Troškūniečiai siūlo į gimnaziją perkelti ir ligoninę (video)

Vasario 26 dieną iš pat ryto Troškūnų darželyje vyko tėvų susitikimas, į kurį tėvai pasikvietė ir Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos direktorę Aušrą Sapkauskienę. Tėvus sujudino žinia, kad darželis žadamas perkelti į gimnazijos patalpas ir tam rajono biudžete jau yra numatyti pinigai. Ketvirtadienį troškūniečių atstovai vyks į rajono tarybos posėdį išreikšti protestą.

Pasak troškūniečių, jie sunerimo išgirdę, kad  rajono biudžete numatyta 80 tūkstančių eurų, kurie skirti iš esamų patalpų, kurios yra miesto centre, prie seniūnijos ir vienuolyno, vaikų darželį perkelti į gimnazijos patalpas. Darželį Troškūnuose lanko 21 ikimokyklinio amžiaus vaikas.

Susirinkę troškūniečiai gana emocingai stebėjosi numatomu pokyčiu. „Mūsų vaikai čia užaugo, mūsų anūkai čia lanko, patogu, pats miestelio centras“, – kalbėjo viena iš troškūniečių, iš ryto atvedusi anūką.

„Aš pats buvau pas merą (Sigutis Obelevičius, – red. pastaba) ir klausiau, ar bus perkeliama, man meras pažadėjo, kad jokių kėlimų nebus – ir štai tokia netikėta žinia“, – stebėjosi vienas iš susirinkimo dalyvių.  „Viską daro Žiogelis (Dainius Žiogelis, mero pavaduotojas, – red. pastaba), ko jis nori iš Troškūnų, kodėl jis nori čia viską sugriaut? Norim susitikimo su Žiogeliu, tegu jis mums paaiškina“, – emocingai savo nuomonę išreiškė moteriškė.

„Kaip čia išeina – mus išrinko ir dabar darom, ką norim, per tuos 4 metus tiek priskaldysim, kad paskui niekas nebeišsrėbs, mūsų niekas nuomonės neklausė“, – piktinosi kitas susitikimo dalyvis.

Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos direktorė A. Sapkauskienė kalbėjo, kad ji yra tik  pavaldus žmogus, kuri nepriima jokių sprendimų, tačiau tėvų nuomonę ir pageidavimus gali perduoti. „Kol kas nėra jokių konkrečių planų, iki rugsėjo vis tiek nespėtų perkelti“, – ramino gimnazijos direktorė.

Susirinkimo dalyviai kalbėjo, kad perkelti darželį į gimnazijos patalpas nėra jokios logikos, nes dabartinė vieta tenkina tėvus ir bendruomenę. Gimnazijos patalpos neseniai renovuotos, renovacija vyko ilgai, vaikai ir darbuotojai patyrė daug nepatogumų, todėl nėra ūkiškai tikslinga vėl iš naujo griauti ir rengti patalpas darželiui. Tėvai baiminosi ir to, kad vaikai gimnazijos pastate atsidurs kaip rezervate. „Aptvers kaip kokiam kalėjime ir rodys pirštais“, – sakė viena iš mamų. Kitos mamos kalbėjo, kad mažyliams nebus saugu kartu su žymiai vyresniais vaikais, o jų laikymas „garde kaip paršiukus“ yra žeminantis.

„Jeigu jau viską naikinam, tai sukelkim į gimnaziją ne tik darželį, bet ir polikliniką, ir ligoninę – viskas bus vienoje vietoje“, – ironizavo troškūniečiai. Pasak jų, atmestinas požiūris į kaimą, naikinant įstaigas, veda į dar didesnį gyvenimo kokybės blogėjimą.   Jų manymu, racionaliau būtų biudžete numatomus 80 tūkstančių eurų skirti esamo pastato remontui, o ne planuoti remontus jau už Europos Sąjungos lėšas renovuotoje gimnazijoje.

Troškūniečiai žada rytoj vykti į rajono tarybos posėdį ir kreiptis į rajono tarybos narius. Kreipimosi tekstas – vaizdo įraše.  Plačiau – “Šilelyje”

Linas BITVINSKAS

 

33 Komentarai

 1. Ar savivaldybei bei tarybos nariams rūpi paprasti žmonės. Netikiu. Išrinkti 4 metams. Dar liko 3.

 2. Taigi Troškūnai ir jų bendruomenė turi savo atstovą Anykščių seimelyje. Kodėl jis nedalyvauja gyventojų sueigoje?

 3. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Ir Troškūnams ateina “Brisiaus galas”? Kaip Kurkliuose ir Debeikiuose? A ja jai…

