Troškūnų seniūnas nusiteikęs pozityviai

Vis dažniau pasirodanti saulė tirpdo ne tik sniegą, bet ir žmonių širdis, kelia nuotaiką, suteikdama vis daugiau optimizmo. „Nykščiai“ klausė penktą mėnesį Troškūnų seniūno kėdėje sėdinčio Rimanto Sereičiko, su kokiomis nuotaikomis troškūniečiai gyvena pirmą  kalendorinio pavasario dieną?

„Manau, kad troškūniečiai gyvena neblogai. Jokių nusiskundimų negirdėjau. Pavasarėja, rūpinamės kaimų keliais. Šiandien sustatėme kelio ženklus, kad nevažiuotų sunkiasvorės transporto priemonės. Tos, kurios vietiniais keliais veža mišką.

Kuo galėčiau dar pasidžiaugti. Nors koronavirusas mus ir labai suvaržė, tačiau mane džiugina bendruomenių ir Kultūros centro Troškūnų skyriaus veikla. Tegu ir virtuali, tačiau vis teik kažką daro, sukuria šventinę nuotaiką.  Pastebėjau, kad tvarkomas Troškūnų bažnyčios rūsys, vyksta darbai.

Pačiame miestelio centre jauna šeima nusipirko pastatą. Troškūniečiai kalbėjo, kad ten bus parduotuvė. Šiandien sutikau pastato šeimininkus. Sakė, kad pastate bus įrengtas grožio salonas.  Tokia žinia tikrai džiugina.

Troškūnų seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę 2463 asmenys. Baigiame dalinti šiais metais pirmus maisto paketus skurstantiems, jų pas mus seniūnijoje užsiregistravę per 400. Tokia realybė. Tačiau kai pamatai, kad paketų pasiimti ateina žmonės, kurie neatrodo itin skurstantys, net nejauku darosi.  Vadinasi, šeimoje nepakanka pajamų net minimaliam išgyvenimui.  

Praėjusį penktadienį inspektavome seniūnijos kelius, kur buvo vežama mediena, bendravau su žmonėmis. Sutikau bitininką, kuris turi per 300 avilių, o jo sūnus turi dar tiek pat. Sužinojau, kad seniūnijoje yra ir daugiau bitininkų. Tokios žinios nuteikia labai pozityviai“, – optimistiškai kalbėjo R. Sereičikas pridurdamas, kad seniūnu dirba neseniai, tad dar daug visko teks sužinoti…

Dalina RUPINSKIENĖ

42 komentarai

 1. Ale tu matai, tejs sužinoti ir seniūnijos, kaip savuvaldybės administracijos padalinio funkcijas ir seniūno pareigas- rūpintis priskirtos teritorijos viešųjų paslaugų teikimų ir kt. pareigomis.

 2. Sekasi Troskunam su seniunais , prie ankstesnio seniuno seniunija garsejo sporto pasiekimais , kulturiniais renginiais , viena is blaivybe propaguojanciu seniuniju rajone , nusikaltimu lygis seimoje galima teigt nulinis , tiketina ir sis seniunas eis ta linkme.

 3. Jei seniūnas tik sėdės kėdėje (taip rašo antraštėje), tai nieko gero. Darbai patys nepasidarys.

 4. Rajonas praėjusiais metais pasirašė 3 metams sutartį medžių išpjaustymui ir genėjimui už 30 tūkst. Eur .Finansavimas yra. Laukiame darbų pradžios senosiose kapinėse. Perkrypusi liepa prie šulinio į kairę , senasis ąžuolas su lūžtančiomis ir ant kapaviečių krentančiomis šakomis .
  Taigi darbų yra ….

  • Neabejoju , seniunas isspres sia problema , labai gerai , kad jusu akis pastabi , kai bus vykdomi sie darbai galesit pavadovaut kuri medi nupjaut ar sakas nugenet , gal dabar dazais purskiamais pazymekit , o tuo paciu visas seniunijos kapines apvaziuokit ir suzymekit kuriuos medziu reikia pjaut ir sakas nugenet.

