Tomas Ladiga: „Niekinis darbas, siūlome stabdyti“

Liepos 11 dieną Anykščių rajono savivaldybėje vyko viešas projekto „Senosios Anykščių koplyčios-Anykščių menų centro teritorijos, Vilniaus g. 36, Anykščių m., Anykščių r. sav., sutvarkymo techninis darbo projektas” projektinių pasiūlymų svarstymas. Beveik dvi valandas vykęs aptarimas buvo „karštas“.
Aptarimas vyko jau po darbo dienos pabaigos, į jį kiek vėluodami atvyko projektinių pasiūlymų rengėjai – UAB „Eksploit“ direktorius Martynas Mačiulis ir architektė Dalia Kriaučiūnienė. Jie trumpai pristatė numatomą sutvarkymą – teritoriją aptverti ištisine kaltine tvora ar jos fragmentais, iškirsti 4 medžius, pastatyti naujų šiukšliadėžių, takus išgrįsti trinkelėmis ir t.t.. „Tvora leis užtikrinti, kad nebebus mindžiojama veja įstrižai sklypo, leis aiškiai atriboti nuo aplinkinių sklypų“, – nurodoma planavimo dokumentuose. Numatytas tvoros aukštis 1,2 metro. Šis punktas sukėlė didžiausias diskusijas.
Iš Architektūros skyriaus specialistų pasisakymų aiškėjo, kad pirmiausia šią teritoriją jie tapatina su kapais, o tokioje teritorijoje „tranzito būti negali“. Kitaip sakant, samdyti profesionalai patikino, kad reikia atitverti taip, kad žmonės čia nebeužeitų ir juo labiau neitų per sklypą. Beje, kadangi tai jau antras svarstymas, tai žymių pakeitimų projekte atsirado. Pirmajame projekto variante buvo numatoma atitverti koplyčios teritoriją tvora net ir iš Vilniaus gatvės pusės, dabar čia kaltinė tvora numatyta tik sklypo kampuose, buvo numatytos trys betoninės aikštelės, dabar jų atsisakyta, buvo numatyta išpjauti 27 medžius, dabar – tik 4.
Diskusijos buvo karštos ir kartais pereidavo į asmeniškumus. Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas Tomas Ladiga teigė, kad net ir kapinėse yra varteliai, žmonės ten vaikšto ir nuo to mirusiųjų pagarba nenukenčia. „Mes įsivarysim kažkokį baubą ir atsiribosim nuo mirusiųjų pasaulio – oi čia kapinės. Bet jei yra kapinės, tai turi būti pagarba, o mes čia pat linksminamės, geriam šampaną, dainuojam dainas… Aš nematau bendros koncepcijos, bendro sutarimo. Neturiu atsakymo, koks tikslas ir idėja šito darbo. Susidaro įspūdis, kad kažkam būtinai reikia įsisavinti pinigus. Niekinis darbas, todėl Pasaulio anykštėnų bendrija siūlo šitą projektą sustabdyti ir svarstyti iš naujo pasitelkiant kitas pajėgas“, – perdavė Pasaulio anykštėnų valdybos nuomonę T. Ladiga.
Linas BITVINSKAS

14 Komentarai

 1. Pritariame Tomui Ladigai

  nes pristatytas projektas tikrai kvepia noru įsisavinti pinigus. Mes, Jurzdiko ir Anykščių miesto gyventojai, ne prieš senų, pavojingų medžių pašalinimą. Gal kaltinę tvorą, kad neatrodytų kaip svetimkūnis, galima pakeisti gyvatvore. Įsiklausykite į gyventojų siūlymus. Pas mus tiek kūrybingų, išmanančių žmonių, noriai patariančių. Kažkaip Anykščiuose gaunasi, kad pasirenkami projektų rengėjai, kurie iš didelio rašto išeina iš krašto.

  • labai geras pavyzdys, kaip buvo “įsisavinti” pinigai – “raudų siena” dešiniajame upės krante. Gal dar liko armatūros ir betono? Tokia pat kelių metrų aukščio gelžbetonine siena galima būtų aptverti ir koplytėlę su buvusiomis kapinėmis. Jei jau mūsų architektų toks grožio supratimas, tai pirmyn, galėsim pretenduot į “lietuviško Černobilio” nominaciją, gal ir turistų daugiau pritrauksim, kad matytų, kokių nesąmonių nereikia daryti.

 2. Vęl daromos nesamones, kiek galima bjauroti už europos pinigus

 3. kas tas ladyga

 4. Indriūno namus reiktų aptverti surūdijusia geležim ir betonine tvora 3m.aukščio kaip atitvėrė Šventąją.

  • Ne, negalima – yra tam įstatymai, bet ir ką nors darant reikia vadovautis sveiku protu. jei jau pavyko gauti pinigų iš ES fondų tai panaudokim racionaliai ir apgalvotai, o ne bet kur ir bet kaip. GERIAUSIAS PAVYZDYS KAIP NEREIKIA DARYT ŽVEJŲ GATVĖS AKMENYNAS, AIKSTELĖ IR RAUDŲ SIENA

 5. tikra teisybė

  Pirmą kartą Anykščių istorijoje kažkas normaliai pasamprotavo. Žinoma, kad kai yra blogi pasiūlymai – geriau nedaryti nieko, negu daryti blogai. Lygiai taip pat su Dešiniuoju taku. Būtų gerai peržiūrėti netinkamus sprendimus.

 6. Tvoroms ir medžių kirtimui. NE

  Geriau nedaryti nieko, negu bet kur ir bet ką, kad tik įsisavinti i Europos sąjungos pinigus. .O tai jau matome kas padaryta dešiniajame upės krante. Ir panašu, jog kaltų nebus Jei neturite kam panaudoti pinigų, pažiūrėkit į baisias miesto gatves.
  O kam reikia tvorų tai gali savo valdas 3 m aukščio užsitvert ir SAVO visus medžius išsikirst. Proto reik turėt tokius medžius kirst. Per kiek metų tokie užauga?
  Gražu ten, kur žalia

  • Kas meluoja, tas ir vagia

   Ar specialiai skleidi melą apie tai, kad galima savo sklypą aptverti 3 m. tvora? Specialiai skleidi melą , kad galima išsikirsti medžius? Nepavyks apgauti žmonių. Dabar žmonės ne kolūkiečiai ir moka pasiskaityti įstatymus. Meluok kur nors kitur, niekše.

 7. Reikia įsiklausyti į žmonių nuomonę

  Pritariam T.Ladygai

 8. Kaltinė metalinė tvora, net nedažyta, natūraliai parūdijusi, manau, būtų geras variantas.

 9. galiu pagaminti surudijusia tvora. jeigu kam nors reikia

 10. Iš jurzdiko

  Palikit mirusius ramybej ,Palikit medžiu pavesi ,palikit proseneliu atminima ,gana to pinigu plovimo ,nedarkykit kapiniu vietos .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.