Tomas Tomilinas: “Tik padidinus pašalpas sumažėjo skurdas“

Anykščių miesto šventės metu buvo pristatytos kelios su anykštėnų arba su Anykščiais susijusių autorių knygos. Malonu, kad į rašytojų gretas įsijungė ir Anykščiuose į Seimą išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas, kurio knygos „Knyga ne vaikams“ pristatymas šeštadienį vyko Anykščių viešojoje bibliotekoje.

Nors knyga pasirodė senokai, tačiau dėl karantino ribojimų nebuvo galimybės jos pristatyti. Anykščiuose įvyko pirmasis pristatymas. Pats T. Tomilinas, pristatydamas savo knygą sakė, kad jokiu būdu nepretenduoja į rašytojus, o čia yra jo esistika ir politiniam suaugusiųjų švietimui skirta knyga.

Knygoje T. Tomilinas nagrinėja 9 viešojoje erdvėje įsitvirtinusius stereotipus, pradedant žmogaus teisių klausimais, baigiant ekonomika.  Pristatant knyga pastebėta, kokia politika yra dinamiška sritis – pasirodžius knygai aiškėja, kad yra dar bent kelios temos ir stereotipai, kurias jau reikėtų įtraukti. Sakykim, migrantų tema. T. Tomilinas kalbėjo, kad migrantai buvo ir bus, net kai Lukašenka numirs, tokios problemos Lietuva negali išvengti.

Rajono tarybos narys Kęstutis Tubis klausė, kodėl nėra taikoma baudžiamoji atsakomybė žmonėms, kurie neteisėtai kerta Lietuvos sieną, kodėl nedirba policija, pasieniečiai, kariuomenė. „Akivaizdu, kad ši Vyriausybė yra beviltiška ir ji nevaldo situacijos, bet mums reikia žinoti, kad pabėgėlių yra įvairių. Vieni net neprašo politinio prieglobsčio, kiti prašo, bet ne visi gauna“, – kalbėjo politikas. Jis apžvelgė kairiosios politikos raidą, akcentuodamas demokratijos svarbą. Vienas iš stereotipų, kurį siekė paneigti knygoje T. Tomilinas, „Mums reikia tvirtos rankos“, po jo konfliktų su „valstiečių“ pirmininku Ramūnu Karbauskiu dabar įgavo netikėtą rakursą. T. Tomilinas teigė esąs įsitikinęs, kad demokratiniai procesai gal ilgesni, bet ilgainiui duoda geresnį rezultatą.

T. Tomilinas nemažai pažėrė kritikos dabartinei liberalų ir konservatorių valdžiai, kuri imituoja veiksmus, bet nedrįsta keisti arba tik kosmetiškai keičia per praeitą kadenciją priimtus „valstiečių“ sprendimus. „Matot nė vienas priimtas draudimas neatšauktas iki šiol ir nebus atšauktas, nes tie draudimai atnešė realių teigiamų rezultatų“, – kalbėjo T. Tomilinas apie prekiauti alkoholiu draudimus.

Seimo narys skyrė dėmesio ir mitui apie „pašalpinių visuomenės kūrimą“. “Taip, dalis tų žmonių yra neatsakingi, tačiau jie sudaro tik apie 2 procentus visų, kurie gauna pašalpas ir paramą, gyventojų. Skurdas ėmė mažeti tik tada, kai ėmėme kelti pašalpas“, – aiškino  T. Tomilinas.

Tiesa, dėl to, kad  T. Tomilinas turėjo skubėti į „Europos Demokratijos forumą“, kuris vyko Anykščių menų inkubatoriuje, renginio laikas buvo ribotas, tačiau kiekvienas dalyvis gavo T. Tomilino knygą. Gėlių autoriui teikė skaitytojai, mero vardu T. Tomiliną sveikino mero patarėja Donata Sabaliauskaitė. Pristatymą moderavo bibliotekininkė Judita Skačkauskienė ir „Šilelio“ redaktorius Linas Bitvinskas.

Beje, paklaustas, kaip reikėtų žiūrėti į holokaustą ir ar reikia anykštėnams jaustis kaltiems dėl holokausto, T. Tomilinas pagyrė anykštėnus. „Manau, kad ne. Žiūrėjau spektaklį pagal Rimanto Vanago kūrinį senosiose žydų kapinėse. Turiu pasakyti, kad tokio bendruomenės susitelkimo ir susivienijimo su praeitimi, aš dar kitur to nemačiau“.

NYKŠČIAI

10 komentarų

 1. Iškrypėliams tarnauja briedis

 2. Jedze Svedasų

  nu jak pasak Seimo nario dabartinė valdžia beviltiška, a liberalai ir kanservatariai tik kritikas verti, tai ažu kų jį sveikina meras? Aš galvoju, kad skurdas dar sumažėtų, jak neraikėtų mokesčių mokėtajam išlaikyt takių politikų, katrie tik knygelas rašą, o nedirba įstaymų leidimo rengime. Jak taks gudras tegu ir Seimi sėdi iš savą parduotų knygų uždarbią arba stoja venon greton su pašalpiniai ir užu tokių pačių pašalpų gyvindamas sėdi tin Seimi ir unt Anykščius su visais išlaikamais padėjėjais tegu iš pašalpas važinėja.
  Kų ponas Untanas tadu anykštėnam pasakis apie išrinktųjį atstovų Seimi…

 3. Svėdasų Jadzė

  Man ti Tomuks patinku. Bo ans suprantu, kad netoki kaip visų pakraipas, žmogų dara silpnu. Aš pati visų gyvenimų neturėjau traukas ant vyrų. Man net vakaruškos prie Virintas, kaip išvesdava šoks koks trakturistas purtindava per lėtų šokį. Teip, prisiverčiau ir išskėčiau kojis vienam ir kitam. Bet blaivi negalėdavau. Todėl aš ir dariaus abortus, nes bijojau prigimdyt debilų, bo vyrai irgi budava girti.

 4. Namai namučiai

  O tai jau gyvena šitas Tomas Anykščiuose? Nes iš rinkimų šitą pažadą atsimenu visada ir visur jo

 5. Tomas TOMILINAS Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 22,14
  Kęstutis TUBIS Lietuvos socialdemokratų darbo partija 11,53
  bebrų partijos narys dvigubai pralaimėjo nevietiniam Tomilinui
  kerštauja tubis už pralaimėtus Seimo rinkimus

 6. Anykštėnė

  Tegul pensijas pakelia dirbusiems visą gyvenimą ,ir,gaunantiems pensijos 260 eurų,nes padidino tik 3 eurais .Ir reikia būt laimingais ,tiek gaunantiems .Gėda pasakyti ,kad tiek gauni,o atsakymas vienodas,turbūt nieko nedirbot,kad tik tiek gaunat.Dirbom ir daug,bet negalima buvo rodyti tabelyje ,nei viršvalandžiú ,nei ,kad per išeigines dirbti reikėjo.,o atlyginimas buvo mizeris.😢😢😢

 7. O tai jisai dar seimo narys? Ar jau išmestas?

  • gal supainojai su Gretute? Tomas varguolius “gydo“ Seime sėdėdamas ir knygeles rašydamas kartu su padėjėjų komanda, išlaikoma iš tų pačių varguolių uždirbtų pinigų. Jo partijos savininkas tai pelnus kraunasi sau ir savo artimiesiems, o ne valstybei ir jos aparato išlaikymui.

 8. kaip nori-bet labai puikus musu deputatas.IR tolerantiskas ir protingas ir paprastas.Labai anykstenams pasiseke ,kad turime toki atstova seime.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.