Tomilinas – prieš, Jovaiša – už narkotikų dekriminalizavimą

Seime vyko balsavimas dėl „Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir Kodekso papildymo 71(1) straipsniu įstatymo projekto. Liberalai, Laisvės partija, konservatoriai ir kai kurie socialdemokratai Seime siekia užsibrėžto tikslo – dekriminalizuoti narkotikų dozių turėjimą, neturint tikslo jų parduoti, platinti.

Balsavimo rezultatai buvo palankūs dekriminalizavimui, „už“ pasisakė 66 Seimo nariai, „prieš“ balsavo 38, 5 Seimo nariai susilaikė. Konservatorius Sergejus Jovaiša, kaip ir praktiškai visi konservatoriai, balsavo „už“, o štai frakcijai „Vardan Lietuvos“ priklausantis Tomas Tomilinas buvo prieš narkotikų dekriminalizavimą.
Pagal pataisas, asmuo galės nešiotis 1 gramą heroino, gramą kokaino, 5 gramus „žolės“, ar kito norimo narkotiko savo reikmėms ir už tai sulaukti tik simbolinės baudos. Iš Baudžiamojo kodekso būtų braukiama nuostata, dėl neteisėto gaminimo, perdirbimo, laikymo, įsigijimo, gabenimo, ar siuntimo nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturint tikslo jų parduoti, platinti. Ši nuostata būtų perkeliama į Administracinių nusižengimų kodeksą ir už nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtą gaminimą, įsigijimą, perdirbimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą be tikslo jas platinti užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 250 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauktų 200–400 eurų baudą.
Reikia dar vieno, 3-čio sėkmingo Seimo narių balsavimo, kad būtų pritarta narkotikų dekriminalizavimui mūsų šalyje. Paskutinis balsavimas turėtų įvykti kitą savaitę.
NYKŠČIAI

20 komentarų

 1. Jovaiša už geresnius sportinius rezultatus pasisako

 2. …norimo narkotiko savo reikmėms: 1g heroino, 1g kokaino, 5g „žolytės“ …Tai tik „apetitui sužadinti“… O toliau… n kartų po tiek… Man , tai aišku, kuris teisus… O Jums?

 3. taip ir nesupratau – vartoti ar turėti su savimi leidžia ?

 4. Jovaisai tai geriau norkotikai negu bonka,jis bijo jos prisimint,o cia isidejai gr ir tiek

 5. skaitytojas

  Tomai, tai gal susiprotėjai? gal vėl nori grįžti į valstiečių – žaliųjų partiją?

 6. Bazilis Puciata

  narkotikai yra geriau, nes alkoholis yra for retarded persons, iš bezdžionės darbas padarė lietuvį.

 7. O kiek galima nešiotis bambali sietkoi ir arielkos

 8. Kas toliau?

  Šiandien valio narkotikams, surogatinei motinystei, o rytoj pas mus bus moralu viešnamiai bažnyčiose? Neveltui TS- LKD žmonės pervadino į TS-LGBT.

 9. gali būti,kad

  Nešiotis vieną cigaretę gal ir nieko,bet jei nešiosis sunkųjį narkotiką nešiotoją bausti daug ir pagal pajamas,kad užtektų baudai susimokėti

 10. Pragėrė į smegenis ,kad tau narkotikai gerai? Idomu kaip reaguotu senis ,jei jo vaikai narkašai taps ? Koncervas prakeiktas .

 11. Du lavonai

 12. Du visiški nuliai. Apie juos net kalbėt nesinori.

 13. Politiniai lavonai

  Jovaiša pakilnojęs rankas uź pagebelių privežimą ,gali pasiimt pas save ,turi namą ,sutilps kelios šeimos ,dar už narkotikus ,mažai narkomanų ? Kai vaikai anūkai pradės naudot “dozes “, tada kitaip galvosi ,jei dar smegenine veikia .O “anykštėnas “.tomilinas kuris žadėjo atsivežti šeimą ar šeimas į provinciją ,( o gal jau atsivežė ,nepastebejau ) sugebes tik pražygiuot su vaivorykštinem veliavom su pederastais priešaky ! Kas per brudai ,lovio siurbėles ! Tokiems nieko šventa.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.