„Traktorių maršas“ – ūkininkai prašo nelaistyti jų srutomis (video)

 

Lapkričio 26-ąją visoje Lietuvoje ūkininkai išvažiavo į kelius. Vyksta antroji žemdirbių tyliosios akcijos dalis – „Traktorių maršas“. Apie 12 valandą Anykščių centrą užtvindė ūkininkų traktoriai.
Keliasdešimties Anykščių ūkininkų traktorių kolona važiavo nuo N. Elmininkų pusės per miesto centrą, paskui apsisuko ir vėl per centrą grįžo atgal. Ant traktorių buvo pritvirtinti įvairūs šūkiai. Ko gero, populiariausias šūkis skelbė, kad ūkininkai – ne daržovės, todėl nereikia jų laistyti srutomis. Anykštėnai smalsiai stebėjo ir palaikė važiuojančius ūkininkus, jiems mojavo. “Matote, iki ko priėjome, kas darosi Lietuvoje”, – lingavo galvą viena iš stebinčių akciją moterų. Tiesa, buvo ir skeptikų, kurie teigė, kad per tą laiką “šitiek traktorių kokį 100 hektarų suartų”. Kolonoje iš viso važiavo apie 90 traktorių, kolona Anykščių mieste važiavo ratu nuo N. Elmininkų iki “Bikuvos” važiavo tris kartus.  Koloną lydėjo policijos automobilis.
Priminsiu, kad ūkininkai ragina Vyriausybę ir Seimą nedidinti jiems mokesčių. Prieš šį protestą vykstančioje „Žaliųjų kryžių“ akcijoje visoje šalyje jau yra įrengta apie 10 000 kryžių. O jei nepadės ir „Traktorių maršas“, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto teigimu suplanuotas ir trečiasis etapas – protestas Vilniuje. Gruodžio pirmąją dekadą, jei prisireiks, ten žada susirinkti daugiau nei 6 000 ūkininkų ir kitų su žemės ūkiu susijusių asmenų – vyktų eitynės nuo Gedimino prospekto iki Daukanto aikštės.
Linas BITVINSKAS

 

51 Komentarai

 1. milijonieriai nerimsta ,o jai reiktu atiduoti kai kuriems, pajus apvogtiems buvusiems kolukio zmonems

  • Kiek mačiau kryžius statė ir į protestą važiavo būtent stambieji ūkininkai. O būtent jie ir naikina kaimus. Iš žmonių superka žemes tokiom kainom, kad smulkieji ūkininkai, neturi šansų su jais konkuruot ir keliasi iš kaimo…

   • Esu ūkininkas, bet nepritariu tokiai akcijai, nes kaimą žudo stambieji ūkininkai, o ne valstybė. Esu mažas vidutis, pridet nieko neprasau, kad nuimtu kazka ir nenoreciau, bet kaip smulkieji isgyvena nezinau, juos reikia remti.

   • labai prastai matai, tamsta

   • Tai ko nevaziavai jei smulkus esi? Negali už save pastovėti, ar kaip visada svarbiau pažvejoti ir ant visų kaimynų loti, kurie visą gyvenimą atiduoda darbui..?

  • Tauta sako, kad...

   TAI NE PROTESTAS, O NAUJAS KAIMIEČIŲ ORGAZMO APTURĖJIMO BŪDAS !!! 🙂

 2. Reikejo suderint su policija ir vaziuot per raudona,but visur uzsikise,utena su policija vaziawo per raudona,blokawo kelius,manau labiau pasijaute ju protestas

 3. Turinio kokybė

  puikios kokybės nuotraukos, nuostabi raiška, superinė kompozicija. Gal su kreidutėmis ateityje pieškite, guašu paišykite?

 4. Tegul jie man paciulpia

 5. buožės per daug gazuolio turi ,neturi kur dėti ir smaukosi po Anykščius!

 6. Neturejo kur kuro deti atvaziavo i anykscius isdeginti

 7. pigiai gauna kurą,tai ko nedeginti.Kokius mokesčius moka ūkininkas,ir kokius žmogus per dieną išstovėjęs fabrike mėsos? Važinėja džipais ir dar kažko maža,o žmogelius baigia išguiti su keliais hektarais.

 8. jų traktorius dvigubai brangesnis už visą mano turimą turtą. Ir jie dejuoja?

  • Tai tame ir esme, jei taip blogai butu vaziuotu su mtz, ir dar zeme kiek kainuoja. Tegul parduoda viska ir nereiks cia dejuot ir maivytis jiems apzoros butu mano valia dedziau mokescius kad maza nepasirodytu.

 9. atimt is ukininku zeme, ir parduot internete rekiantiems miestieciams. Valstybe gautu apie 4 milijardus pajamu, dar atimt visa technika, i biudzeta ikristu kokie 3 milijardai. Kelis metus gyvent galmetu, po to vel pakartot procedura.

