Trakiniuose rinkosi partizaninio judėjimo propaguotojai

Rugsėjo 1-ąją Anykščių rajone, Kurklių seniūnijos Trakinių kaime, vyko kasmetinis sąskrydis „Trakinių partizanai 2018“.
Šį patriotinį renginį organizavo VšĮ Trakinių partizanai, Lietuvos šaulių studentų korporacija „Saja“, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė.
Programa šiemet buvo kaip niekad plati. Dalyviai ne tik pagerbė partizanus, vaišinosi šauliška koše, bet ir diskutavo, kaip ir kada mokytojo profesija taps prestižine Lietuvoje. Vyko Gedimino bokštų statymo čempionatas ir „Sibiro haiku“ dirbtuvės. Tarpukario Lietuvos pėstininkų uniformas pristatė karo istorijos klubas „Grenadierius“.
Dauguma renginio dalyvių buvo ne anykštėnai, o atvykę iš kitų miestų, bet renginys sudarė šeimyniško susibūrimo įspūdį. Renginio dalyviai išklausė istoriją, kaip buvo atrasti legendinio partizanų vado Ramanausko-Vanago palaikai, apie partizanų karo archeologiją ir naujausius tyrimus pasakojo Gintautas Vėlius ir Dalius Žygelis.
Susitikime su rašytoja Jurga Vile ir iliustratore Lina Itagaki Trakinių partizanų dalyviai sužinojo, kaip gimė knyga „Sibiro haiku“. Taip pat buvo pristatyta išskirtinė knyga apie Anykščių krašto partizanus, kurią parašė anykštėnas Gintaras Vaičiūnas.
Trakiniai sąskrydžio vieta pasirinkti neatsitiktinai – čia 1945 m. birželio mėnesį įvyko kautynės tarp Aukštaitijos partizanų ir SSRS dalinių.
NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.