Turėtų pradėti veikti

Praėjusiame Tarybos posėdyje patvirtina tvarka, pagal kurią nuo šiandien bus vykdoma neformalaus moksleivių švietimo programa. Galima rinktis net iš 19-kos veiklų, tačiau ar verta?
Prieš keletą metų Anykščių rajonas dalyvavo pilotiniame projekte ir kaip labai gerai užsirekomendavęs buvo laikomas pavyzdžiu. Deja, nūdienos realybė kita – anykštėnai visai Lietuvai pirmieji pademonstravo, kad tai reiškinys, turintis daugiau trūkumų nei pliusų ir ilgainiui, jei niekas nesikeis,  pasmerktas žlugti.  
Manyta, jog neformalus moksleivių ugdymas leis gerokai didesniam skaičiui moksleivių lankyti įvairius būrelius. Tačiau nemažai mokinių tėvų jaučiasi apgauti, nes popamokinė veikla, atsiradus valstybinam finansavimui, smarkiai pabrango, o kai programa dėl vienokių ar kitokių priežasčių neveikia, padidintą kainą tenka dengti iš šeimos biudžeto. Be to, Anykščių rajone šiuos neformalaus švietimo programos pinigus kai kas greitai išmoko įsisavinti. Pranešama, jog pernai metais Švietimo skyriaus specialistai per patikrinimą viename rytietiškų kovų būrelyje te aptiko du vaikus, iš kurių vienas save vadino trenerių, o dar viename, kuriame turėjo būti mokoma pažinti scenos meną, iš viso niekas nesipraktikavo.
„Blogiausia, kai kas nors pradeda dalinti ne savo pinigus“, – tokį komentarą kažkada po publikacija Nykščiai.lt paliko vienas iš nuolatinių portalo skaitytojų. Tačiau šiais metais jau geriau – anykštėnų vaikučiams svetimų pinigų teks maždaug perpus mažiau nei pernai. Tik niekas minėtiems vaikučiams tikrai neatpigs. Nuo kovo mėnesio jie gali rinktis net 19 būrelių. Pasirinkti reikia labai greitai – vos per nepilnas dvi savaites.
Ažuožerių moterų klubas stiprins merginų savivoką bei pasitikėjimą savimi, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje galima bus lipdyti, tapyti ir dalyvauti konkursuose, smagiosios robotikos, taikomosios robotikos užsiėmimuose mokins konstruoti ir programuoti robotus ir taip toliau ir pan. Kituose, masiškai lankomuose, būreliuose, vietos politikų teigimu, vėlgi dėl tų pačių pinigų dalybų bus galima gauti valstybės finansavimą tik 75-iems asmenims. Taigi – vien problemos. Kaip tas Nykščiai.lt  komentatorius sakė – juk dalinami niekieno eurai. Šį kartą labiausiai nepasisekė Švietimo skyriui – jie atsakingi už sklandų procesą.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.