Tomas Tomilinas teigia, kad kanapių klausimas valdantiesiems buvo svarbesnis nei smulkiųjų verslininkų likimas

Vakar Seime vyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos spaudos konferencija „Dėl smulkiojo verslo diskriminacijos vengimo“. Dalyvavo LVŽS frakcijos nariai Laima Mogenienė, Valius Ąžuolas ir Robertas Šarknickas, taip pat Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė.

Šiandien Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai teikė rezoliuciją dėl smulkiojo verslo diskriminacijos, valdant COVID-19 pandemiją, vengimo, deja, valdantieji jos nepalaikė. Anykščiuose išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas savo feisbuko paskyroje apgailestavo, kad “šiandien svarstomi kanapių, valstybės audito reformos klausimai buvo  svarbesni nei smulkiųjų verslininkų ir jų šeimos narių likimai” .

T.Tomilinas detaliai aprašė ir rezoliucijos atmetimo istoriją. “Įvertinus pavasario praktiką, įvertinus kitų šalių situaciją. Rezoliucija siekiama persvarstyti ribojimų smulkiam verslui pagrįstumą. Valdantieji blaškosi ir dalis balsuoja už rezoliucijos įtraukimą. Pirmas balsavimas – balsai pasiskirsto po lygiai. Rezoliucijos įtraukimą palaiko net Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Akimirkai pasirodė, kad demokratija laimi ir šimtams tūkstančių staiga uždarytų smulkių verslų matant kaip toliau leidžiama prekiauti stambiems bus suteikta tribūna Seime. Antrą kartą balsuojant, valdantieji užblokuoja teisę išgirsti mažuosius. Seime kalbantys ekspertai pateikia informaciją: dviejuose iš trijų tarptautinių tyrimų nėra duomenų, kad nesvarbių verslų uždarymas turėtų poveikį viruso plitimui. Nors ministrės Armonaitės pareiškimai rodo vidines abejones valdžioje, valdantieji Seimo salėje blokuodami rezoliucijos svarstymą apeliuoja į susitelkimą, bendrą tikslą kovoje su COVID-19, tačiau panašu, kad nenori girdėti argumentų, nori girdėti tik save”, – rašė T.Tomilinas.

Tiesa, nepaisant nesėkmės Seimo opozicija surinko 47 parašus ir sieks rezoliucijos svarstymo antradienį.

NYKŠČIAI

21 komentaras

 1. Na ir issirinkom. Viskas sustabdyta, smulkieji zlunga….

  • Tik nesuzluk, smulkioji…

  • Aš nerinkau, bet rezultato kad mažetu covid19 problema nėra, viskas pavėluotai, ne vien smulkūs verslas kentės, o visi dabar. Būkit sveiki ir drausmingi. Artėjančių švenčių progą, visiems išminties, kantrybės, mylėkit vieni kitus ir gausaus stalo.

 2. pritariu Julytei

  vėl kliedėsius žurnalistai rašo

 3. Komentatoriams

  Prieš komentuodami bent straipsnį paskaitykit!

 4. atlais vadelas arielkai bus galma is ryta unksceu ir vakari veleu pirkt , a gal ir visai dykai pa buteli insteikdami leudzei int denas das , ku ti zinosi dabar.

 5. Jo, prie valstiečių žalių, smulkus verslas klestėjo.

 6. Na taip. Dabartiniai valdžiai svarbiausi klausimai, alkoholio prekybos išplėtimas ir narkotikų legalizavimas. Anksčiau sakydavo, kad prasigėrusią tautą lengvą valdyti. Užtai sovietai girdė kiek tik galėjo. Na o savi dar ir narkotikais apsvaiginti tautą nori. Kas tai rusų užsakymas? O gal atidirbimas alkoholio ir narkotikų magnatams?

 7. O kada konservatoriams rūpėjo eilinis žmogus? Kas jiems tas kovidas ir žmonių mirtys.

 8. ot gerai, kuo daugiau zoles, alkaholio ,pideru , dabar laisva lietuva

  • dabar laisvi pyderai ir liberastai su lesbių šou atstovėmis kocervatnykėmis ant bangos. Tokie tokių net seiman tuntais pririnko. Kokie esam, tokius renkam, taip ir gyvenam, nėra ko kaltinti, tik patys esam apkiauteliai. Pasižiūrim filmukų apie mobilius merus, vežiojamus priekabose ant plakatų paretušuotus, ir susileidžiam. Žioplių tauta.

 9. O kur konservatorių pasigyrimai? Juk jų Jovaiša tiek daug gero visada daro. Kur dabar jo darbai?

 10. jo,valstietis,zalias…. jo, nors kalba risliau nei sirinskiene

 11. O ko blogai Šitrinskienė? Ji Anykščiuose per rinkimus daugiau pirmumo balsų gavo nei konservatorių išgirtas Jovaiša. 🙂

 12. smulkusis verslas yra

  turginis su turkiškų batų pora.Turgūs buvo ir bus ir jų nesužlugdys niekas. ps. Kokių čia Tomilinų tas Tomilinas,GAL KAS ŽINO?

 13. auksinės mintys

  kažkoks Tomas kažkada kažkam žadėjo keltis gyventi į provinciją… į Anykščius … 🙂

 14. Naujoji valdžia uždraudė važinėti į kitas savivaldybes 🙂 O tamsta gal sodybą turi parduoti, kad taip rūpiniesi? Tada skambink asmeniškai 🙂

 15. Citata: „LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, veidmainiškais valdančiųjų elgesys galutinai išryškėjo vakar dienos Seimo posėdyje, kuomet pirmiau buvo pritarta Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko A. Žukausko pasiūlymui skirti papildomus 46 milijonus eurų švietimo reikmėms, o po kelių minučių, valdantiesiems persigalvojus ir atsiėmus savo balsus, sprendimas buvo atšauktas ir pinigai nepasieks švietimo bendruomenės.“
  Seimo posėdis vyko 2020-12-22

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.