Troškūnų parapijos klebonas kaltinamas neteisėtu vertimusi finansine veikla

Panevėžio apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti Anykščių rajono Troškūnų parapijos klebonui Sauliui Filipavičiui. Jo fiziniams ir juridiniams asmenims suteiktų paskolų suma viršija pusę milijono eurų.

Dvasininkas kaltinamas aplaidžiu parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymu bei neteisėtu vertimusi finansine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S. Filipavičius buvo atsakingas už apskaitos organizavimą, dokumentų saugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 m.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S. Filipaičius yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, negalima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 m.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad parapija 2010–2017 m. jai priklausančiame vienuolyne vykdė ir ūkinę komercinę veiklą: teikė maitinimo, apgyvendinimo, patalpų bei transporto nuomos paslaugas. Manoma, kad ir šios finansinės veiklos dokumentai galimai nebuvo tinkamai tvarkomi.

S. Filipavičiui taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla. Įtariama, kad 2010–2017 m. dvasininkas už palūkanas skolino pinigus fiziniams ir  juridiniams asmenims.

Anot prokuratūros, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad S. Filipavičius, siekdamas ekonominės naudos, neteisėtai, versliškai, stambiu mastu, galimai vykdė uždraustą finansinę veiklą – daug kartų skolino pinigus fiziniams ir juridiniams asmenims.

Tyrimo metu nustatyta beveik 40 pinigų skolinimo atvejų, iš viso fiziniams ir juridiniams asmenims buvo suteikta paskolų už beveik 550 tūkst. eurų. Manoma, kad dvasininkas iš šios veiklos gavo ne mažiau kaip 13 852 eurus pajamų, nors neturėjo leidimo verstis paskolų teikimu.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams.

 

24 komentarai

 1. Kokie pinigai vaikščiojo, gražu, o bažnyčia nuolat skundžiasi, kad pinigų mažai, mažai aukoja ir t.t.

 2. O man įdomu...

  O kodėl „Anykšta“ rašo tik S.F. vietoje to, kad rašytų Saulius Filipavičius ? 🙂

 3. Kun.Filipavičiaus deka vienuolynas ir baznyçia atgijo iš griuvesiu .Myli žmones kuniga ,o ir jis rodo demesi parapijiečiams.Neveltui žmones vaziuoja pas ji ( vestuviu ,kriskstu ir t.t.) o ne pav.Anykščiu bažnyčioj .Kažkam labai pavydas bamba griaužia ,kad klebona myli žmones.

 4. Jis nors žmogiškumo pilnas ,malonus ,nuoširdus ,įdomu o Tubį nubaus???ne tuos gaudo ir derget be reikalo

  • Žmogus savinosi paaukotus pinigus bažnyčiai, slėpė pajamas, nemokėjo mokesčių, užsiėmė veikla, kuria neturėjo teisės užsiimti.

 5. gal pažįsti bobutes aukojančias tokias sumas, o gal pats aukoji, kad kaltini“savinosi“. Matyt nebuvai Troškūnuose nei viename aukščiausios prabos koncerte n e m o k o m a i

  • Esu buvęs. Kažin ar tai nebuvo n e m o k a m a i, ar tai buvo sumokėta juodais pinigais nuslepiant mokesčius. Mokesčių ir pajamų slėpimas yra nusikaltimas. Ne prieš dievą, bet prieš įstatymą.

   • Arnai, tokio požiūrio žmonės ir nesuvokimo, kaip jūs, kadaise kalė Kristų prie kryžiaus.Nebūkite teisuolis, nes nieko nežinote, o apie viską sprendžiate iš sukurtų rašliavų

   • Arnai mąstyk, ką rašai. Tamstą turbūt vaikystėje skriaudė, todėl spjaudaisi pramanais išgalvotais.

    • Nesispjaudau. Aš žinau tiek, kiek rašo spauda – nebuvo vedama bažnyčios ir ūkio apskaita, klebonas užsiėmė veikla, kuria neturėjo teisės užsiimti. Ką aš prasimanau?

 6. Tai dar nieko, o va pažiūrėkite kaip veikė kunigas Jordanas Kazlauskas su savo „širdies ir kūno“ draugeliu Karoliu Š.ventoraičiu. https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fg1.dcdn.lt%2Fimages%2Fpix%2Fjordanas-kazlauskas-73231202.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.delfi.lt%2Ftemos%2Fkarolis-sventoraitis%2F&docid=nhWup5RwI1iGmM&tbnid=mePNIj6QXcw2nM%3A&vet=10ahUKEwiH18L94fXjAhUklIsKHQHFBH8QMwhRKA4wDg..i&w=1600&h=1067&bih=633&biw=1229&q=%C5%A0ventoraitis&ved=0ahUKEwiH18L94fXjAhUklIsKHQHFBH8QMwhRKA4wDg&iact=mrc&uact=8

 7. šeima - Troškūnai

  Sauliui Filipavičiui didžiulė pagarba.Už erudiciją, pagarbą žmonėms, supratimą, pilietiškumą, geranoriškumą , švietimą, pagalbą daugiavaikėms šeimos.Visi Troškūnai kasmet apdalinti labdara; baldai, dviračiai, drabužiai.Apdergti ir viešai pažeminti galima bet ką, ypatingai, kai turi tam tikslą.

 8. Arnui, paskutinį kartą

  ar pats mokėjote už koncertą „juodais“ pinigais, ar kažkas turėjo sumokėti menininkams? ar patiko klausytis nemokomai, o dabar dergti? Kalba ne apie tai, o apie „savinasi“aukotus bažnyčiai- ar aukojote, ar pažįstate kas gali aukoti tokias sumas? Taip, mokesčius reikia ir turės sumokėti.

 9. Dėl tokių gynėjų, kurie dangstė dvasiskus tevelius, jav vienoj valstijoj, kai išaiškėjo juodi darbai, zmones alpo. 500 kunigu pateko i teisma. nereikia nieko dangstyti, padare – tegu atsako, ar valytoja, ar vyskupas. Koks skirtumas?

 10. kodel jam nereikia mokesciu moketi o kitiems reikia ,kokia tamsi liaudis ,juk kaledoti eina ,kad pinigu pasirinkt ,pabandykit neduot ,suzinosit kas bus,as nieko pries pries jus S.F,bet kasos aparatai ir moketi mokescius dvasininkija turetu

 11. jus tik sumokekit tiek, kiek moka ir mokejo gerbiamas klebonas, rasot, tartum zinotumet situacija

 12. nu nevisai svarus tas jusu ganytojas,turbut rojus kitur laukia

 13. puikus klebonas ir nebekniskit cia proto

 14. kodel nenusalina nuo pareigu,neuzdaro ,juk gali paveikti tyrimui

  • Kad nėra už ką uždaryt.Parapijai nepadarytas joks nuostolis, o tik geri darbai.Kunigo asmeniniai reikalai yra jo ir teisėsaugos reikalas.Paminėkite nors vieną kleboną kuris galėtų pilnai išlaikyti iš kelių pensininkių Troškūnų tūkstančius kvadratinių metrų kultūtos paveldo objektus, kuriuose vykdoma švietėjiuka, dvasinė, kultūrinė veikla.Rašytojų pilnas internetas, galvelėse košės ir suvokimo mažai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.