 5. Kada miestelyje atsiras konteineris tekstilei? Juk į Anykščius autobusu nenuveši.

  • Jeigu turit krosni tai pamaisius su malkom po nedaug galima sudegint , as taip darau ,ar tai seni batai ar tai viena kita padanga , ir nauda ir atsikratai siu daiktu.

   • Grynas LT

    Lauk aplinkosaugininkų arba seniūno su protokolu už gamtos taršą ir nuodyjimą iš kamino kenksmingomis dujomis.

    • as ne po daug ziema dedu i krosni , va sasara tai toliau nuo namu sukuriu jau nemaza lauzeli , pataikau kad vejas miskelio pusen pustu ir velai vakare kai niekas nemato deginu , o miskelio medziai sugeria suodzius ir visi kenkejai kurie grauzia medzius zuva , o vejo nesami pelenai patresia zeme , irgi siokia tokia nauda man ir gamtai.

     • Zosė iš Pajuosčio

      rajoninis vykdamają laikraštis rašė kad dabartinis seniūnas iš žaliųjų partijas su gandrais draugauja. Gali tau už lauželius ir dūmijimą biškį inkirst kupron.

    • Bio toleto dar reikėtų miestelyje kažkur, nes pravaziuojantys žmonės skundžiasi kad nėra kur….

     • reikalingas daiktas biotualetas , bet jo eksplotacija kainuoja , o is kur imt pinigus jeigu raj. biudzete nenumatyta , gal miestelio bendruomeniai reiketu po kazkiek susidet pinigu ir issinuomot , o is klijentu imt mokesti uz pasinaudojima , juk daug kur tualetai mokami.

     • Ar tu žinai?

      pinigų visada yra tik ne visada pinigai kvepia levandomis… 🙂

     • Būtinieji poreikiai

      Atidarykit kavinę buvusioj bibliotekoj, išsispręs ir tualeto klausimas. Juk ten buvusiai bibliotekai įrengė erdvų tualetą. Būtų viskas visiems patogu.

     • Teoletus gi yr

      pre stoties, visuomeninis

 6. Zurnalistu kultura ir isprusimas,penktą mėnesį Troškūnų seniūno kėdėje sėdinčio,tai gal zmogus dirba,kaip Ziogelis sake,sedi tik kalejime.

 7. po rinkimu tikime matyti si tarnautoja savivaldybes koridoriuose

 8. Džiaugiuosi,kad tokie žmonės dirba seniūnijose.sekmes jums Rimantai!

 9. Nuomonė Leonas

  Visapusiškai sekasi Troškūnams. Kad davė ir drėbtelėjo. Seniųnas puikus pagaliau atėjo. Kultūros lygis – dieve duok didmiesčiams, biblioteka dirba pastebėjau irgi gerai, aktyvios bendruomenės. Komanda blic, sėkmės.

 10. Išskirtinian kraštui, reikia ir gero seniūno.Kaimelis žinomas visoj Lietuvoj, tai seniūnas turi būti prieky visų.

 11. I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… https://bit.ly/39JrDqt

 12. Sveiki, kodėl Smėlynėje Tujų g. vakarais nedega šviesos.

 13. nebereiktų norėsiu nebus

  „Tačiau kai pamatai, kad paketų pasiimti ateina žmonės, kurie neatrodo itin skurstantys, net nejauku darosi. Vadinasi, šeimoje nepakanka pajamų net minimaliam išgyvenimui. “
  Cia kaip? Cia taip seniunas pasake? Cia taip seniunas protauja? Kaip cia?

  • nu tai tarnautojui sunku suprasti realybę, kad tvarkingai apsirengęs, ne nuo bambalio žmogus jo seniūnijoje ir rajone dėl didelio nedarbo ir vis augančio bedarbių skaičiaus žmonės jau neturi pajamų ir trūksta pinigų išgyvenimui.
   Ar jo partija Anykščių rajone ką nors sukūrė, kad gyventojai turėtų pajamų iš darbo, o ne iš subsidijų ir pašalpos?