 10. Bravo elitas visas pasirodė …Kur smulkieji ką!?Nei vieno nemačiau ..Visi pagrindinei dėl kurių ir eina kalba ir nematyti smulkiųjų kurie iš tikro sunkiau..

 11. Patys didziausi vargsai…. Pažiurekit Dariaus ir Gireno gatvej ukininkas koki odontologini ir grožio saliona stato.

 12. o tai mūsų vicemaras ar važiavo? O gal valstietis patarėjas šiandien vairavo sunkiąją techniką ar tik balkone rakelę mojavo?

 13. važiuoja traktoriukais, kainuojančiais ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.
  Nuo realybės atitrūkę ponai žemvaldžiai.

 14. pardavejams ir mokytojams

  jus tik paziurekit, uz kiek kainuojancio prekystalio stovit, apranga duoda, patalpas sildo, apsvietimas puikus, o kiek reklamu. Tai ko tu pinigu nepasiimat, o verkiat del algu. Apie mokytojus jau nesneku – viskuo aprupinti gyvena is mokesciu moketoju pinigu, dirba puse dienos, naudojasi tokiais pastatais, tai imkit ir parneskit to pastato, suolo ar lentos gabala savo vaikams pamaitinti. Asmeniskai nieko neturiu nei pries pardavejus, nei pries mokytojus, mes visi esam darbo vergai

 15. Na streikuokit visi neburbeja,juk pavydas bambą graužia.

 16. asly imeni v.l.k.s.m...

  nevarykit i medi, patys zinot ko.

 17. Matantis situacija

  Visuomene- senos motereles ir nesiorientuojantys seniokai gatveje:) ateina ir aiskina kaip jie pries 40 metu dirbo. Teigia: ukininkai neturi teises protestuot, nes jie gerai gyvena.. oj, net nebesugalvosi, ka tokiems ir beatsakyt. Nagi, nupezusiu zmogenu salis ir tiek. Vieni gerai gyvena,kiti skursta,treti dar kazkuo uzsiimineja…duokit po galais darbo visiems, neisvarykit zmoniu is Lietuvos, neterorizuokit, nesikiskit i privatu gyvenima, nesmerkit…! Gal tada kazkas ir pasikeis.

 18. po medzioles savaitgaly

  labai gerai pavalyt tubinas ,dregme vis del to.

 19. Geda kiek zinau stambiuju ukininku visi samdo darbininkus issistato prabangius namus ,vazineja prabangiais automobiliais ir dar dejuoja kad jiems blogai tai tada kam dar gali buti geresnis gyvenimas jei ne ukininkams ir nezino patys ko jie nori,,

 20. pries trysnius

  dusint tuos parazitus is visu galu , jokiu jiems lengvatu , jei nepatinka , tai keiskit darba , o jusu vieta uzims kiti , kurie maziau triedzia…

 21. Paziurejau ir labai pagalejau tu,,vargsu,, ukininku. Laksto po gatves su simtus tukstanciu kainuojanciais traktoriai, gautais uz ES lesas. Gauna pigu dizelina, mokescius moka mazus. Jie tikri VARGSAI. Apetitas atsiranda bevalgant!!!

 22. Taip išeina ,kad turetu protestuoti slauges,pardavejos ,vairuotojai ,o ukinnkams tikrai nieko netrūksta .

 23. neuzsimirskim , kad pinigai tai liga , kai jau turi daug tai nori dar ir dar … zinau kelis ukininkus kurie turi ir nepigius nuosavus lektuviokus , bet jie noretu dar ir povandeniniu laivu , jeigu uz ES lesas , tai yra uz dyka…seniai laikas baigt sita suda , tegul patys uzsidirba be jokiu lengvatu

 24. niekur as nesislepiu, bet kada galiu su tavim susitikt ir isaiskint savo nuomone ir isitikinimus

 25. jeigu taip gerai buti ukininku, tai isparduokit butus, namus mieste ir vaziuokit i kaima. p.s. traktoriai, kuriu cia taip pavydi zmone yra pirkti uz paskolas, kurias reikia grazinti. Gerai laikosi tik labai stambus ukininkai. Bet ir tie su paskolomis. Tik jos milijonines.