 4. Rimtai tokios nesąmonės?

 5. Troškūnietis

  Kalba eina apie Lietuvos gerovę, kaimo vietovių išsaugojimą, gyventojų skaičiaus didinimą, valstybės lėšų taupymą, bei vaikų gerovę, tai visą tai mūsų gerbiamos valdžios, kurią rinkome suprantama iškreiptai. Anykščių rajonas tai nėra tik Anykščiai. Todėl valdžios užmojai pamatuoti, svarūs bei atsižvelgti į gyventojus.
  Troškūnų bibliotekos perkėlimas į seniuniją jau gan juokingas valdžios veiksmas vien dėl to, kaip turėtu senoliai bei neįgalūs asmenys patekti į antrą pastato aukštą juk ten nėra nei lifto, nei sraigtasparnio.

  • infoanykščiai

   Mielasis, mums svarbu kiek matosi . Biudžetas įtemptas ir reikia eilutes perstumdyti taip, kad nestrigtų administracijos ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai. Prisiminkit istoriją, kai kolektyvizacijos laikais, visi nepatenkinti naujos valdžios sprendimais, perauklėjimo stovyklose gyveno kartu ir su vaikais ir ligoniais. Kas išliko, tas ir pritiko…

 6. manau vaiku darzeli perkelti i okykla yra labai gera mintis. kam islaikyti dar viena pastata jei jau islaikomas dydziulis pastatas, ir beje pustustis. sveikintina mintis ir manau taip turetu atsitikti visose rajono mokyklose.

 7. to infonykščiai

  Ne, jums nesvarbu, nes nuo rinkimų pradžios vos pora kartų esat apsilanką Troškūnuose ir tikiu, bet kuriame kitame kaime. Ko ėjot į valdžią, jeigu svarbu tik eilutes perstumdyt, ką.Perkelta Troškūnų biblioteka š seniūniją, o pastatas, stovintis Troškūnų centre paliktas merdėti. Jau pradėti daužyti langai.Atsimerkit ir atsisukit į paprastą žmogų, gerbiamieji, nes mes jus rinkom.Ir per savo gražius kostiumus, pamatykit ir žmones, gyvenančius kaime vieną kartą.

  • mes patys gyvename kaime ir puikiai matome. Kas dirba, tas ir išsilaiko. Troškūnų atstovas Taryboje vienas iš turtingiausių.

 8. Troškūniečiams pagarba, bravo

 9. Pinigų yra, jei savivaldybė 110 tūkst. eurų numatė šventėms ir festivaliams.

 10. Angelė viską mato !

  O tai iš ko go meras su vicmeriu pasididino (pasikurortino) algas? Iš ko gi trims patarėjams mokės atlyginimus? Reikia gi ką nors užraukti!

  • Kad darželis neatitinta higieninių reikalavimų buvo aišku jau 2018 metais. Ką darė Tubys? Padidino 40 proc. Gališanakai ir Blazarėnui algą, švietimo skyriaus vedėją įrašė į komitetą ir viskas? Puikūs nuopelnai Troškūnams. Ar nereiktų iš Kęstučio Tubio atimti Troškūnų gimnazijos garbės piliečio titulo?

 11. yra ir kita galimybė savivaldybės administracijai. Tik nereikia veikti buldozerio principu-viską sugriauname ir suvarome į kolūkius.
  Beje, vienas iš mero patarėjų (2019-ųjų būsimas meras) labai daug kalbėjo apie bendradarbiavimą su verslu ir kt. Kodėl darželio neatiduoti Troškūnuose veikiančiai nevyriausybinei organizacijai , pvz. bendruomenei ar parapijai, pasirašant sutartį su savivaldybės administracija dėl ikimokyklinio ugdymo paslaugų vykdymo, už kurias administracija mokėtų organizacijai iš biudžeto numatytas lėšas. Kaip dabar skiria gimnazijai už ikimokyklinio skyriaus išlaikymą ir vietinis verslas prisidėtų savo lėšomis dėl bendruomenės šeimų.

 12. Ach pinigu turi perkelimam, o dvare palikti seni zmones be kanalizacijos ir vandens, visa gyvenima turejo kanalizacija vandeni, parase projektus praplove pinigus, pusei zmoniu ivede kitai nebeliko pinigu. Zmonemis pasirupinkit pirma, o perkelimas dar didesnis apsurdas, nebezinot kaip pinigus plaut. Va jums ir Obelis 😂😂 issirinkot

 13. Durneliu susirinkimas gal norit ir seniunija mokykla igrust?

 14. Biblioteka buvo įkelta į Troškūnų seniūniją visai paslapčia.Žmonės nieko nežinojo.Dabar biblioteka yra seniūnijos antrame aukšte, nėra su negalia žmonėms, kaip lankytis ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes daugelis negali jos pasiekti, nes reikia lipti laiptais.Toks vaizdas, kad dabartinė valdžia atėjo vienai kadencijai ir tiesiog specialiai vykdo miestelių įstaigų griovimo misiją.Seniūnui turi būti apskritai didelė gėda, kad jam nusišvilpt ant Troškūnų, nes žmogus gyvena amžinoje baimėje.

