Turėtų sunerimti herbicidų naudotojai

Þemės ūkio ministerija įspėja žemdirbius prieš javapjūtę nenaudoti chemikalų, padedančių sumažinti grūdų džiovinimo išlaidas. Anykštėnai tuo piktnaudžiauja – bent jau taip teigia bitininkai.
Pranešama, jog Valstybinės augalininkystės tarnybos specialistai atliks patikras, ar augalų apsaugos produktai laukuose naudojami laikantis nustatytų reikalavimų.
Neatrankinio veikimo herbicidai, kurių veiklioji medžiaga glifosatas, skirti vienmečiams ir daugiamečiams žoliniams augalams naikinti pūdymuose, apleistuose dirvonuose, laukuose nuėmus derlių, įvairiuose ne žemės ūkio paskirties plotuose. Tačiau įsigudrinama juo nokinti ir pasėlius.
„Ypač dėl cheminizuotos veiklos kenčia medaus sukėjai. Daugiausiai žalos mums padaro rapso augintojų noras viską išspręsti chemija. Kultūra ilgai žydį ir vabzdžiai neatlaiko. Rapsų medus dėl to taip pat gali turėti neigiamų sveikatai elementų“, – teigė Anykščiuose gardėsį pardavinėjantis bitininkas.
„Rundapas“ prieš javapjūtę tapo įprastu dalyku.  Su jo pagalba sunaikinamos piktžolės bet tuo pačiu ir pagerinama derliaus kokybė. Varpos išdžiūva kartu su kenkėjiškais augalais.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.