Tomas Ladiga ir Rūta Blaškytė – Ažupiečiuose

Ažupiečiuose, Šventosios pakrantėje ties Anykščių miesto centru, vėl skambės muzika. Taip, kaip ji čia skambėdavo daugiau nei prieš 80 metų, kai namo, į Anykščius, grįždavo operos solistė Ona Zabielaitė-Karvelienė su savo bičiuliais.

Atgimusioje istorinėje Jono ir Onos Karvelių sodyboje (Tilto g. 2) A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pradeda kultūros vakarų ciklą. Kartą per mėnesį suburdamas žiūrovus, muziejus siekia priminti Šventosios slėnyje ir anksčiau, dar nuo A. Baranausko jaunystės, aidėjusią muziką.

Birželio 26-ąją, sekmadienį, 17 val. prie Karvelių namų į „Muzikinių pašnekesių prie Šventosios“ vakarą pirmieji kviečia Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas operos solistas prof. Tomas Ladiga (bosas) ir pianistė Rūta Blaškytė. Kamerinis sambūris su muzika ir pokalbiais apie mūsų krašto muzikines tradicijas, tikimasi, padės anykštėnams atrasti takus į naują bendruomeninių ir kultūros veiklų erdvę.

Liepai baigiantis, per Anykščių miesto šventę, istorinė Karvelių sodyba pasitiks kitus atlikėjus, rudeniop ir vėl bent kartą per mėnesį Šventosios pakrantėje skambės įvairi muzika, papildyta įsimintinais pašnekesiais.

Tęstinė naujos kultūrinės erdvės programa – viena iš Muziejaus šiemet įgyvendinamo kultūros projekto „Antano Baranausko atminimo takais“ veiklų, kurias remia Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.