 15. Galvas persišvieskit.. Vaikai darželį lanko nuo 2 metų laiko, mokyklos skambutis pažadintu juos tiek iš miegų, tiek triukšmas, bei keiksmažodžiai vartojami pačioje mokykloje mažamečiams pakenktų.. 😐🤨😠

  • tik jau neverk, issimiegos tie vaikai. manau puiki ideja perkelti darzeli ir pataupyti pinigus. kam ta mokykla turi stoveti tuscia? kuo greiciau kelkit, neklause cia kiekvienos kvailos minties.

   • Jeij jūsų anūkas – (e) ar vaikas ne išsimiegoti įdomu kaip reguotumet! 😡😡😡

   • Visų pirma tai skirkit 2 metų vaiką nuo 9 metu vaiko gerai? Mokykloje neg nebus saugu mažam vaikui.. Susipraskit. Ne piniguose esmė jei vaiką paveiks psichologiškai.. Bent girdėjot kas ten darosi kolidoriuose? Vaikai keikiasi taip kaip net aš jauna mama neesu girdėjusi.. Proto daugiau ir bus gerai.

    • vicemeras prie ūkio reikalų irgi keikiasi. Čia vyriškumo požymis, o moterys iš kolchozų fermų turi mokėti keiktis, o kaip sutramdys išgėrusius kaimo diedus. Taigi, Mieloji, vaikai turi pažinti savo aplinką ir būsimą gyvenimo skonį nuo mažų dienų.

 16. Apgailetini nyksciai

  O Kam kelti video kurio nerodo?

 17. Vytautas Janulis

  Laikykitės TROŠKŪNAI.
  Dėkit klyzmą – pirmiausia seniūnui, po to LRS narui, po to LRS narams daugiamandatinykams, po to žiogams, po to merams, po to rajono Tar narams ir po to sau, kad čia esate ir už Jus tiek galvočių prisirinkote.
  Sėkmės.

 18. seniunas ,tai vapce niekam tikes… laikas jam susirink bananus ir apleist seniunija

 19. O Sapkauskuene dar dirba??? Pupkius lb nori but direktorium.

 20. Čia ne rajono politika, o nurodymai iš viršaus. Rajono taryba yra vyriausybės įsakymų vykdytoja. Nepasiklyskite. Duotas nurodymas optimizuoti. Ir vietinė valdžia tai daro švelniai. O kai centralizuotai būtų daroma, tai nubrauktų raudonu pieštuku ir viskas paprasta.

  • nesislėpkite po antklode. Vyriausybė pataria ir nurodo darbo gaires savivaldybei, nes be nurodymu tai visai užmigtų šiltuose pataluose…
   Taigi ikimokyklinio ugdymo paslaugos yra savivaldybės pareiga visuomenei. Šiai sričiai skiriamas finansavimas iš rajono biudžeto lėšų. Toliau jau tos įstaigos išlaikymo biudžetas priklauso nuo įvairių finansavimo metodikų ir t.t.
   Vienaip ar kitaip gyventojai, auginantys vaikus, ir dirbantys rajone, mokantys mokesčius turi teisę gauti viešąją paslaugą -vaikų ikimokyklinį ugdymą. Kaip efektyviai šią paslaugą suteikti su turimu biudžetu savivaldybės administracija, švietimo skyrius ir bendruomenė ,bei seniūnija turėtų tartis kartu.
   Darytina išvada, kad pateiktas projektas savivaldybės Tarybai galimai pažeidžia gyventojų teises.

 21. O ko neiškėlus vaikų darželio į seniūniją salę pertvarkyti, laisvo laiko turėdami galės pasikeisdami seniūnijos darbuotojai ir bibliotekininkės vaikus pasaugoti, o buvusio darželio vietoi reikia atidaryt užeiga

 22. Gana visiem rekt nieko jus nesuprantat taigi kuria geroves valstybe kuria fantazuoja prezidentas Gitana

 23. na va visi Tubi kal tinot,o ka sitie daro.pakiso Tubi ir ileido sakas,-kodel niekas nestreikuoja,nejaugi ir tris metus kesim kosmara nuo nesamoniu,kokiu dar jie priplanuos.sako ileisk kiaulia baznycion,uzlips ant altoriaus,tai va,-isileidom.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.