 26. Esu jaunas ukininkas suprantu ukininkus ir miesto zmones pats jauciu didziuju ukiu spaudima tikrai nevisi ukininkai saziningi. Bet jus miestieciai kurie taip daba tyciojatės is visu ukininku taipat neangelai jei manot kad taip gera viskas su parama kaime atvaziuokit ir gyvenkit. Cia ne taip i pigiai ir dirbti reikia kasdien ne po 8 o po 18 valandu. Bet man tai ka darau patinka gerbiu ir myliu sia veikla ir ta jaucia didzioji dalis ukininku kurie dirba patys. Daznai tenka uzsiimti ir papildomais darbais kad islaikyti seima ir investuoti i savo uki su viltim kad ateity gyveti galesiu geriau. O jei koks kaimietis kaip jus mus vadinate nesiperka dzipa visi liezuviais aplojat. Mes neatsilikeliai lb daznai tenka vazinėt i miesta ir ten jus tikrai ne pigesnėm masinom Vazinejat o miesto verslininkai daug daugiau uz mus. Taigi kas sugeba uzdirba ir kaime ir mieste ir kokiam uzkampi kas dirba tas turi o kas gulit nepykit ant musu produkcijos supirkimo kainos tebėra kaip litais 1prie 3,45 tiek uz grudus tiek uz piena tiek uz mėsa. Jus kaltinkit perdirbėjus ir maksimas. Visi esam zmonės dirbam ir norim uzdirbti pagal darbo rezultatus o jei mums padides islaidos mes jums duonos nepabranginsim tuo pasinaudos prekybcentriai ir jus sakysit vel tie ukininkai kalti. Bet jei norit jus pykit ant musu ar ant manes as esu ukininkas man tas darbas malonus as pats nuo nulio susikuriau savo uki ir neinu i darbo birza ar i sodra biliteniu ir moku mokescius kaip visi jus dirbantys nieko tiem ukininkam nera veltui uz viska reikia adidirbti. Linkiu visiems sekmės kad visi gyventume geriau ir nenusistatinėkime vieni pries kitus. Db valzia uzsipulė mus kitakart uzsipuls masinu pardavėjus autoservisus garaziukus turgininkus vairuotojus statybininkus ar dar net kokia sryti ar jus esate garantuoti kur dirbate kad jum po metu nepakels mokesciu

 27. nera kvailiau

  kai ubagas tampa turtuoliu………………..

 28. Anyksciu balsas

  Man tie protestai yra juokingi. Kas iš to pasivažinėjimo.. Mums lietuviams dar toli iki ispanų ar italų, kurie per protestus tokią pirtį už kurią, kad valdžia neturi ką kitą daryti, kaip įvykdyti jų norus. O kalbant apie ūkininkus, mažiau jie turėtų dejuoti. Jiems mokesčiai mažesni, kuro neturi kur dėti, važinėja su džipais, perka butus sostinėje ir t.t. Dirbau su ūkininkais, tad visą tą virtuvę žinau. Aišku smulkiesiems ukininkeliams sunkiau, bet jie ir nesiskundžia. O čia važinėja ir kryžius stato tie kuriems vis negana. Pvz. Lescinskai, vaikšto pasipūtę, žemės tik supirkinėja, iš vargšų žmogelių siūlydami mainais raistus ar bevertes pelkes, kiekvienas šeimos narys turi po džipą, o technika kainuoja šimtus tūkstančių. Kubaicių šeimynėlė taip pat per daug atsigavusi, o apie Raskevicius išvis patyliu, nes ten broliai turto nepasidalina. Pažiurejus kaip jie save pristato tikrai pagalvoji ar verta taip ūkininkų gailėti. Kuo jie tokie išskirtiniai, tegu kaip visi moka mokesčius.

 29. pritariu Anyksciu balsas

  jokiu legvatu didiesiems , jokiu ismoku , jokio pigaus kuro , su kuriuo po to vazineja visa gimine ir pazystami

 30. Streikuojantiems

  Panašu, kad streikas, o gal streiko forma (važinėtis naujais, nepigiais traktoriais už kuriuos 70 proc. sumokėta iš Lietuvai skirtų EU pinigų) atnešė priešingą efektą – sukėlė visuomenės pasipiktinimą.

 31. Mielieji, kurie skundžiatės, kad ūkininkai šiokie ir tokie, registruokite savo ūkius, už dyką gausite šimtus tūkstančių kainuojančią techniką, prisipirksite žemių už grašius, pasisamdysite darbuotojų už centus ir patiems nieko nereikės daryti,tik važinėti džipais. Pirmyn!

  • Už teisybę visada pykstama… O tiesa yra akivaizdžiai matoma.. Ūkininkai tikrai per daug laisvės ir nuolaidų turi. Nekalbu apie jaunus ūkininkus, kurie tik pradeda savo veikla. Vat jiem sunku tikrai.. Jiems reikia padėti.

 32. Dar nepadusot, pavyduoliai, komentuoti? Mygtukus maigyti kiekvienas buožgalvis galit, o dirbti ? Džiaugiamės už Mūsų krašte dirbančius! O jūs toliau komentuokit, nes tik tą ir sugebat…

 33. tai jus buozgalviai ir eikit toliau dirbt , o ne pasivazinet traktoriais ir ismaldu prasyt . naujiems ukiams reikia lenvatu , o seniem isigalejusiems tranams jokiu lengvatu… turi daugiau , tai ir mokek daugiau uz viska , tame tarpe ir uz kura

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.