 14. Grybų gatvė

  Tai kaltink kalendorių, kad šiemet vasario paskutinės dienos buvo šeštadienis ir sekmadienis. Galima iš piktumo kalendorių sudeginti arba sukapoti.

 15. Pensininkas

  Astravas vietoj, o Troškūnai tik mėnulio pilnaties apšviečiami. Rajono valdžia mislija, kad nuo kovo pirmos saulė leidžias dešimtą vakaro? Ar čia tik Troškūnuos tamsu?

  • Iš kokio Londono pensininkas grižo? Kiek atsimenu, nuo 1999 metų visados kovo 1 dienai išjungia. Šia žiemą įvyko stebuklas ir įjungė ne lapkričio 1, o visą savaitę anksčiau.

   • Gyventojas

    Vadinsi naudojama pasenusi ir netinkama praktika ir apšvietimo valdymas. Dabartinių technologijų pagalba galima apšvietimą valdyti ne tik pagal saulės šviesą, bet ir pasirinktinai pagal valandas, kai aktualiausia gyventojams ir jų saugumui.
    Čia ir turi būti seniūnijos vadovo rūpestis ir pasiūlymai racionalizuoti valdymą taip, kad pagerinti gyvenimo sąlygas ir netgi sutaupant skirtas lėšas dėl seniūnijos gatvių apšvietimo.

    • Gyventojui

     Visiškas nežinojimas ir nesupratimas. Pagal saulės šviesą gatvių apšvietimas nėra ir nebuvo valdomas. Visur įdiegti astronominiai laikrodžiai ir apšvietimas įsijungia pagal pasirinktas valandas, kai aktualiausia gyventojams ir jų saugumui. Jei esate gyventojas, tai galėjote pastebėti, kad rytais apšvietimas išsijungia kiekvieną kartą skirtingu laiku, vakaras pradeda šviesti irgi priklausomai nuo dienos ilgumo.

     • Ne visai taip

      rytais dar šviesdavo jau salei per du šluotkočius pakilus horizonte :). Ta jūsų aprašyta valdymo programa tikriausiai valdoma 2-u kartus metuose nustatant apšvietimo rėžimą, kuris nėra pats efektyviausias ir labiausiai pritaikytas gyventojams pagal judėjimo intensyvumą tamsiuoju metu miesteliuose.
      Jeigu norite pagrįsti savo teiginius, pateikite faktinius valdymo sistemos duomenis iš apšvietimą aptarnaujančio Komunalinio ūkio dokumentacijos.

    • Gyventojui

     Dabar juk karantinas , tai ko valkiojatės vakarais

     • Ar tu žinai?

      ne visi gali kaip valdininkai nuotoliniu būdų gali darbe dirbti. Reikia po darbo grįžti iki namų.
      Beje, valkiojasi tik katinai tarp kiemų ir nevalos….

  • Rubylnykus lempom gatvem apsviesti su deze ant kabako kampo stovejo. Zomkus kabejo, bet mozna i paciam budava insjunkt

 16. to Kaimiet

  nesinervinkite ,kadangi ir mieste neturime Aš tai metu į skirtą popieriui konteinerio dalį tik dar galėtų kažkas nešioti ,bet išmetu.

  • Čia tik klausimas dėl darbo valstybės tarnautojui, kuris administruoja savivaldybės įmonių vykdomas paslaugas seniūnijos teritorijoje. Matot, valdžia ruošiasi padidinti atliekų surinkimo mokestį, bet galimai mažai ruošiasi prisidėti prie atliekų rūšiavimo praktinio pritaikymo.

 17. Troskunai zinomi kaip cigoninas ir vien pijokai, jai sedes toks seniunas ziurintis tik kad itikt traskunu gyventojiam o kaimeliu zmoniu nemato kad neturi keliu kad reike moket uz siukles o konteineriu nera tai toki seniuna mest jau sedejio vienas lodarys toks pat ir kitas

  • Ar tu žinai?

   turit ir tarybos narį stiprų iš savo apylinkės ir seniūnaičius, tai išsireikalaukit, kad dirbtų, o ne tik plepėtų kaip debesys plaukia Troškūnų dangumi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.