skiriasi savivaldybės įsteigta įstaiga, kurios kontroliuojantys asmenys yra savivaldybės administracijos vadovai ir savivaldybės taryba?

 10. Gerbiamieji, pirmiausia reikia gerai ismokti gimtaja kalba. O taip pat moketi issiplauti savo apatines kelnytes. Daugiau – viskas gerai, visko uztenka. Anyksciuose sociai ir vandens, ir smelio, ir siuksliu, ir apkalbu, ir nešrytes.

  • Koks protingas…..

   • Turizmas – svarbiausia rajono kryptis. Girdėjau daug gerų atsiliepimų apie puikų Anykščių pristatymą užsienio renginiuose, verslo forumuose. Žinoma, anglų kalba. Didžiuodavausi. Gaila, kad išėjo buvusi vadovė. Nepasiduokite vietinėms intrigoms, pažiūrėkite plačiau. Būtina ieškoti gero darbuotojo, o ne sAvo.

 11. Tipėr būdim gavarit paruski,a to on nipaimiot.Sugražint i tarybinius laikus,ačiū nereikia.

 12. Geriau jokios užsienio kalbos nemokantis ir puikus strategiškai mastantis vadovas, nei statytinis mokantis anglų o net nesugebantis išsiimti statybos leidimo.

 13. Šiaip esu 100% garantuotas, kad konkursą laimės R.Gudonienė todėl ir sąlygos tokios. Ne be reikalo traukėsi iš tarybos. Puikiai žinau kaip vyksta konkursai Anykščiuose, nes teko dalyvauti vadovaujant Tubiui, kuris ypatingą skaidrumą demonstravo. Apsivemt nuo tokių konkursų. Ateini, dalyvauji, stengiesi, o tave apšika ta žodžio prasme ir dar išsivaipo konkurso metu. Konkursas būna paskelbtas tada, kada yra jau garantuotad žmogus į tą vietą.

  • Tokia veikla diskredituoja Valstybės tarnybą, ją turi domėtis STT

  • Užuojauta konkursantams

   Tiesiai į dešimtuką! Teko dalyvauti keletą kartų taip pat. Jei nesuderini pozicijos iki konkurso, geriau negaišti laiko. Provincialumo įsikūnijimai. Blogiausia, kad dar kurį laiką čia nieks nesikeis.

 14. Angelė, pragaro merga!

  Ne ne !!! Turi mokėti kalbėti ir rašyti: kiniečių, indų, tailandiečių, japonų, brazilų, gruzinų , persų, arabų. Tada tai klestės kurortas !!! 🙂 🙂 🙂

  • Nevaidinkite, visose Lietuvos istaigos dar turizmo, kaip be anglų kalbos, kas priims dirbti.Na jau čia visai…. Durniais apsimeta ar ką… Suvarto normalų žmogų… Besarmaciai.

 15. Koks jums skirtumas? Parašysim, kad Renata moka kinų ar italų kalbą. Vis tiek daugiau pretendentų į konkursą neateis, nuspręsta.

 16. Svarbiausia, kad vadovas geras būtų. Turistų vadovams vedžioti už rankos nereikia, tam yra gidai ir pavaduotojai. Tubis deklaruoja, kad moka daug kalbų, bet visur tasosi patarėjus ir vertėjus, nes nemoka nė anglų, nė vokiečių nei prancūzų. Taip, kad mažiau čia pūskit burbulą, pakalikai. Patys tik rusiškai mokat.

 17. Baikim juokus.

  O kokia apart ruskiu kalbą mokėjo išmintingasis „direktorius“ Gališanka, ar didis korupcionierius Tubis?

 18. viskas čia gerai, mažiau tą anglų kalbą kiškit. Nereikia ten tų nesamonių, pakanka rusų kalbos, ir nereikia ten jokių aukštūjų, betkas gali toje vietoje dirbti. Gana gal vieną syk žaisti tuos žaidimus.

 19. Siam pasauly visko buna ! Nemoketi anglu k.albos einant dirbti i turizmo sriti tiesio geda.

  • Mano nuomone yra taip : jeigu kažko nemoki bet nori dirbti vadovaujamą darbą valdiškoje įstaigoje- stok į partiją, remk partijos veiklą, dalyvauk politinėje veikloje ir būsi tinkamas. Taip sakau remiantis sena patirtimi :). Istorijos ratas sukasi.
   Nepartinis, savo srities specialistas, nebus savas komandos narys ir toks nepageidaujamas politikų valdomame įstaigos poste.

 20. I am making 10,000 Dollars at home on my own laptop. Just do work online 2 to 4 hours properly. so i make my family happy and you can do check it out what i do……… https://bit.ly/39JrDqt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.